Faults - Page 501 - Civinfo
 769Likes

LinkBack Thread Tools
post #10001 of 20739 (permalink) Old 30th October 2010, 23:59

caincivic's Avatar

Car: 2008 1.85d sport nighthawk
iTrader: (0)
Quote:
Originally Posted by kostashcivic View Post
το δοκίμασα εκείνη την στιγμή το άναμα σβήσιμο αλλά δεν άλαξε τίπτις....μόνο όταν ζεστάθηκε σταμάτησε και τώρα είναι οκ....απλά να τονίσω ότι είμαι στα 3.5 χρόνια, η μπαταρία μου είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας και πιστεύω ότι μπορεί να φταίει και αυτό, μιας και όταν πατάω μίζα σβήνει το ράδιο και ανάβει μετά από λίγο....μάλλον τον χειμώνα δεν την βγάζω με αυτήν....
ολα στη ζωη φθειρονται...καποια στιγμη πεθαινουν ολα.
καληνυχτα φιλε!
caincivic is offline  
Sponsored Links
Advertisement

post #10002 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 08:16
Supporter

simfun's Avatar

Car: 2010 1.8 5door, Alab. Silver
Eco display Eco display
Quote:
Originally Posted by kostello View Post
Παραλίγον τραγωδία! Με την τελευταια πλημύρα στο χωριό μου,
καθως ξεκινησα να παω στη δουλεια το πρωι και ψαχνοντας δρόμο διαφυγής αφου ολοι ηταν πλημυρισμενοι και κλειστοι, προσπαθησα να περασω απο δρομο ο οποιος ειχε νερο αρκετα κατω απο τη μεση της ζαντας. στη συνεχεια και αφου πηγαιναν και αλλα αυτοκινητα μπροστα μου (γιαυτο μπηκα και εγω...) ειδα οτι το νερο ανεβαινει και φοβομουνα να προσωρησω κι αλλο. κανω οπισθεν σιγα σιγα και το αμαξι μετα απο λιγο σβηνει!
λεω : λες??
ευτυχως παιρνει μπροστα και του δινω αρκετες καλες γκαζιές και πεταει ενα ασπρο ντουμανι απο πισω. ειχε παρει νερο απο την εισαγωγη (και ισως και απο την εξατμιση).
αφου βγηκα σιγα σιγα απο τα νερα ειδα οτι το αμαξι μου εκανε διακοπες και δε φορτωνε καθολου....
το αφηνω σπιτι και την αλλη μερα το παω σε εναν φιλο μηχανικο και του εξηγησα τι εγινε, βγαζουμε την εισαγωγη και ηταν ολη μεσα στη λασπη. φιλτροχοανη και σωληνα μαζι. μαλιστα μεχρι και η πεταλουδα ειχε λασπη πανω.
πλυναμε την εισαγωγη με πιεστικο με βενζινη και εγινε σαν καινουρια.
το "δυσκολο" κομματι ηταν ο αισθητηρας που ειναι πανω στην εισαγωγηγια να διαβαζει τον αερα που περναει ο οποιος αισθητηρας ειχε παρει και αυτος νερα και λιγο λασπη.
τον βγαλαμε με προσοχη και τον καθαρισαμε με προσοχη με σπρει ηλεκτρικων επαφων με το φοβο μηπως παθει κατι επειδη ειναι πολυ ευαισθητος. τελικα ολα δουλεψαν μια χαρα και τωρα το αυτοκινητο δουλευει και παει οπως πριν.
τελος καλο ολα καλα...

την επομενη φορα που θα εχουμε παρομοια καιρικα φαινομενα θα παιρνω το σκυλι την xanthia που σηκωνετε κιολας για να μην εχω κανενα προβλημα!!!!
Οπότε αυτό δεν ισχύει στην πράξη?

http://www.civinfo.com/forum/505989-post8876.html
simfun is offline  
post #10003 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 08:19
A. Senna

MakTheo's Avatar

Car: 2007 Type-S 1.8, Bronze
Eco display
Send a message via MSN to MakTheo
Quote:
Originally Posted by simfun View Post
Οπότε αυτό δεν ισχύει στην πράξη?

