2006+ Honda Civic Forum banner

1 - 20 of 7562 Posts

·
Premium Member
18,714 Posts
bravo tjet vs type s 0-1

·
Premium Member
325 Posts
CLK 200 Kompressor Vs civic 5D ex 0-1
BMW 520D Vs ex 0-1
Lexus IS200 TRD Vs ex 0-1
Next one
Mitsubishi CK4 1.6 mivec Vs Civic propably 1-0 but i will give it a try

·
A. Senna
8,048 Posts
BMW 520 (6 cylinders, 2200cc, 170ps) vs Type-S 1.8 0-2
MX-5 (1.8, 126ps) vs Type-S 1.8 1-0

·
A. Senna
8,048 Posts
Το 320 εχει διαφορά στην απόδοση?
Αναλογα ποιον κινητηρα φοραει. Η bmw αλλαζει κινητηρες συχνα και εχει μεγαλη γκαμα επιλογης. Αν δεν ειναι τελευταιου ετους το 320 πιθανον να ειναι ιδιος με τον παραπανω της 520 που ανεφερα! Τωρα απο βαρος το 320 πρεπει να ειναι λιιιγο ελαφρυτερο.

·
Premium Member
325 Posts
Ειναι ο ιδιος που ανεφερες πριν. αλλα εχο την εντυπωση οτι εκκινιση τουλαχιστο ειναι πιο αργο απο το civic.

·
A. Senna
8,048 Posts
Ειναι ο ιδιος που ανεφερες πριν. αλλα εχο την εντυπωση οτι εκκινιση τουλαχιστο ειναι πιο αργο απο το civic.

Μολις εριξα μια ματια στην σελιδα της BMW. Τα καινουρια 320 και 520 εχουν τον νεο 2λιτρο κινητηρα με 4 κυλινδρους και τα ιδια αλογα (170).
Απο βαρος το 520 ειναι 1535 και το 320 ειναι 1370 κιλα.
Για εκκινηση αστο, το BMW πεταγεται σχεδον ενα με δυο αμαξια μπροστα (πισωκινητο βλεπεις) αλλα τελειωμα 2ας, 3η και μετα η πολυ δυνατη μας 4η ταχυτητα εχω μαζεψει και εχω περασει σχεδον ενα αμαξι μπροστα.:cool::D

·
Premium Member
325 Posts
Θα είναι στα υπόψιν επειδή δέχομε διάφορες προκλίσεις. Πάντος το Lexus με το οποίο είχαμε κανονική κόντρα από φωτα σε φώτα περιπου 700 μέτρα δεν καταφερε να με φτάσει. Αν και έκανα λάθοσς εκκίνηση με το VSA ON και όταν πήγε το αυτοκίνητο να εκκινήσει πήγε να σβήσει, ήμουν συνεχώς μπροστά σε όλες τις ταχύτητες. Δεν ξέρω με πέμπτη αν θα με έπιανε επιδεί έιναι πιο δυνατο, αν δεν κάνω λάθος ειναι 210 εργοστασιακο αλλά αφτό έχει αρκετες μετατροπές. Ξέρω σίγουρα δίοτι ο ιδιοκτήτης εργαζόταν στο εργοστάσιο του πατέρα μου.

·
Registered
649 Posts
Οπως βλεπω παταμε αμαξακια και τα 140 με το εξαταχυτο ειναι.....Πολυ καλα!!!
Αντε να δουμε μετα με+20 αλογα θα ειμαστε και ποιο ανετοι...με λιγο καλυτερο αερα ψηλα και με ποιο δυνατη 5η.Ειδα στην Αττικη να ειναι απο πισω μου c4 2litro με τα 180 αλογα πισω μου να με περναει (επειδη εκοψα) με 5η τερμα.Πρεπει να εχει κανει πολυ λιγες απολιες η HONDA και αυτο φενεται ψηλα και με χλμ.Βεβαια οσο μπωρει σε ενα μοτερ 1800 κυβ και 140 ατμοσφαιρικα αλογα.

