2006+ Honda Civic Forum banner

Group buy: General stuff

884K views 11K replies 201 participants last post by  doulger 
#1 ·
Φιλοι,
Ανοιγω αυτο το post μιας και δεν υπαρχει κατι στο ελληνικο κομματι του forum (αν κανω λαθος, ας με διορθωσει καποιος) για να οργανωθουμε και να κανουμε ομαδικες αγορες για διαφορα προιοντα, official και μη. Οποιος φίλος εχει να προτεινει κατι για αγορα, ας το post-αρει εδω.
Καλες και οργανωμενες αγορες σε ολους μας! :D
 
#1,312 ·
Να πώ λίγο κάτι από την εμπειρία μου για τους ανεμοθραύστες.
Υπάρχει η Gelly plast είναι ένας τύπος στην συμβολή κατεχάκη και μεσογείων, στην ανηφόρα μετά την ΒΡ ο οποίος από ότι ξέρω τους κατασκευάζει ο ίδιος. Είχα πάρει από αυτόν για το yaris που έχω και ήταν μια χαρά (τοποθέτηση από εμένα). Μετά από 10 ημέρες η ταινία διπλής ξεκόλλησε με αποτέλεσμα να κάνουν θόρυβο όταν ανοιγα το παράθυρο. Έβαλα δική μου ταινία, πάλι τα ίδια. Τελικά ξαναπήγα σε αυτόν και μου είπε ότι για να μπουν σωστά θα έπρεπε να βάλει 2 ελάσματα (στο λάστιχο του παραθύρου). Από όταν τα έβαλα το πρόβλημα τελείωσε. Βέβαια δεν μου απάντησε γιατί δεν μου έδωσε τα ελάσματα όταν τους αγόρασα.
Πρόβλημα με το παράθυρο δεν έχω, αλλά ζορίζεται ελαφρά στο τελείωμα του κλεισίματος.
 
#1,313 ·
στο φίατ είχα γνήσιους και είχαν από την μαμά τους αυτά τα ελάσματα
να πω ότι οι γνησιοι δεν είχαν καμιά σχέση με τους Gelly plast απλά είχαν πολύ καλύτερη ποιότητα
ας ελπίσουμε ότι οι χόντα θα είναι ....καλοί :popcorn2:
 
#1,315 ·
#1,316 ·
Υαλοκαθαριστηρες ποιος θα παραλαβει στην Αθηνα? Στην Θεσ/νικη?

Επισης καποιος για να παραλαβει ανεμοθραυστες στην Αθηνα? Θεσ/νικη θα παραλαβει ο JohnnyR
 
#1,317 ·
Υαλοκαθαριστηρες ποιος θα παραλαβει στην Αθηνα? Στην Θεσ/νικη?

Επισης καποιος για να παραλαβει ανεμοθραυστες στην Αθηνα? Θεσ/νικη θα παραλαβει ο johnnyr

Αν συμφωνεί κ ο ίδιος κ οι υπόλοιποι θα προτεινα τους ανεμοθραύστες να τους παραλάβει ο Αλεξ ή ο Μάνος ώστε μετά να μπορούμε όλοι μετά να τους παραλάβουμε από το μαγάζι του.

Έτσι έγινε κ με τα μεταλλικά μαρσιπιέ κ πιστεύω ότι βόλεψε...
 
#1,319 ·
Παιδιά σήμερα μίλησα με τον Σαρ,
Τρίτη ή Τετάρτη παραλαμβάνουμε τα πατάκια.
Ελπίζω να ισχύσει και να μην τα πάρουμε με τον αυξημένο ΦΠΑ.
 
  • Like
Reactions: antio
#1,320 ·
15 μαρτιου νομιζω οτι ξεκινα ο αυξημενος ΦΠΑ
 
#1,322 ·
Σωστά Δημήτρη, οπότε τα πατάκια πρέπει να τιμολογηθούν πριν από εκείνη την ημερομηνία για να είναι με 19% και όχι 21% ΦΠΑ.
 
#1,330 ·
Αρα MakTheo τα δικα μου και του Γιωργου TYPE R '07 θα τα παραλαβω εγω
 
#1,331 ·
Παιδια το πιο πιθανο ειναι για Αθηνα να παραλαβει 1 ατομο και ολα τα σετ να πανε εκει..
Τωρα εαν ειναι για μια εξαιρεση ισως και να γινεται, θα δειξει..
 
#1,332 ·
Ωραια ας τα παραλαβει το ατομο που λες αλλα τα δικα μου και του Γιωργου απο Κορινθο type r '07 θα τα παρω εγω.
Ok?
 
#1,333 ·
Οκ, απλα περιμενω καποιον να αναλαβει την παραλαβη...
Panosm? Alexps?
 