http://www.civinfo.com/forum/505989-post8876.html

Ανάλογα..
MakTheo is offline  

post #10004 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 08:58
Supporter

panosm's Avatar

Car: 2008 Executive Galaxy Grey
Eco display
Garage
Quote:
Originally Posted by simfun View Post
Δεν αναλύετε περισσότερο για όσους δεν ξέρουμε μηχανολογία? Τι θα μπορούσε να γίνει για να το αποφύγει? Τι άλλο πρέπει να τσεκάρει μετά το ατύχημα? Τι χειρότερο θα μπορούσε να συμβεί?
Το μόνο που μπορείς να κάνειο για να το αποφύγεις είναι να σταματήσεις το αμάξι! Και βέβαια για την ποσότητα του νερού-λάσπης που μιλάμε θα το πάθαινε ακόμα και με την μαμά εισαγωγή.

Νε τσεκάρει κάτι άλλο προς το παρόν δεν μπορεί εκτός και αν ανοίξει μοτέρ ή άντε να μετρήσει συμπίεση για να δει τι έχει γίνει.

Το χειρότερο θα ήταν με πέρναγε μεγάλη ποσότητα νερού-λάσπης στο μοτέρ, οπότε και θα ήθελε άνοιγμα μοτέρ και πιθανώς ρεκτιφιέ. Πολλά λεφτά δηλαδή!
panosm is offline  
Thanks to panosm from:
post #10005 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 09:03
A. Senna

MakTheo's Avatar

Car: 2007 Type-S 1.8, Bronze
Eco display
Send a message via MSN to MakTheo
Η μαμα εισαγωγη ειναι 40-50cm πιο πανω, καμια σχεση, υποθετικα μιλαμε για σχεδον διπλασιες ποσοτητες λασπης/νερου.
MakTheo is offline  
post #10006 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 09:16
Supporter

panosm's Avatar

Eco display
Garage
Quote:
Originally Posted by MakTheo View Post
Η μαμα εισαγωγη ειναι 40-50cm πιο πανω, καμια σχεση, υποθετικα μιλαμε για σχεδον διπλασιες ποσοτητες λασπης/νερου.
Όχι ακριβώς Πρόδρομε.
Η θέση της Injen είναι λίγο πιο κάτω από την μαμά, μην σε ξεγελά το βαρελάκι. Η θέση της μαμά εισαγωγής και της injen έχουν ελάχιστες δαιφορές μαι και η HONDA είχε κάνιε μελέτες και το σημείο αυτό είναι το καλύτερο για την ροή άερα προς το μοτέρ.

Επίσης πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι λόγω της μεγαλύτερης διατομής της σωλήνας είναι δυσκολότερο να τραβήξει νερό (η μαμά εισαγωγή σε εκείνο το σημείο είναι πιο στενή οπότε και πιο εύκολο να τραβήξει νερό).Προσωπικά έτυχα σε καταιγίδα με 15-20 πόντους νερό στην Ν.Ιωνία (μαζί με τον Αλέξανδρο ήμουν) και το αμάξι ήταν ΟΚ.

Έχω παραδείγματα φίλων με μαμά εισαγωγές (όχι HONDA) οι οποίοι έπαθαν χοντρές ζημιές από νερά.

Όσο για το θέμα της σκόνησ που ανέφερες είναι μύθος.
Προσωπικά έχω στο 2ο αμάξι της οικογενείας εισαγωγή εδώ και 150000χιλ και είναι όλα ΟΚ!
panosm is offline  
post #10007 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 10:24
Supporter

mitsosgn's Avatar

Car: 2006 5d1.8 sport cosmic gray
Quote:
Originally Posted by kostashcivic View Post
το δοκίμασα εκείνη την στιγμή το άναμα σβήσιμο αλλά δεν άλαξε τίπτις....μόνο όταν ζεστάθηκε σταμάτησε και τώρα είναι οκ....απλά να τονίσω ότι είμαι στα 3.5 χρόνια, η μπαταρία μου είναι μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας και πιστεύω ότι μπορεί να φταίει και αυτό, μιας και όταν πατάω μίζα σβήνει το ράδιο και ανάβει μετά από λίγο....μάλλον τον χειμώνα δεν την βγάζω με αυτήν....
Αυτό με τη μίζα είναι φυσιολογικό, Κώστα! Κόβει το ρεύμα από όλες τις καταναλώσεις για να δώσει στη μίζα. Όλα το κάνουν.
Η δικιά μου μπαταρία έχει 4,5 χρόνια και 78000χλμ και είναι μια χαρά.
mitsosgn is offline  
post #10008 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 11:04

caincivic's Avatar

Quote:
Originally Posted by panosm View Post
Όχι ακριβώς Πρόδρομε.
Η θέση της injen είναι λίγο πιο κάτω από την μαμά, μην σε ξεγελά το βαρελάκι. Η θέση της μαμά εισαγωγής και της injen έχουν ελάχιστες δαιφορές μαι και η honda είχε κάνιε μελέτες και το σημείο αυτό είναι το καλύτερο για την ροή άερα προς το μοτέρ.