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
Παίδες χθες λάβατε όλοι ένα μήνυμα από τον αντμιν. του φόρουμ για να συμμετασχετε εθελοντικά σε μίνι ερευνα για την βαφή και τα πετραδάκια σε αυτή. Κάπου θα διαβάσατε για την απόσταση που αφήνουμε από τον μπροστινό στους αυτοκινητόδρομους όπου υπήρχε σαφής προειδοποίηση ότι δεν θα δωθούν τα στοιχεία -για όσους παρανομούν- στην δημοσιότητα. Βλέπετε λοιπόν πόσο μεγάλη διαφορά κουλτούρας έχουν από εμάς τους Ελληνάρες σε θέματα τήρησης κανονισμών και νόμων. Ένας βασικός κανόνας που έχει τεθεί στο civinfo είναι η ρητή απαγόρευση αναφορών σε οδήγηση με υπερβολική ταχύτητα ή σε κοντροκαταστάσεις. (ο κάγκουρας εκεί λέγεται boyracer...)
Σας λέω λοιπόν ότι αν ξεφύγει η κουβέντα στα όρια της κοντροκουβέντας θα αναγκαστώ να επέμβω για να μην μας επιπλήξουν.
Ξέρω ότι έχουμε επίπεδο οι Έλληνες του civinfo απλά οφείλω να το υπενθυμίσω.;)

·
Registered
525 Posts
1.8 sport vs mazda 3 2.0 =1-0
1.8 sport vs alfa romeo gt 1.8 = 1-0
1.8 sport vs 206 gt 1.6 = 1-0 (εδώ έχω μια αμφιβολία για τον οδηγό του peugeot)

Όλα αυτά με μόνο 4.300 χλμ.
Φαντάζομαι όταν ανοίξει για τα καλά ο κινητήρας
θα έχει ακόμη καλύτερη συμπεριφορά.

·
Premium Member
325 Posts
Παίδες χθες λάβατε όλοι ένα μήνυμα από τον αντμιν. του φόρουμ για να συμμετασχετε εθελοντικά σε μίνι ερευνα για την βαφή και τα πετραδάκια σε αυτή. Κάπου θα διαβάσατε για την απόσταση που αφήνουμε από τον μπροστινό στους αυτοκινητόδρομους όπου υπήρχε σαφής προειδοποίηση ότι δεν θα δωθούν τα στοιχεία -για όσους παρανομούν- στην δημοσιότητα. Βλέπετε λοιπόν πόσο μεγάλη διαφορά κουλτούρας έχουν από εμάς τους Ελληνάρες σε θέματα τήρησης κανονισμών και νόμων. Ένας βασικός κανόνας που έχει τεθεί στο civinfo είναι η ρητή απαγόρευση αναφορών σε οδήγηση με υπερβολική ταχύτητα ή σε κοντροκαταστάσεις. (ο κάγκουρας εκεί λέγεται boyracer...)
Σας λέω λοιπόν ότι αν ξεφύγει η κουβέντα στα όρια της κοντροκουβέντας θα αναγκαστώ να επέμβω για να μην μας επιπλήξουν.
Ξέρω ότι έχουμε επίπεδο οι Έλληνες του civinfo απλά οφείλω να το υπενθυμίσω.;)
Φίλα skam, όταν κοτραροκτυπιόμαστε τις περισσοτερες φορές είμαστε σε διαφορετικές γραμμές και ώπος θα παρατήρησες συνήθως μπροστά. Αλλά και στην περίπτωση που είμαστε πίσω δεν βλέπω την διαφορά από το να προσπαθάς να προσπεράσεις στον αυτοκινιτόδρομο με 100+ χιλιόμετρα.

·
Registered
652 Posts
type s - saab 9-3 aero 1-0
type s - ibiza fr 1-0
type s - fiat bravo(δεν ξέρω λοιπά στοιχεία) 1-0
Το "έχουμε" και το fr; και δεν μας το είχα με τη ροπή που έχει και με σχετικά λίγα κιλά αλλιώς τα υπολόγιζα τα πράγματα!

·
Premium Member
6,235 Posts
Το "έχουμε" και το fr; και δεν μας το είχα με τη ροπή που έχει και με σχετικά λίγα κιλά αλλιώς τα υπολόγιζα τα πράγματα!
Το άνοιγμα έγινε τυχαία εν κινήση, γύρω στα 100 ήμουν, από 5η σε 4η κ τέρμα γκάζι, απλά δεν μπόρεσε να ακουλουθήσει μέχρι τα 160 που έκοψα...;)

·
Souvlaki Drifter !
953 Posts
rallye vs type s 0-1
δωσε λεπτομερειες (αν ηταν σε ευθεια, στροφες, ταχυτητα στο κιβωτιο...) γιατι δυσκολο να το πιστεψω... εκτος αν ηταν κουλος ο οδηγος του.

μεχρι πριν 4 μήνες ειχα rallye με τα 122 αλογα, και ξερω πως συμπεριφερεται. και εχω δει την διαφορα με το civic...

·
Registered
649 Posts
Eγω κολισα με το fr .....το ραλυ αντε το καταπινουμε,αλλα το fr ???.....τι να πω δεν εχω ανοιξει ποτε !!!

1 - 20 of 7562 Posts