2006+ Honda Civic Forum banner

Suspension,Shock Absorbers,Coilovers

449K views 4K replies 154 participants last post by  kostashcivic 
#1 ·
τα περι αναρτησης (σπορ-σκληρη-μαλακη-ρυθμιζομενη) εδω παρακαλω...:)
 
#1,902 ·
δεκτό...;)
όμως δεν ξέρω αν το μέτρησαν με τον ίδιο μέσα ή όχι...
Όπως και αν έχει εγώ απλά το ανέφερα αφού δεν έχει να κάνει με φθορά στην πράξη αλλά μικρή διαφορά που μπορεί να οφείλεται σε πολλούς εξωγενείς παράγοντες.
---------------------
Σπύρο αυτή είναι η τιμή πώλησης πλέον είτε μας αρέσει είτε όχι...εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο αφού δεν θα πουλήσω στο άμεσο μέλλον εκτός και αν αρχίσουν να φορολογούν και τα 1800άρια με φόρο πολυτελείας όπως τα δίλιτρα! Τότε όμως θα πουλήσουν οι περισσότεροι εδώ μέσα!
 
#1,904 ·
το ξέρω Δημήτρη...τα λάστιχα μου είχαν 33 όλα οπότε και αυτό συνέβαλλε αρνητικά!
Κουβέντα να γίνεται...
 
#1,907 ·
#1,908 ·
Δημήτρη όπως τα περιγράφει, μάλλον τα πίσω φρένα είναι και όχι η ανάρτηση.
 
#1,909 ·
Δεν ειναι τα αγγλικα μου καλα Πανο..
Παντως καποιος αλλος,, του βαζει το λινκ για το μπουλετιν με το σπρει στα πισω αμορτισερ..
 
#1,910 ·
Σωστά, το έβαλε για να το δει.
Αυτός λέει ότι όταν είναι σταματημένος και μπαίνουν ή βγαίνουν άτομα πίσω τότε τρίζει. Οι περισσότεροι του λένε ότι είναι τα φρένα και να δοκιμάσει να τα πατήσει πιο δυνατά ή αν είναι με χειρόφενο να το σφίξει πολύ καλά και να παρατηρήσει αν το κάνει.
 
#1,912 ·
  • Like
Reactions: alexps
#1,913 ·
Ναι ρε συ,, ειναι γνωστη αυτη η τεχνικη οδηγια,,,για μενα ειναι η καταντια της χοντα αγγλιας αυτη η τεχνικη οδηγια,,,θα ετριζαν τα κοκκαλα του Σοκιρο Χοντα οταν την εβγαζαν !!! Πιστευω οτι δεν φταινε τα αμορτισερ,,αλλα πανε καλυψουν..

Στη κοπη πιτας ,,ισως,,λεω ισως,,να φερω φωτο να σας δειξω τι εχω βρει και ελπιζω τοτε να σταματησει και η αμφισβητησει προς το ατομο μου !!!!!!!
 
#1,919 ·
το δικό μου πάντως μέχρι τα 50000 περίπου δεν κοπάναγε, τώρα τελευταία κάνει σαν να είναι όλο λάσκα και επιδεινώνεται σε βροχή και μετά....
 
#1,920 ·
έτσι το βλέπω και εγώ δίχως να καταλαβαίνω το γιατί...
μάλλον ε΄χω παραφουσκώσει τα λάστιχα
 
#1,921 ·
Σπύρο να πάρεις μετρητή και να τα ελέγχεις....
σταματάω στην σελλ στο 175 (αίγιο) καφέ, κατούρημα:p, σοκολάτα και ξεκούραση των μαλακών μορίων μου, δικών μου και της κοράκλας μου (το έτερο ήμισυ δεν μασάει, είπαμε γυναίκες) στο τέλος και μετά από 30-40 λεπτά, μου έρχεται ιδέα...αέρα στα λάστιχα έχω καιρό να δω.... τσούπ, μετρητής από λιντλ, έλεγχος και ωωω 26 και στα 4...πάω να συμπληρώσω, 31 το μηχάνημα του βενζινά και σχετικά καλό εξ όψεως και αυτό σε όλα τα λάστιχα, βάζω 38 και ελέγχω πάλι με το δικό μου και σταματάω στα 31 για όλα τα λάστιχα (με το δικό έτσι) ....
ηθικόν δίδαγμα...οι βενζινάδες έχουν όφελος από την χαμηλή πίεση ελαστικών....:popcorn2:

ααααα ξεχάστηκα ...όσο για το κοπάνημα, άστα, χάρχαλο το χόντα, ας ελπίσουμε ο μήτσος να έχει λύσει κάτι από αυτό....
 
