2006+ Honda Civic Forum banner

101 - 120 of 366 Posts

·
Premium Member
18,715 Posts
Η ροή γίνεται λίγο καλύτερη, άρα έχεις ένα μικρό κέρδος. Τώρα αν αυτό θα γίνει αντιληπτό...... ????

·
Premium Member
6,101 Posts
Με λιγα λογια αν ποτε τρυπησει δεν τρεχει και τιποτα να το καταργησει κανεις,σωστα?

·
Premium Member
18,715 Posts
Σωστά!

·
Premium Member
3,404 Posts
Σημερα πηγα μια βολτα απο τον Δανε για να μου δει λιγο την εξατμιση,καθως τις τελευταιες μερες ο ηχος της ηταν αθλιος.Κατι ακουγα να γουργουριζει απο μπροστα!!Τελικα ειχε φυγει η μια βιδα απο την γωνια που κανει απο τον καταλυτη προς την υπολοιπη εξατμιση και ειχε καει και η φλατζα.Μου σενιαρε αυτο και αλλαξα και το μεσαιο με ενα μεγαλυτερο γιατι δεν την παλευα ωρες ωρες με την βαβουρα.Ειδικα σε ταξιδια αλλα και το πρωι που ξεκιναγα για δουλεια (φοβομουν μη φαω καμια γλαστρα απο τους γειτονες!!!) δεν παλευοταν.Πλεον το αμαξι εχει διακριτικο μπασο ηχο σε χαμηλες στροφες και οι καλες νοτες αρχιζουν να δηλωνουν παρουσια απο τις 4000-4500 και πανω!!!Ετσι ακριβως οπως το ηθελα.

·
Premium Member
3,404 Posts
Ωραίος !
Πόσο πήγε το μαλλί ;
Και τα δυο μαζι 90 γιουρος.Αλλα εκανε καλη δουλιτσα και ψιλοπαιδευτηκε κιολας.Τουλαχιστον μαλακωσε πολυ ο θορυβος και θα ηρεμησω κι εγω και απο την βαβουρα αλλα και απο τον καθε λογης ηλιθιο στα φαναρια ή εν πορεια που μου κολλαγε λογω του ηχου.

·
Premium Member
5,574 Posts
θα ηρεμησω κι εγω και απο την βαβουρα αλλα και απο τον καθε λογης ηλιθιο στα φαναρια ή εν πορεια που μου κολλαγε λογω του ηχου.
μμμμμ.... τραβάτε με και ας κλαίω! :worms: :worms: :worms:

·
Collateral M o d e r ator
4,210 Posts
Την πρώτη φορά που σε διάβασα Μιχάλη είπα "πάει ο τρελός για εξάτμιση στο pcx"!!!

·
Premium Member
18,715 Posts
Για custom λύση σε θέμα εξάτμισης, όχι για Civic αλλά για άλλο αυτοκίνητο, ξέρετε κανένα καλό επαγγελματία στην Αθήνα;;
O Ποπάϋ και ο Δανελάτος στην Αθήνα.
Ο πρώτος είναι αρκετά ακριβός αλλά κάνει super δουλειά και ο δεύτερος θέλει λίγο κυνήγι για να σου κάνει τέλεια δουλειά αλλά με λιγότερα χρήματα.

·
Premium Member
2,650 Posts
o Ποπάϋ και ο Δανελάτος στην Αθήνα.
Ο πρώτος είναι αρκετά ακριβός αλλά κάνει super δουλειά και ο δεύτερος θέλει λίγο κυνήγι για να σου κάνει τέλεια δουλειά αλλά με λιγότερα χρήματα.
Ευχαριστώ Πάνο. Κι ένα Παπαδόπουλο μου είπαν που στην φτιάχνει επιτόπου από την αρχή αναλόγως με το τι θές.

·
Premium Member
2,650 Posts
Την πρώτη φορά που σε διάβασα Μιχάλη είπα "πάει ο τρελός για εξάτμιση στο pcx"!!!
Χαχά! Λές να πάμε για αλλαγή εξάτμισης Κώστα;; :p

·
Premium Member
9,217 Posts
Ευχαριστώ Πάνο. Κι ένα Παπαδόπουλο μου είπαν που στην φτιάχνει επιτόπου από την αρχή αναλόγως με το τι θές.
είχα φτιάξει για το πούντο στον παπαδόπουλο, δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος....αλλά είχε εκεί κάτι εβο,πόρσε, κάτι διαστημόπλοια, πού να ασχοληθεί με το πουντάκι...:popcorn2:

·
Premium Member
18,715 Posts
είχα φτιάξει για το πούντο στον παπαδόπουλο, δεν έμεινα και πολύ ευχαριστημένος....αλλά είχε εκεί κάτι εβο,πόρσε, κάτι διαστημόπλοια, πού να ασχοληθεί με το πουντάκι...:popcorn2:
Πράγματι Κώστα, γίνεται παρέλαση από θηρία εκεί!

·
Registered
125 Posts
Μετά απο λίγα χλμ το αμάξι στις μεσαίες είναι καλύτερο... αρκετά καλύτερο... αισθητά καλύτερο!!!

Στις χαμηλές σηκώνει με 5η απο 30χλμ (απο 16χλμ με 3η) χωρις να θέλει να σβήσει, ο ήχος είναι διακριτικός αλλά ωραίος ειδικά απο 4-4500 και πάνω!
Γενικά το αμάξι είναι πολύ πιο πρόθυμο σε σχέση με τη μαμα εξάτμιση (που για info είναι 50 στην αρχή 40 μετά το μεσαίο και 35 μετά το τελικό) χωρις να σου μαζεύει τα αυτιά κ ας έχω βγάλει το μεσαίο! Δεν το ακούς καθόλου στο ρελαντι οπότε δε τραβάς και διάφορα βλέμματα! Μόνο λίγο μπασο.

Νιώθεις το αμάξι να σε τραβάει χωρις να το σκέφτεται ιδιαίτερα σε όλες τις ταχύτητες εκτός 6ης που αν είναι κομμένη... περιμένεις... λιγότερο απο πριν αλλά...
To φρένο μοτερ έχει μειωθεί και δε κόβει όσο έκοβε σε κατηφόρα. Σχεδόν δεν κοβει!!!!!

0-100 δεν έχω κάνει ακόμα κι ούτε έχω ανοίξει με κάποιο ίδιο να δω διαφορα. Πολύ θετικές εντυπώσεις αν και αρχή ακόμα με ελάχιστα ανοίγματα και με την εξάτμιση ακόμα να καίει ότι έχει μαζέψει απο τον καιρό που ήταν στην αποθήκη.

Α! Όσο κουφό κι αν ακουστεί η κατανάλωση μειώθηκε :facepalm: λιγάκι!
Δε θέλει να κάψει αυτό το αμάξι :p !

Αυτά προς τω παρόν. Ότι νεότερο θα το μοιραστώ!

·
Premium Member
2,573 Posts
πολυ θετικα λοιπον τα πρωτα σχολια....απορω πραγματικα τοσα χρονια που τις διναμε τζαμπα πως δε σκεφτηκε κανεις να τη δοκιμασει και πληρωνατε τρελα λεφτα για επωνυμες που ισως και να μην δουλευουν τοσο καλα οσο αυτη!

101 - 120 of 366 Posts