2006+ Honda Civic Forum banner
22181 - 22200 of 22206 Posts

·
Premium Member
9,479 Posts
15 χρόνια, τι να σου κάνει και δεν είμαι και καπνιστής...

·
Registered
1,041 Posts
Πραγματικά περίεργο, γιατί αυτό είναι σύνηθες φαινόμενο σε γαλλικα-γερμανικα αυτοκίνητα

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παιζει μεγαλο ρολο αν υπαρχει ηλιοροφη , αρα λιγοτερη ταπετσαρια και περισσοτερα σημεια να τεντωθει η υπαρχουσα.Τωρα στο πισω σημειο που λετε ,εγω δεν εχω δει κατι,παιζει μεγαλο ρολο σιγουρα αν το οχημα ειναι εκτεθειμενο στον ηλιο.Περυσι στο καυσωνα είδα yaris 2009 να κατεβαζει τις κολλες απο τις πορτες στο μαρσπιε.

·
Registered
21 Posts
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!
Απ' ότι κατάλαβα το παλιό δεν μπορεί να επανατοποθετηθεί σωστά;
έχω δει σε volvo ενός φίλου καινουριο ύφασμα στον ουρανό αλλά να σας πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα. Αρκετά πρόχειρη δουλειά μου φάνηκε, για αυτό ρώτησα αν ξέρετε κάποιον συγκεκριμένα.

·
Registered
1,554 Posts
έχω δει σε volvo ενός φίλου καινουριο ύφασμα στον ουρανό αλλά να σας πω την αλήθεια δεν τρελάθηκα. Αρκετά πρόχειρη δουλειά μου φάνηκε, για αυτό ρώτησα αν ξέρετε κάποιον συγκεκριμένα.
Ακριβώς, το παλιό δεν ξαναμπαίνει, θα μπει κάτι ίδιο ή παραπλήσιο. Τώρα για συγκεκριμένο τεχνίτη εγώ που είμαι Θεσσαλονίκη δεν ξέρω κάποιον, αν κάποιο άλλο μέλος γνωρίζει θα μας πει

·
Registered
1,041 Posts
Θηβών 108, Περιστέρι 121 31 21 0574 8244
Μιλα με τον Φωτη.

·
A. Senna
8,148 Posts
Ενας συνάδελφος εκανε ταπετσαρία στον ουρανο σε ενα mazda tribute τζιπακι που εχει και νομιζω εδωσε κοντά στα 400ε, θα ρωτησω αυριο για ακριβές ποσο..
Η δουλειά ηταν αψογη.
Μιλαμε ομως για επαρχιακή πολη

MakTheo

·
Premium Member
9,479 Posts
αυτό είναι άλλο, καμιά σχέση με το δικό μας...
οι τιμές παίζουν από 90-120...
βγαίνει η οροφή, καθαρίζεται καλά από παλιά υπολείμματα αφρολέξ και μπαίνει νιού...
υπάρχει σε ύφασμα σχεδόν ίδιο με το δικό μας, σε συνθετικό αλκαντάρα πολύ πιο όμορφο, και σε δέρμα αλλά εδώ ξεπερνάμε τα 400 και λίγα λέω...

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,233 Posts
Οπως τα λέει ο Κωστής παραπάνω, 120 ευρώ πλήρωσα πριν από ένα χρόνο, χωρίς ηλιοροφή, αμείλικτος ο χρόνος!!!