#1,334 ·
Παιδια για το group buy του Μακαρου θα προτιμουσα να μην το αναλαβω παλι εγω... Οχι οτι δεν θελω, απλα σε λιγοτερο απο 2 μηνες θα φυγω για φανταρος και δεν θελω να εχω ανοιχτες "υποχρεωσεις" πισω μου ... Πχ απο το τελευταιο group buy των καθαριστηρων (ποσοι μηνες πανε αραγε απο τοτε??) εχω ακομα κομματια στο πορτ παγκαζ μου απο μελη που δεν τα εχουν παρει ακομα... Οποτε φανταζομαι οτι και με το νεο gb κατι τετοιο θα γινει, το οποιο δεν με παιρνει χρονικα....
 
#1,335 ·
πάλι καλά που μίκρηνες την υπογραφή σου:worms:
 
#1,344 ·
ΟΚ οπότε μιλάμε να κανονίσουμε την παραλαβή!
Όποιος καθυστερήσει να παραλάβει, τα πράγματα του θα δημοπρατηθούν!
χα,χα,χα,χα,χα
 
#1,345 ·
Οκ, νομιζω εχω τα στοιχεια σου και εαν χρειαστω κατι αλλο θα σου πω..
Απλα οι υαλοκαθαριστηρες θα ερχονται σε πακετακια των 2 σετ..
Θα σου πω οταν τελειωσουμε μια φορα με την συγκεντρωση των χρηματων και τους πληρωσω..
Οι ανεμοθραυστες θα ερθουν πρωτα σε εμενα και θα σου τους στειλω..

Επειδη καποια παιδια ζητησαν να παραλαβουν απο το μαγαζι του Μανου (που τους βολευει ετσι) μπορεις απλα οταν παραλαβεις να περασεις και να τους αφησεις εκει (λεμε τωρα..)


Ευχαριστω οπως και να'χει..
 
#1,347 ·
Ψηφίστε με-Ψηφίστε με!!!
 
#1,348 ·
δεν το λες καλα
ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΜΕ-ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΣΤΕ ΜΕ
Εφη Σαρρη
 
#1,352 ·
Group buy - Aνεμοθραύστες & Υαλοκαθαριστηρες

Update!!

Παιδια υπαρχει περιπτωση να ολοκληρωσουμε αυτην την βδομαδα για να προχωρησουμε σε παραγγελια??
 

Attachments

#1,356 ·
update!!

Παιδια υπαρχει περιπτωση να ολοκληρωσουμε αυτην την βδομαδα για να προχωρησουμε σε παραγγελια??
Ναι μάγκες να ξεμπερδεύουμε μην το καθυστερούμε... χαχα
 
#1,353 ·
Μακη ειμαι απαραδεκτος,το ξερω,αλλα η οικοδομη με πηγαινει σουζα αυτες τις μερες.Αυριο το πρωι θα τακτοποιηθει
 
#1,354 ·
Ενταξει ρε μην τρελενεστε!

Απλα οποιος δεν ειναι ενταξει μεχρι το τελος της βδομαδας θα του αλλαξω το nick σε Julia. Χαχαχα..
 
#1,358 ·
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τον Σαρ, όλα τα πατάκια είναι εδώ και έτοιμα προς παράδοση. Θα κοιτάξω αν μπορέσω να τα παραλάβω μεθαύριο, οπότε όσοι κατέβετε Olympiko να τα πάρετε.
Κωνσταντίνε θα κοιτάξω να τα έχω για να τα πάρεις και εσύ.
 
  • Like
Reactions: antio
#1,359 ·
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από τον Σαρ, όλα τα πατάκια είναι εδώ και έτοιμα προς παράδοση. Θα κοιτάξω αν μπορέσω να τα παραλάβω μεθαύριο, οπότε όσοι κατέβετε olympiko να τα πάρετε.
Κωνσταντίνε θα κοιτάξω να τα έχω για να τα πάρεις και εσύ.
Μπορώ να πάρω εγώ για Θεσ/νίκη...
 
#1,361 ·
Θα τα φέρω αν είναι, αρκεί μόνο να μπορέσω να την κοπανήσω από την δουλειά για να τα πάρω.
 
#1,363 ·
Πέμπτη 11/3 απόγευμα!
 
#1,365 ·
To Olympiko είναι στο ΣΕΦ ! Εύκολο να το βρείς!
 
#1,366 ·
Α' θυμήθηκα, έχω να πάω καμμιά 10αριά χρόνια. ΟΚ. Μην γράφουμε άλλο εδώ. Τα υπόλοιπα στο meeting in athens και για όσους ακολουθήσουν μετά στο Getaway in athens with a civic...
Αν και η Τροχαία δεν αστειεύεται... Την προηγούμενη Τρίτη που κατέβηκα λιμανάκια κατά τις 01:00 παρότι ήταν νέκρα, είχε 2 περιπολικά, το ένα είχε σταματήσει κάποιον "φτιαγμένο" και τον ξεσκόνιζε...
 
Top