Επίσης πρέπει να λάβεις υπόψη σου ότι λόγω της μεγαλύτερης διατομής της σωλήνας είναι δυσκολότερο να τραβήξει νερό (η μαμά εισαγωγή σε εκείνο το σημείο είναι πιο στενή οπότε και πιο εύκολο να τραβήξει νερό).Προσωπικά έτυχα σε καταιγίδα με 15-20 πόντους νερό στην Ν.Ιωνία (μαζί με τον Αλέξανδρο ήμουν) και το αμάξι ήταν ΟΚ.

Έχω παραδείγματα φίλων με μαμά εισαγωγές (όχι honda) οι οποίοι έπαθαν χοντρές ζημιές από νερά.

Όσο για το θέμα της σκόνησ που ανέφερες είναι μύθος.
Προσωπικά έχω στο 2ο αμάξι της οικογενείας εισαγωγή εδώ και 150000χιλ και είναι όλα ΟΚ!
τελικα απο οτι καταλαβα,η πιο ασφαλης λυση ειναι η τοποθετηση σκουπας Η βαρελακι και να τραβαει αερα απο τη μπροστινη σητα αναμεσα απο τα φαναρια.
και να μην προβληματιζομαστε με σκεψεις συνεχεια οτι...ωχ βρεχει,οχι εχει νερα ο δρομος,οχι εχει καταιγιδα,θα γυρισω σπιτι μου αραγε και απο που;νερα-λασπες-και προβληματα συνεχεια!
εγω το αποφασισα,θα τη ξηλωσω και χαλαλι τα λεφτα που εχω δωσει ως τωρα.θα βαλω σκουπα της simota,με φιλτροχοανη k&n,εννοηται.καποια αποδοτικη πατεντα θα βρω να κανω,για να εχω ησυχο το κεφαλι μου,να ακουγεται η εισαγωγη και να παρει και κανενα αλογακι ο σιβικας!!!!!!
Υ.Γ.τα καλα επωνιμα φιλτρα,δεν τραβαν σκονη!

Last edited by caincivic; 31st October 2010 at 11:09.
caincivic is offline  
post #10009 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:02
Supporter

johnnyr's Avatar

Car: ctr black
iTrader: (1)
Η μαμα εισαγωγη μπορει να ξεκιναει απο το ιδιο υψος περιπου με μια cai αλλα η μαμα εισαγωγη εχει και μια νεροπαγιδα ΝΑ με το συμπαθιο.
Οπως και να εχει ειναι να μην σου τυχει.

Το jimny μου παντως δειχνει να τα καταφερνει μια χαρα μεσα στο νερο,χιχιχιχι
Attached Images
File Type: jpg valia calda 056.jpg (122.8 KB, 173 views)
File Type: jpg valia calda 203.jpg (115.8 KB, 46 views)
johnnyr is offline  
post #10010 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:07

theos777's Avatar

Car: ex-HONDA CIVIC R18...
Quote:
Originally Posted by johnnyr View Post
Η μαμα εισαγωγη μπορει να ξεκιναει απο το ιδιο υψος περιπου με μια cai αλλα η μαμα εισαγωγη εχει και μια νεροπαγιδα ΝΑ με το συμπαθιο.

Το jimny μου παντως δειχνει να τα καταφερνει μια χαρα μεσα στο νερο,χιχιχιχι:d
πωπωπω πως το οδηγας αυτο το αμαξι ρε συ Γιαννη??

