2006+ Honda Civic Forum banner

121 - 140 of 11548 Posts

·
Premium Member
5,573 Posts
το πιο ευκολο θα ηταν το μεθανιο!
μια καλη φασολαδα και ετοιμος...
ή ενα κοπάδι αγελάδες....

·
Registered
77 Posts
Ρε απατεωνα panpargr καλημερα!!!!πρωινος πρωινος βλεπω!!!για οτι νεο προκηψει περιμενω τηλ...
και παλι καλημερα σε ολους!!!!
κ καλη δουλειαααα!!!!!

·
Premium Member
2,005 Posts
Με κάτι βιντεάκια από το Βόλο που έχουν τάξει "κάποιοι" τι γίνεται;
Μας τι λες τώρα και καλά ή με φαίνετε....?
Τουλάχιστον εγώ έχω κολήσει στην επεξεργασία....
Στα τελειώματα είναι πάντως....;)

·
P R E P A R E D
10,437 Posts
Μας τι λες τώρα και καλά ή με φαίνετε....?
Τουλάχιστον εγώ έχω κολήσει στην επεξεργασία....
Στα τελειώματα είναι πάντως....;)
εσυ και ο Κιουμπρικ τετοια γρηγοραδα.........

·
A. Senna
8,027 Posts
'Εχω πιο εύστοχο παράδειγμα, Σπύρο...

Guns N' Roses "Chinese Democracy"

Χα χα χα!

Καλα αστο! 12 χρονια promotion κανουν!

·
Premium Member
18,637 Posts
και το αποτέλεσμα ταινία του Αγγελόπουλου!

·
Premium Member
18,637 Posts

·
Premium Member
2,005 Posts
'Εχω πιο εύστοχο παράδειγμα, Σπύρο...

Guns n' roses "chinese democracy"

Χα χα χα!
Καλα αστο! 12 χρονια promotion κανουν!
και το αποτέλεσμα ταινία του Αγγελόπουλου!
"Το βλέμμα του Οδυσσέα". Ω Θεε μου...

:cry::?[smilie=crying.gif]:scream1::duck::edit::slug::sleep::thud::shot::eek2::afraid::s::walkaway::bawling::creep::boring::vollkommenauf:
Στους κυρίους που έχω επιλέξει παραπάνω η παράδωση του πολυπόθητου dvd θα γίνει δια χειρός, ποδός και....Τα άλλα από κοντά.......;)

·
Registered
169 Posts
JD Power Owner Satisfaction 2009

Πριν από λίγες μέρες ανακοινώθηκε η συγκεκριμένη έρευνα μεγάλης κλίμακας η οποία καταγράφει την ικανοποίηση των Βρετανών από τα αυτοκίνητά τους. Οι παράμετροι που επηρεάζουν την τελική βαθμολογία σε φθίνουσα σειρά βάρους είναι η έλξη που προκαλεί το όχημα στον ιδιοκτήτη του, η ποιότητα κατασκευής, η αξιοπιστία του οχήματος, το κόστος κατοχής και η ποιότητα του service/after sales. Η έρευνα αφορά οχήματα που ταξινομήθηκαν μεταξύ 1/06-12/07.

Το Civic τερμάτισε 2ο στην κατηγορία του (small family cars) με συνολικό σκορ 81%, μόλις 0.1% πίσω από τον νικητή της κατηγορίας, το Skoda Octavia, και στη 15η θέση στη συνολική λίστα που περιλαμβάνει 101 αυτοκίνητα. Επίσης αναφέρεται ότι το Civic θα ήταν νικητής της κατηγορίας και πολύ υψηλότερα στη γενική λίστα αν δεν υπήρχαν ορισμένες έντονα αρνητικές κριτικές αναφορικά με τη μηχανική αξιοπιστία του αυτοκινήτου (από που άραγε προκύπτει αυτό?) και εκτιμάται ότι θα μπορούσε να είναι ο νικητής στην κατηγορία του το επόμενο έτος, αν η αξιοπιστία του οχήματος βελτιωθεί από τη Honda, όπως έχει συνηθίσει το αγοραστικό κοινό.

Το Jazz καταλαμβάνει την 1η θέση στην κατηγορία superminis με 83.5%, το Accord την 3η θέση στην κατηγορία family cars (1o το Toyota Prius και 2ο το Volvo S40), ενώ το CRV τη 2η θέση στην κατηγορία SUV με 81.5% (πίσω από το Lexus RX). Συνολικά η Honda καταλαμβάνει τη 2η θέση στους κατασκευαστές.

Παρατηρήστε που βρίσκεται η Volkswagen και άλλες brand μάρκες και γνωστά μοντέλα της αγοράς που πουλάνε ιδιαίτερα στην ελληνική αγορά!

Attachments

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
Discussion Starter #139
εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου στην έρευνα που παραθέτεις...
το σιβικ από το γκολφ απέχει λιγότερο από 1%...
Αρκεί αυτό για να δώσει το στίγμα του αξιόπιστου στο σιβικ και του αναξιόπιστου στο φέρετρο; Αυτό το γράφω βλέποντας ότι η κορυφή από την ουρά απέχουν 14 ποσοστιαίες μονάδες.
Ο μόνος τρόπος να επιβεβαιώσω τα ευρήματα της έρευνας τους θα ήταν μια ποιοτική ανάλυση στα δεδομένα της μέσα από την οποία λόγου χάρη θα μελετούσαμε το εύρος των βλαβών που αναφέρθηκαν.

·
Registered
169 Posts
εγώ θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου στην έρευνα που παραθέτεις...
το σιβικ από το γκολφ απέχει λιγότερο από 1%...
Αρκεί αυτό για να δώσει το στίγμα του αξιόπιστου στο σιβικ και του αναξιόπιστου στο φέρετρο; Αυτό το γράφω βλέποντας ότι η κορυφή από την ουρά απέχουν 14 ποσοστιαίες μονάδες.
Ο μόνος τρόπος να επιβεβαιώσω τα ευρήματα της έρευνας τους θα ήταν μια ποιοτική ανάλυση στα δεδομένα της μέσα από την οποία λόγου χάρη θα μελετούσαμε το εύρος των βλαβών που αναφέρθηκαν.

Πραγματικά, η βαθμολογική απόκλιση μεταξύ του πρώτου και του τελευταίου δυσκολεύουν την "αποκρυπτογράφηση" της έρευνας, ειδικά αν διαβάσεις και το σχολιασμό κάθε μοντέλου. Π.χ. στο Civic αναφέρονται μηχανολογικά προβλήματα, ενώ στο Golf όχι ιδιαίτερα. Χρειάζεται όντως καλύτερη ανάλυση της έρευνας ως προς τις βλάβες για να πειστεί κανείς για την αξιοπιστία της και να μπορεί να γενικεύσει τα αποτελέσματά της, κάτι που, θα συμφωνήσω μαζί σου, δε διευκολύνει η μικρή βαθμολογική απόκλιση του πρώτου από τον τελευταίο.

Αλλά ορισμένα χαρακτηριστικά της έχουν ενδιαφέρον, όπως ότι η Honda πρωτίστως και οι Ιαπωνικές φίρμες τερματίζουν μονίμως στις υψηλές θέσεις, καθώς και ότι το Civic της έρευνας αφορά τα μοντέλα 06-07, που εντοπίζονται κυρίως τα μείζονα προβλήματα, και αφού έχει περάσει ο αρχικός ενθουσιασμός των ιδιοκτητών που συνήθως αλλοιώνει την εποικοδομητική κριτική.

121 - 140 of 11548 Posts