#1,924 ·
fresh meisterr coilovers!
Μέτρα ρε συ Άλεξ,,πόσα χιλιοστά ειναι ο πίσω άξονας του αμορτισέρ?
Αυτός που μπαίνει μέσα στο.αμορτισέρ..
Εγώ στοιχηματιζω για 13 χιλιοστά...
Για ποιόν ειναι το φρέσκο???
 
#1,925 ·
Ρε γιατι τις ανοιξες? θα τις χαλασεις και θα πληρωνεις μετα!
:p
 
#1,926 ·
χα,χα,χα,χα,χα
Πλεόν θεωρούνται μεταχειρισμένες!!!
 
  • Like
Reactions: kostello
#1,928 ·
σε νιώθουν ότι είσαι στην ανάγκη τώρα για να τελειώσεις το αμάξι και κοιτάνε να σ' εκμεταλλευτούν...τα ρεμάλια! Τέτοιοι είναι τι να κάνουμε!
(Αλήθεια για το ice στο αμάξι σου μαζί με τα σαμπόνια και τους ενισχυτές 200€ καλά είναι; 220 τελευταία προσφορά!:p:worms:)
 
#1,945 ·
Εδω μεσα δεν εχουν γραψει πολλοι για μειωμενη αξιοπιστια των koni ή κανω λαθος?
Τα καγιαμπα έχουν τόσο,,περίπου 350 ευρώ...
για τα καγιάμπα εννοούσα, μάλιστα κάποιος τα έχει βάλει εδώ...
 
#1,946 ·
Παραδοσιακα τα Kayaba εκαναν ωραιο παντρεμα με την Χοντα.Στο προηγουμενο αμαξι μου,με διπλα ψαλιδια πισω και ρυθμιζομενα Kayaba το αποτελεσμα ηταν απολυτως ερωτευσιμο.Στο δικο μας ισχυει αυτο?
 
#1,948 ·
μην δεις φαΐ εσύ....αμέσως να πέσεις με τα μούτρα...:p:worms:
 
  • Like
Reactions: mkhcts
#1,951 ·
Μπικίνια;;;
Τα μπικίνια το καλοκαίρι!!!

:worms:

Πάντως πέρα από την πλάκα οι MeisteR είναι πολύ καλές! Κώστα αν δεν έχεις ανάγκη τα λεφτά μην τις δώσεις.
 
  • Like
Reactions: kostashcivic
#1,953 ·
Και εγω λεω να μην τις δωσεις... Αφου τις εχεις ηδη, τις εχεις πλερωκει!
Αν δεν σου κατσει και χρειαστεις να τις ξαναπαρεις θα τις πλερωκεις τουλαχιστον 150 ευρω ακριβοτερα. Και σιγουρα με τις meister το αμαξι ειναι πιο ανετο στη μαλακη ρυθμιση με οποιοδηποτε αμορτησερ αντικαταστασης που διατηρει τα μαμα αθλια ελατηρια.
 
#1,955 ·
Άντε ντεεεεεεςςς!
 
#1,957 ·
Αλλος ενας ευτυχισμενος κατοχος meister zeta r coilovers.
Φωτο και λεπτομερεις αυριο γιατι το μεσημερι θα παω για ευθυγραμμιση. Δε την καναμε σημερα γιατι μας πηρε 9 η ωρα το.βραδυ. Τον λογο.θα σας τον πω αυριο αναλυτικα.
Παντως δεν εχει να κανει με την αναρτηση.
Επιτελους υσηχασε το κεφαλι μου απο το γκαπ γκουπ.
Στα διαλααα λοιποοοον.
 
Top