δυο φορες το εχω παρει και ολο κωλο μου πεταει στις στροφες....ηταν της πρωτης γενιας..λιγο περιεργο σε οδικη συμπεριφορα
theos777 is offline  
post #10011 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:11

theos777's Avatar

ρε βαλτε ενα ελευθερο φιλτρο μια μεγαλυτερη σωληνα και ενα air scoop σαν το παρακατω και θα εχετε την ιδια αποδοση περιπου με μεγαλυτερη ασφαλεια...αφηστε τα injen και τις φιλτροχοανες λες και εχουμε κανα τερας μοτερ...

χωρις αναπρογραμματισμο θα εχετε flat spots στις χαμηλες στροφες και η αποδοση θα ειναι ιδια...μονο ο ηχος αλλαζει (που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει)...

το αμαξι ναι μεν κερδιζει απο το κρυο αερα αλλα χανει απο το μιγμα...για να κραταει την αναλογια μιγματος σωστα και για να μην τρελενεται ο MAF SENSOR χρειαζεται αναπρογραμματισμος

βαλτε το παρακατω και καθαρισατε.....κανει και για το 1.8

Blog Archive Scoop’in all the air in

Last edited by theos777; 31st October 2010 at 14:18.
theos777 is offline  
post #10012 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:27
Supporter

johnnyr's Avatar

Car: ctr black
iTrader: (1)
Quote:
Originally Posted by theos777 View Post
πωπωπω πως το οδηγας αυτο το αμαξι ρε συ Γιαννη??

δυο φορες το εχω παρει και ολο κωλο μου πεταει στις στροφες....ηταν της πρωτης γενιας..λιγο περιεργο σε οδικη συμπεριφορα
Το οδηγω με πολυ μεγαλη ευχαριστηση και το γουσταρω τρελα.
Δεν με εχει προδωσει πουθενα,σε κανενα τερεν και με κανει να χαμογελο σε καθε δυσκολο περασμα.
Βεβαια οτι ειναι πολυ αργο ειναι δεδομενο και με κακη συμπεριφορα εντος δρομου.Οταν ομως φτασεις στον προορισμο σου και αρχιζεις τα off road τα ξεχνας ολα
johnnyr is offline  
post #10013 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:31

caincivic's Avatar

Quote:
Originally Posted by johnnyr View Post

Το jimny μου παντως δειχνει να τα καταφερνει μια χαρα μεσα στο νερο,χιχιχιχι
καλο το jimny,αλλα δεν εχουμε ολοι την ιδια οικονομικη δυνατοτητα(2 αμαξια)
caincivic is offline  
post #10014 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 14:37

caincivic's Avatar

Quote:
ρε βαλτε ενα ελευθερο φιλτρο μια μεγαλυτερη σωληνα και ενα air scoop σαν το παρακατω και θα εχετε την ιδια αποδοση περιπου με μεγαλυτερη ασφαλεια...αφηστε τα injen και τις φιλτροχοανες λες και εχουμε κανα τερας μοτερ...

χωρις αναπρογραμματισμο θα εχετε flat spots στις χαμηλες στροφες και η αποδοση θα ειναι ιδια...μονο ο ηχος αλλαζει (που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει)...

το αμαξι ναι μεν κερδιζει απο το κρυο αερα αλλα χανει απο το μιγμα...για να κραταει την αναλογια μιγματος σωστα και για να μην τρελενεται ο MAF SENSOR χρειαζεται αναπρογραμματισμος

Blog Archive Scoopin all the air in
συμφωνω και εγω,αλλα cai εβαλα μονο για τον ηχο και μονο!δεν εχουμε type r μοτερ,το ξερω,αλλα ενεκα η αναγκη για ηχο μοτερ honda!
φυσικα για ολα αυτα,δεν θα θυσιασω το μοτερ!γιαυτο σκουπα απο swift 1,3 16v της simota η κατι παρομοιο.
caincivic is offline  
post #10015 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 18:05
Supporter

panosm's Avatar

Eco display
Garage
Quote:

Blog Archive Scoopin all the air in
Γιώργο ξεχνάς μία σημαντική παράμετρο σε όσα λες και αυτή είναι ότι η injen είνει tuned για το μοτέρ μας.
Απόδειξη είναι η δυναμομέτρηση που είχα κάνει με την injen (την είχα ανεβάσει στο tuning) χωρίς το πρόγραμμα και δεν έχει κανένα flat σημείο ή σημείο που να κόβει.
panosm is offline  
post #10016 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 18:51
Supporter

dibouras's Avatar

Car: 2007 1.8 5door, NHB
Quote:
Originally Posted by X-STR View Post
Ίσως να είμαι Off Topic εδώ αλλα θα ήθελα μια γνώμη.Επειδή όλοι ξέρουμε πως το χρώμα του αμαξιού είναι πολλή ευαίσθητο κτλ κτλ.Σκέφτομαι σε κάνα 2-3 χρονια να το βάψω από την αρχή ίσως άσπρο μεταλλικό να ησυχάσω από τις μικρό γρατζουνιές.Ποσο θα μου κόστιζε Ελλάδα ολική βαφή? Εδώ Γερμανία ξεχάστε το.βγαίνει πάνω από 2,5 χιλιάρικα.Σκέφτηκα επίσης να το ντύσω ολόκληρο με Folie σε άλλο χρώμα αλλα και αυτό κοστίζει κοντά στο 1,5 χιλιάρικο.Συνάδελφος από Bosnia μου είπε πως εκεί κάτω το κάνουν κανονικά τα πάντα όλα με 400-500.Και μάστορες ειδικοί όχι κωλοδουλειά.Για πείτε μου τιμές Ελλάδος για βάψιμο?
Ελλάδα ολική βαφή νομίζω κανά τριχίλιαρο! Ραντεβού στη Βοσνία!
dibouras is offline  
post #10017 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 19:29

theos777's Avatar

Quote:
Originally Posted by panosm View Post
Γιώργο ξεχνάς μία σημαντική παράμετρο σε όσα λες και αυτή είναι ότι η injen είνει tuned για το μοτέρ μας.
Απόδειξη είναι η δυναμομέτρηση που είχα κάνει με την injen (την είχα ανεβάσει στο tuning) χωρίς το πρόγραμμα και δεν έχει κανένα flat σημείο ή σημείο που να κόβει.
δεν υπαρχει εισαγωγη που ειναι tuned για το μοτερ μας και για κανενα μοτερ...εκτος απο την εργοστασιακη εισαγωγη και το φιλτροκουτι του.

εχω δει στο αμερικανικο φορουμ πολλες δυναμομετρησεις με πληθωρα σφαλματων και ακανονιστων δυναμομετρησεων...πρωτη φορα ακουω να μην υπαρχει προβλημα ΚΑΘΟΛΟΥ!

οταν π.χ ο maf τρελενεται και στελνει αναλογια μιγματος π.χ 13:1 λογω της injen και της μεγαλυτερης διαμετρου σωληνας και κατεπεκταση της μεγαλυτερης ροης αερα που εισερχεται στο κυκλωμα τοτε προσπαθει να φερει το μιγμα σε αναλογια 14,7:1 που ισχυει για το μοτερ αλλα δεν μπορει διοτι κανει διορθωσεις ανα κλιμακα στροφων με το μιγμα αερα που ειναι μεγαλυτερο με αποτελεσμα στις χαμηλες στροφες το μιγμα να ειναι σε καποια σημεια πτωχο και σε αλλα υπερπλουσιο με τις αναλογες συνεπειες περι αυξησης καταναλωσης και κομπιασματος

στα περισσοτερα cai αυτο συμβαινει...ισως στον r18 να ειναι λιγοτερο εμφανη τετοιου ειδους προβληματα.

επισης ο παραλληλος που εχει τοποθετηθει στο αμαξι σου ειναι για αυτο το λογο να διορθωνει εκει που πρεπει το μιγμα αναλογα με την πιεση στην πολλαπλη εισαγωγης και γενικα στον αερα που εισερχεται στο θαλαμο καυσης....σκοπος να ειναι εκει που πρεπει πτωχο το μιγμα και εκει που πρεπει πλουσιο(π.χ στις υψηλες στροφες) σε βαθμο διχως προβληματα καυσης και αποδοσης!

