2006+ Honda Civic Forum banner

21441 - 21455 of 21455 Posts

·
Registered
1,399 Posts
Ενημέρωσε για τη πορεία και τι θα βρουν ,

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα ενημερώσω

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
1,399 Posts
Ενημέρωσε για τη πορεία και τι θα βρουν ,

Δεν έκανε επαφή μια φυσά ενός πολλαπλασιαστη που συνδεόταν με τον 3ο κύλινδρο, και έμενε χωρίς ρεύμα.

·
Premium Member
9,241 Posts
πω ρε φίλε τη φοβερή βλάβη, μπουρδέλα τα χοντα.... :p
για να μην πω για το κόστος επισκευής...

·
Registered
1,399 Posts
Χάλια συναρμολόγηση και ποιότητα

·
Registered
287 Posts
Δεν έκανε επαφή μια φυσά ενός πολλαπλασιαστη που συνδεόταν με τον 3ο κύλινδρο, και έμενε χωρίς ρεύμα.

Από καιρό σε καιρό καλό ειναι να ρίχνουμε και σπρέι επαφών χωρίς λάδι στις φισες. Ειδικά το χειμώνα εγώ ρίχνω και στους πόλους ειδικό για τα άλατα.

·
Registered
2 Posts
Είναι το πρώτο civic που οδηγώ. Το πήρα μεταχειρισμένο. Έχω την εντύπωση ότι δεν επιταχύνει όπως πρεπει. Ασχέτως σε ποια περιοχή στροφών κι αν είμαι όταν επιταχύνω δεν μου δίνει την αίσθηση της ροπής. Όλα τα αυτοκίνητα που είχα μέχρι τώρα υπήρχε μια περιοχή στροφών που το αυτοκίνητο σε "κόλλαγε" λιγο πίσω. Δε συμβαίνει αυτό με το civic μου. Επίσης σε ανηφόρες σα να κρεμάει η ταχύτητα (πολύ περισσότερο σε σχέση με το astra που οδηγούσαν πριν. Μήπως έχω κάποιο θέμα? Μπουζί? Βαλβίδες? Καμμιά ιδέα? Επίσης κατάνάλωση βενζίνη 9+ λίτρα στα 100.

·
Registered
2 Posts
Συγνώμη λόγω άγχους ως νέος εδώ ξέχασα να χαιρετήσω όλους σας. Καλησπέρα, χαίρομαι πολύ που βρήκα το φόρουμ αυτό. Έχω το 1.3 100 ίππους. Σας ευχαριστώ για οποία ανταπόκριση και βοήθεια.

·
Premium Member
379 Posts
It is the first civic I drive. I got it used. I have the impression that it is not accelerating properly. No matter what speed range I am in when I accelerate it does not give me a sense of torque. All the cars I had so far there was a turning range where the car "stuck" a little behind. This is not the case with my civic. Also on uphills as if the speed is hanging (much more than the astra they drove before. Do I have a problem? Spark plugs? Valves? Any idea? Also consumption of gasoline 9+ liters per 100.
..

Sorry for the stress as a young person here I forgot to greet you all. Good evening, I'm very glad I found this forum. I have the 1.3 100 hp. Thank you for your response and help.
..
Hope you don't mind, I translated to maybe get more of a response.

·
Premium Member
3,568 Posts
Καλησπέρα παίδες

Σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον μια και πήζω αρκετά και με τα παιδιά δεν μένει χρόνος στο σπίτι όπως παλιά. Σήμερα το πρωί λοιπόν μου έκανε και εμένα ξαφνικά όταν ξεκίνησα από το παρκινγκ αυτό με την οθόνη που δείχνει τα μισά. Προσπάθησα να το κλείσω να το ξανανοίξω την μίζα μήπως και τίποτα...περίμενα λιγάκι στο δρόμο μήπως διορθωθεί από μόνο του πάλι τίποτα. Τελικά του έδωσα ένα ελαφρί χτυπηματάκι και έφτιαξε χαχαχα

Να ανησυχώ οτι θα τα κλατάρει τελείως?
314111
314112

·
Registered
687 Posts
Θελει κολληση το display με καλάι,με οτι αυτο συνεπαγεται.Ειναι κατι συνηθισμενο,οταν το αυτοκινητο ειναι εκτεθειμενο οπως σημερα στους 40βαθμους.Μπορει να εφτιαξε με χτυπημα,αλλα θα επιδεινωθει η κατασταση του.

·
Registered
1,135 Posts
Θα σου ξαναχαλάσει. Θέλει να κάνεις τη διαδικασία που περιγράφετε στο παρακάτω βίντεο.
Εγω το έκανα και δουλεύει μια χαρά.

·
Premium Member
18,744 Posts
Κάνει ψυχρές κολλήσεις στα pin του lcd display (κάνουν ρωγμές) με αποτέλεσμα αυτό που βλέπουμε.
Το είχα πάθει και εγώ, ψυχρές κολλήσεις σε 3 pin που φαίνονταν με γυμνό μάτι και ακόμη 7-8 φάνηκαν στο μικροσκόπιο.
Περάστηκαν οι κολλήσεις εκ νέου και διορθώθηκε.

• Like
Reactions: SteliosK

·
Greek Subforum Moderator
13,266 Posts
το προβλημα βεβαια δεν ειναι μονο οι κολλήσεις αλλά και το λύσε δέσε του ταμπλό...

• Like
Reactions: aggeloshonda

·
Registered
687 Posts
το προβλημα βεβαια δεν ειναι μονο οι κολλήσεις αλλά και το λύσε δέσε του ταμπλό...
Θα λεγα οτι ειναι μια ευκολη εργασια ακομα και για αρχαριο,αν εχει ενα σετ εργαλειων αφαιρεσης πλαστικων.Βγαζεις το πλαστικο καπακι πανω απο το radio-cd.Επειτα το κοντερ που δειχνει ταχυτητα και τελευταια την οθονη πληροφοριων που θελει την κολληση.

·
Premium Member
3,568 Posts
Κατατοπιστικοτατοι όπως πάντα! Όπως το είδα στο βίντεο εντάξει δεν είναι μεγάλη μανούρα η αφαίρεση του ταμπλό αν και αυτό να βγάζεις και την άλλη οθόνη της ταχύτητας τι το θέλανε ρε παιδάκι μου? Μέχρι στιγμής πάντως έχει επανέλθει και αν δεν το ξανακάνει ...θα δω αν μπω στο κόπο γιατί με τις συγκολλήσεις...τρέμει το χέρι τώρα στα γεράματα ;)

21441 - 21455 of 21455 Posts