2006+ Honda Civic Forum banner

Faults

2M views 22K replies 383 participants last post by  skam 
#1 ·
Καλό νομίζω θα ήταν να έχουμε έναν συγκεκριμένο χώρο να αναφέρουμε "μικροπροβλήματα και βλάβες" -φτου φτού μακριά απο όλους μας.
Έτσι θα υπάρχουν συγκεντρωμένες οι αναφορές προβλημάτων αλλα και των λύσεων που δόθηκαν , ώστε να μπορούμε να ενημερωνόμαστε και να εντοπίζουμε εύκολα το αν έχουν παρουσιαστεί αντίστοιχα προβλήματα και σε άλλους.
Μακάρι αυτό το thread να έχει όσο λίγοτερα post γίνεται.
 
#2 ·
Αν μαζεψεις ολα τα αλλα post με προβληματα....θα γεμισει και αυτο!!!
Απο τριξιματα ειμαστε κομπλε,απο ασχημα (κακα)κολιματα ειμαστε κομπλε,απο μηχανικα (χειροφρενα-στησιμο)
Απο μηχανικα τα typeR με το ανεβοκατεβασμα στροφες ειμαστε κομπλε.
Απο μηχανικα οταν δουλευει το Αιρκορδισιον που κανει κατι περιεργα με το στροφομετρο ειμαστε κομπλε.
Με το χρωμα που αν πεσει μυγα με 100χλμ αφηνει την υπογραφη της επανω στο χρωμα...ειμαστε κομπλε.
Ξεχασα τιποτα?.......Ειμαστε κομπλε!
 
#3 ·
ευτυχώς δεν κανανε λάθος το "Η" και το καναν ορθιο και οχι πλαγιαστό καλιγραφικό προς τα δεξιά και παρατιρίχα ειναι honda αυτό που εχουμε και οχι hyundai με τοσο κομπλέ(κατα θανο ευαγκελιο)
 
  • Like
Reactions: kirillos
#5 ·
τελικά το χρώμα είναι ελλατωματικό?
μιλαμέ τόσες γρατζουνιές δεν είχα ποτέ ξανά.......
γιατί συμβαίνει αυτό?

έχω απογοητευεί ....
ποιο χρωμα εχεις φιλε ?
 
#7 ·
μαγκες απο χρωμα ειμαστε σκατα πχ. ανοιξα πορτα ΑΚΟΥΜΠΗΣΑ καθρεφτη μερσεντες καθρεφτης - πορτα 1-0 μικρο το κακο αλλα εφικτο! πχ.2 πηγα για πλησιμο και με το πιεστικό μου κανανε κατι φλόμπες ΝΑ (εφυγε η λακα του χρώματος απο τα φρυδακια)

κατα τα αλλα κομπλε ειμαι ενταξη (ακομα τυχερος)
 
#8 ·
έχουν διαφορά? το κοκκινο έχω
Εδω τα παιδια λενε οτι το κοκκινο δεν εχει αντοχες....
 
#9 ·
Το κοκκινο ειναι απο τα πιο "μαπα" χρωματα στο Civic, και δεν ειναι και μεταλλικο..
 
#11 ·
Αυτοί οι τριγμοί απο την πόρτα του συνοδηγού εντείνονται. Αντε να ερθει η Παρασκευη να δούμε τι γίνεται εκει μέσα. Κατι γκολφακηδες μου λέγανε για τα πλαστικά που έχει μέσα και σπάνε. Ελπίζω να μην είναι πλαστικούρα και οι δικοί μας μηχανισμοί για τα παραθυρα.
 
#12 ·
Αυτοί οι τριγμοί απο την πόρτα του συνοδηγού εντείνονται. Αντε να ερθει η Παρασκευη να δούμε τι γίνεται εκει μέσα. Κατι γκολφακηδες μου λέγανε για τα πλαστικά που έχει μέσα και σπάνε. Ελπίζω να μην είναι πλαστικούρα και οι δικοί μας μηχανισμοί για τα παραθυρα.
Περιμενουμε νεα σου φιλε μου και αν βρεις κατι σπασμενο και μπορεις να βγαλεις φωτο ακομη καλυτερα.
 
#13 ·
μιας και το εφερε η κουβέντα στο παράθυρο του συνοδηγου ισα που δουλευει και ακουγεται σαν κάτι να εχει σπάσει θα παω να ζητήσω να μου το αλλαξουν
 
#14 ·
μιας και το εφερε η κουβέντα στο παράθυρο του συνοδηγου ισα που δουλευει και ακουγεται σαν κάτι να εχει σπάσει θα παω να ζητήσω να μου το αλλαξουν
Τί εννοείς "ίσα που δουλεύει"? Δεν ανεβοκατεβαίνει?
 
#15 ·
ανεβοκατεβαίνει πάρα πολυ αργα και αν του δώσεις αντίθετη εντολή απο αυτή που εχει εκει να δεις ηχο...
 
#16 ·
ανεβοκατεβαίνει πάρα πολυ αργα και αν του δώσεις αντίθετη εντολή απο αυτή που εχει εκει να δεις ηχο...
Το είχες ανέκαθεν αυτό το πρόβλημα ή προέκυψε ξαφνικά?
 
#19 ·
μιας και το εφερε η κουβέντα στο παράθυρο του συνοδηγου ισα που δουλευει και ακουγεται σαν κάτι να εχει σπάσει θα παω να ζητήσω να μου το αλλαξουν
Εγώ παρατήρησα οτι με τα μπροστινά παράθυρα πλήρως κάτω με εντολή να ανέβουν και τα 2 ταυτόχρονα του συνοδηγού καθυστερεί λίγο... Στην ίδια δοκιμή με τα πίσω ολα οκ
 
#20 ·
Πέτρο το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ αλλά δεν νομίζω να είναι πρόβλημα.
Με την πόρτα έκανες τίποτα?
Για το συντονισμό στην ταπετσαρία του συνοδηγού, προς το παρόν έβαλα ένα βαρός στην θήκη της πόρτας και τώρα δεν συντονίζει. Το ΣΚ θα δοκιμάσω να βάλω αφρολεξάκια.
 
Top