ρολο βεβαια παιζει και η ατμοσφαιρικη θερμοκρασια και πολλα αλλα ακομα που λαμβανονται υποψιν κατα την τροποποιηση των παραμετρων που στελνει ο παραλληλος εγκεφαλος στις χαρτογραφησεις της ecu σου για το μεγιστο αποτελεσμα
theos777 is offline  
post #10018 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 20:27

ILIAS08's Avatar

Car: 2009 1.8 5d Alabaster Silver
Quote:
Originally Posted by katerina_civic View Post
Επειδή κι εμένα με απασχολούσε πολύ αυτο το θέμα στις αρχές και έκανε τα ίδια στο δικό μου,μήπως μετά το σέρβις και μόλις έβαλες βενζίνη μηδένισες τον μετρητη και έκανες τα πρώτα χλμ σε κίνηση στο κέντρο;;; Κι εγώ όταν το κάνω αυτό βγάζει αμέσως μέση 8.0 και με νορμάλ οδήγηση...Έπαθα κι εγώ το ίδιο αλλα τώρα πλέον δεν το μηδενίζω σε κάθε γέμισμα..Μετά το επόμενο γέμισμα κάνε τα πρώτα χλμ εθνικη με cc..Εγώ έτσι κάνω πλέον, μηδενίζω μόνο σε εθνική για να ξεκινήσει απο τα 5.0..
Οχι φιλε μου δεν υπαρχει τετοιο θεμα..Για να βοηθησω στα τυχον συμπερασματα εχω να πω οτι τον μετρητη Β δεν τον εχω μηδενισει εδω και 2500 χμλ και μου δειχνει καταναλωση 7l/100 χλμ ενω ο μετρητης Α στο προσφατο ταξιδακι που προανεφερα δειχνει μεση καταναλωση 8l/100 χλμ με συνολο χιλιομετρων 174..Τωρα ποιον να πιστεψω για την ακριβεια της μετρησης?Μπας και χαλασε ο μετρητης Α?
ILIAS08 is offline  
post #10019 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 20:55

katerina_civic's Avatar

Car: 2009 1.4 facelift 5d, red
Quote:
Originally Posted by ILIAS08 View Post
Οχι φιλε μου δεν υπαρχει τετοιο θεμα..Για να βοηθησω στα τυχον συμπερασματα εχω να πω οτι τον μετρητη Β δεν τον εχω μηδενισει εδω και 2500 χμλ και μου δειχνει καταναλωση 7l/100 χλμ ενω ο μετρητης Α στο προσφατο ταξιδακι που προανεφερα δειχνει μεση καταναλωση 8l/100 χλμ με συνολο χιλιομετρων 174..Τωρα ποιον να πιστεψω για την ακριβεια της μετρησης?Μπας και χαλασε ο μετρητης Α?
Εμένα είπες φίλε;;
Ναι για τον μετρητή Α σου λέω κι εγώ, κάθε φορά που τον μηδενίζω και κάνω μέσα στη πόλη διαδρομή μου δείχνει 8λτ κι έχω και το 1400άρι...Τωρα τι άλλο μπορει να παίζει αν δεν είναι αυτό δε ξέρω...
katerina_civic is offline  
post #10020 of 20739 (permalink) Old 31st October 2010, 22:14

ILIAS08's Avatar

Car: 2009 1.8 5d Alabaster Silver
Quote:
Originally Posted by katerina_civic View Post
Εμένα είπες φίλε;;
Ναι για τον μετρητή Α σου λέω κι εγώ, κάθε φορά που τον μηδενίζω και κάνω μέσα στη πόλη διαδρομή μου δείχνει 8λτ κι έχω και το 1400άρι...Τωρα τι άλλο μπορει να παίζει αν δεν είναι αυτό δε ξέρω...
ΟοοπΑ...Δεν το προσεξα Κατερινα μου!Και εγω δεν εχω ιδεα τι συμβαινει!
ILIAS08 is offline  
Reply

Civinfo > Greek language > Greece

Quick Reply

Register Now

In order to be able to post messages on the Civinfo forums, you must first register.
Please enter your desired user name, your email address and other required details in the form below.
Your User Name is the name that appears by all your posts on the forum, and so should not be your email address.

User Name:
Password
Please enter a password for your user account. Note that passwords are case-sensitive.

Password:

Confirm Password:
Email Address
Please enter a valid email address for yourself.

Email Address:
OR

Log-in

Thread Tools
Show Printable Version Show Printable Version
Email this Page Email this Page

LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: https://www.civinfo.com/forum/greece/16342-faults.html
Posted By For Type Date
? - Page 24 This thread Refback 18th April 2012 15:41
? This thread Refback 5th May 2011 11:50
?????????? ??????? | counter | ?????????? Faults - Page 267 - Civinfo This thread Refback 5th August 2010 17:17