2006+ Honda Civic Forum banner
11621 - 11637 of 11637 Posts

·
Registered
892 Posts
Το βίντεο που έβαλες δείχνει να ανοίγει ντουλάπι κουζίνας προς τα πάνω.
Αυτο το κουμπασο ανυψωσης θελω να μπει εδω καθετα.θα γινει δουλεια; Για το στηριγμα της πορτας θα μπει κρυμμενο φυλο λαμαρινακι ,αναμεσα σε υφασμα και πλαστικο,για να πιασουν οι βιδες και να ενισχυθει.

316209

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,082 Posts
Αν έχεις όρεξη και χρόνο όλα γίνονται αλλά πολύ ντόρος για το τίποτα ρε φίλε.

• Like
Reactions: KonstantinosM

·
Registered
892 Posts
Αν έχεις όρεξη και χρόνο όλα γίνονται αλλά πολύ ντόρος για το τίποτα ρε φίλε.
Και λιγα λες,πολυ ντορος.Απλα,μου την εχει βιδωσει να μη μπορεις να το ανοιξεις εν κινησει,να σου μαγκωνει το χερι ενω θες να αλλαξεις πχ απο στικακι να συνδεσεις το κινητο σου με android auto.Θα μου πει καποιος γιατι εβαλες το usb female εκει μεσα; οκ δεκτον.Δεν μπορει ομως το ντουλαπακι του συνοδηγου να ανοιγει γραναζωτα ωραια γλυκα και αυτο να ειναι σα διαλυμενο,πας τερμα πισω την πλατη για να κατσει ορθιο,πραγμα καθολου ευκολο για μενα τουλαχιστον εν κινησει.

• Like
Reactions: nestou

·
A. Senna
8,117 Posts
Το συγκεκριμένο της salice νομιζω δεν θα σου κανει δουλειά.. Ειναι παρα πολύ ελαφρύ το πορτακι του τεμπελη που το κομπασο ανυψωσης θα παραειναι δυνατο..
Για εμενα ενα ωραιο συστημα ανοίγματος που ειχα δει (δεν θυμάμαι σε τι αμαξι/μοντελο ήταν) ηταν να ανοίγει συρταρωτα προς τα πισω.. Του εδινες μια προς τα πισω και δεν ενοχλουσε εν κινησει οπως λες, και ανοιγε και προς τα πανω αν ηθελες..
MakTheo

·
Registered
892 Posts
Το συγκεκριμένο της salice νομιζω δεν θα σου κανει δουλειά.. Ειναι παρα πολύ ελαφρύ το πορτακι του τεμπελη που το κομπασο ανυψωσης θα παραειναι δυνατο..

MakTheo
Aυτο με τυρανναει.Ολα αυτα ειναι για ντουλαπια.Το δικο μας πορτακι δεν ειναι ουτε 1kg.Tι βαζεις ειναι το θεμα.Εψαξα το forum δεν εχει ασχοληθει κανενας.Εγω ειμαι ο ψυχακιας.Δεν θελω να το χαλασω.Να το ανεβασω επιπεδο απλα.Εχετε δει οτι προσεχω οτι φτιαχνω.

316210

·
Premium Member
18,851 Posts
Δεν νομίζω να υπάρχει τόσο μικρής δύναμης ελατήριο έτοιμο.

·
A. Senna
8,117 Posts

·
Registered
892 Posts
Δεν ξερω αν σου κανει κατι τετοιο δουλειά

Αλλα το πιο λογικο είναι να δουλεύει αναποδα απο οτι το θες, το "φρενο" να ειναι κατα το κλείσιμο

MakTheo
Το ειδα και αυτο απλα δεν παιρνει ρυθμιση στο ελατηριο.ειναι τελειως απλο και εχει διαφορας τιμης με το αλλο που ειναι ανω των 20ευρω.Επισης το σημαντικο δεν εχει φρενο να κλεινει σιγα σιγα.

·
A. Senna
8,117 Posts
Το ειδα και αυτο απλα δεν παιρνει ρυθμιση στο ελατηριο.ειναι τελειως απλο και εχει διαφορας τιμης με το αλλο που ειναι ανω των 20ευρω.Επισης το σημαντικο δεν εχει φρενο να κλεινει σιγα σιγα.
Νομιζω εχει φρενο.. Θα ψαξω να δω αν έχουμε τέτοιους μεντεαεδες στην δουλειά να δω δυναμη και πως ακριβώς δουλεύουν.. Εχει και σε επωνυμες εταιρείες τέτοιους που ισως εχουν ρυθμίσεις

MakTheo

• Like
Reactions: KonstantinosM

·
Registered
892 Posts
Νομιζω εχει φρενο.. Θα ψαξω να δω αν έχουμε τέτοιους μεντεαεδες στην δουλειά να δω δυναμη και πως ακριβώς δουλεύουν.. Εχει και σε επωνυμες εταιρείες τέτοιους που ισως εχουν ρυθμίσεις

MakTheo
Σε ευχαριστω παρα πολυ.

·
Registered
353 Posts
Καλησπέρα.
Έχει πάρει κανένας βάση ποδηλάτου (εκτός από τον πιλότο!) για το πορτ μπαγαζ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,082 Posts
Ενα feedback για τις μπρούτζινες ροδέλες στην πεταλιέρα του συμπλέκτη, όπως θα θυμάστε ήμουν ο πρώτος που τις τοποθέτησα στίς 22/02/2014 με 86100χλμ μετά λοιπόν απο 8 χρόνια και 140900χλμ τώρα είμαι στις (227000χλμ) τις αφαίρεσα για να δω την φθορά τους, όπως θα δείτε στις φώτο παρακάτω η φθορά είναι επιφανειακή (κάτι λίγα δέκατα του χιλιοστού) και με δεδομένο οτι έχουν πάχος 5mm (8mm διάμετρο -3mm η τρύπα) θεωρώ οτι είναι αθάνατες, πρώτα θα τελειώσει το αμάξι και μετά οι ροδέλες, όσοι λοιπόν τις έχετε ήδη τοποθετήσει μπορείτε να κοιμάστε ήσυχοι για αυτό το σημείο τουλάχιστον, να σημειώσω οτι στα 8 αυτά χρόνια τις έχω λιπάνει με σπρέυ γράσο δυο-τρείς φορές.

Attachments

·
Premium Member
9,372 Posts
εμένα οι μαμά ακόμα κρατάνε....βλέπω να αποσύρω το αμάξι μαζί με τις ροδέλες σου Νικόλα!!! :p

• Like
Reactions: nestou

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,082 Posts
Μα τι στο καλό δεν πατάς συμπλέκτη στις αλλαγές!!!!!

·
Premium Member
9,372 Posts
το αμάξι κινείται κατά 90% σε ε.ο. ;)

• Like
Reactions: Otto33

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,082 Posts
Αααα εντάξει τότε υπολόγισε οτι θα σου σπάσουν κάπου στις 500000χλμ.

·
A. Senna
8,117 Posts
Και εγω με 190.000km ακομα τις μαμά εχω πάνω, του Νίκου τις εχω standby

MakTheo

11621 - 11637 of 11637 Posts