• Like
Reactions: kostashcivic

·
A. Senna
8,148 Posts
Λαθος τελικά η τιμη που ανεφερα, 150ε πληρωσε ο συνάδελφος για την οροφη του tribute, 400ε ήταν κατι εξωτερικά βαψιματα που ειχε κανει και μπερδεύτηκα

MakTheo

• Like

·
Registered
605 Posts
Πέρσι το καλοκαίρι άλλαξα κι εγώ την ταπετσαρία οροφής. Ξεκίνησε από ένα σημείο και σιγά σιγά κρέμασε όλη!! Η ζέστη και ο ήλιος που τρώει το αμάξι παίζουν το μεγαλύτερο ρόλο

Πλήρωσα 120€ αν θυμάμαι καλά και το αποτέλεσμα είναι άψογο. Θα στείλω προσωπικό μήνυμα στον φίλο με πληροφορίες για τον ταπετσερη

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Reactions: Samis

·
Premium Member
9,479 Posts
Πέρσι το καλοκαίρι άλλαξα κι εγώ την ταπετσαρία οροφής. Ξεκίνησε από ένα σημείο και σιγά σιγά κρέμασε όλη!! Η ζέστη και ο ήλιος που τρώει το αμάξι παίζουν το μεγαλύτερο ρόλο

Πλήρωσα 120€ αν θυμάμαι καλά και το αποτέλεσμα είναι άψογο. Θα στείλω προσωπικό μήνυμα στον φίλο με πληροφορίες για τον ταπετσερη

μπορέις να το γράψεις και εδώ,
εδώ είμαστε υπέρ του καλού αλλά και εναντίον του κακού επαγγελματία και ας έχουμε απειληθεί με μηνύσεις κλπ...
ότι είναι το γράφουμε...;)

• Like
Reactions: gash21

·
Registered
21 Posts

Καλησπέρα! Οπότε βρεις χρόνο στείλε είτε σε μνμ είτε δημόσια τον μάστορα στον οποίον πηγές.
Σε ευχαριστώ!

·
Premium Member
9,479 Posts
ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Νικόλα εξ Πάτρας, που ασχολήθηκε στο έπακρο, φτιάχνοντας, ενημερώνοντας και αποστέλλοντας τις ροδέλες που πάνε στο ελατήριο στο αμπραγιάζ...
σήμερα τοποθετήθηκε το ένα από τα δύο σέτ που μου είχε στείλει πριν καμιά δεκαριά χρόνια, καθώς είχε σπάσει η μία πλαστική ροδέλα και η άλλη ήταν ραγισμένη (νομίζω άντεξαν αρκετά)...
και πάλι Νικόλα σε ευχαριστώ πολύ....

• Like
Reactions: nestou and panosm

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,233 Posts
Να σαι καλά Κωστή, σιδερένιος!!!

• Love

·
Registered
1,554 Posts
Καλησπέρα,
Για ποιο λόγο μπορεί η σειρηνα συναγερμου να ακούγεται σαν γατί στο οπλισμα-αφοπλιση; κάνει τόσο χαμηλό ήχο σαν νιαουρισμα. Έχω αλλάξει ήδη 3 σειρήνες. Το τελευταίο διμηνο άλλαξα 2.
Ο συναγερμός είναι αυτός που έβαζε ο Σ osio, αν το ήξερα θα έβαζα επωνυμο.

·
Registered
20 Posts
Καλησπέρα στην ομάδα, ακούω ένα κροτάλισμα στην περιοχή του δυναμό κοντα, κατά την διάρκεια της επιτάχυνσης και μέχρι να αναπτύξει λίγη ταχύτητα, κυρίως όταν είναι κρύο...το κάνει με όλες τις ταχύτητες ακομα και με νεκρά όταν πατάω μικρό γκαζιες με λίγες στροφές.τι μπορεί να είναι;

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,233 Posts
Το "κυρίως όταν είναι κρύο" παραπέμπει σε αρρύθμιστες βαλβίδες.

·
Registered
20 Posts
Έχω ένα μηνα που τις ρύθμισα, οπότε δεν νομίζω να είναι από εκεί..αφήνω ένα πολύ μικρό περιθώριο να μην ρυθμίστηκαν σωστά αν και ο μάστορας είναι πολύ γνωστής του συγκεκριμένου μοντέλου.
Έχω μια υποψία ότι ευθύνεται η καδένα επειδή του έβαλα λίγο πιο χοντρό λάδακι 10w40.

22181 - 22200 of 22206 Posts