2006+ Honda Civic Forum banner

41 - 60 of 21369 Posts

·
Honda DNA
1,718 Posts
απο οτι θυμαμε ειναι κατω απο οδηγω σηνοδηγω, για να αφηνη χωρο στο πορμπαγαζ και να ειναι ισιο το πατωμα κατω απο τις πισω θεσεις.

·
Premium Member
1,668 Posts
Χτύπημα από δεξιά

Μπορείτε να μας περιγράψετε τον ήχο που ακούτε όταν πεφτετε σε λακουβα; ένα βαθύ γκτουπ η κάποιος χαλαρός συντονισμός;
Ο ήχος είναι σαν έχεις ένα αβγό στην θήκη της πόρτας του συνοδηγού και χτυπάει κάθε φορά που υπαρχει ανωμαλία στο δρόμο. Δεν ξέρω αν η περιγραφή είναι κατατοπιστική αλλά το βάθος του θορύβου είναι σαν χτύπημα κάποιου αντικειμένου αυτού του βάρους!
Μάλλον, δυστυχώς, είναι θέμα δεξιάς ανάρτησης!

·
Registered
153 Posts
εγώ παιδια ειχα ενα προβλημα στην αρχή αλλά τωρα δεν το εχω παρατηρησει.
ακουγωτανε παρα πολυ εντονα μεσα στο οχημα το πλατσα πλουτσα της βενζινης. ειδικα όταν φουλαριζα.
τωρα ομως νομιζω ότι δεν το ακουω.
συνεβη σε κανεναν απο εσας?
aπο τα πρωτα ποστ που εκανα ηταν αυτο για το ντεποζιτο...και ειχα σαλταρει!Οπως ειπαν και οι αλλοι φιλοι συμβαινει οταν το ντεποζιτο ειναι φουλαρισμενο και λίιιγο πιο κατω καθως φερνει βολτες το καυσιμο που ειναι κατω απο τι θεσεις (σε αυτο ωφειλεται και η σχετικα ψηλη θεση οδηγησης).Το ντεποζιτο ναι ειναι πλαστικο οπως μου ειπαν και στην αντιπροσωπεια και οτι δεν υπαρχει λόγος ανησυχίας καθοτι ειναι φυσικο να συμβαινει..Οκ εγω λεω οτι ειναι φυσικο να συμβαινει το περα δωθε αλλά οχι και ανα ακουγεται..η απαντηση ηταν περιμενουν οδηγιες μηπως μπει καποιο μονωτικό καθως εχει παρατηρηηει και απο άλλους ή αλλιως ασε μας τωρα λιγο πλατσα-πλουτσα δεν βλαπτει.Δεν εχει σχεση αν το φρεναρισμα ειναι αποτομο η αν πηγαινεις με πολλα και πατησεις φρενο αν ειναι λίιιγο κατω απο το ΜΑΧ και πατησεις φρενο απο τα 5χιλομετρα θα ακουστει...τουλαχιστον στο δικο μου.Μετα οταν πεσει λιγο η βενζινη δεν ακουγετε τιποτα απο τα 3/4 και κατω..Αυτα

·
Premium Member
5,574 Posts
Ο ήχος είναι σαν έχεις ένα αβγό στην θήκη της πόρτας του συνοδηγού και χτυπάει κάθε φορά που υπαρχει ανωμαλία στο δρόμο. Δεν ξέρω αν η περιγραφή είναι κατατοπιστική αλλά το βάθος του θορύβου είναι σαν χτύπημα κάποιου αντικειμένου αυτού του βάρους!
Μάλλον, δυστυχώς, είναι θέμα δεξιάς ανάρτησης!
Είχα και εγώ χτυπήματα πίσω δεξιά και πίστευα ότι είναι η ανάρτηση. Σήμερα κατάλαβα οτι είναι η πόρτα του πορτ μπαγκαζ!!!!! Έχει λασκάρει όλος ο μηχανισμός της κλειδαριάς (ένα μαύρο κουτάκι στη μέση της πόρτας του πορτ μπαγκαζ ) με αποτέλεσμα σε κάθε λακούβα ή σαμαράκι να κάνει απίστευτο θόρυβο. Την δευτέρα έχω ραντεβού στο Σ για τα αμορτισερ και θα τους πω να το κοιτάξουν. Για ελέγξτε το για καλό και για κακό.Προσέχουμε για να έχουμε..

·
Registered
142 Posts
psycaos βλακείες σου λένε πρωτη φορά ακούω να ακούς την βενζίνη να πηγαίνει πέρα δώθε όταν οδηγάς να πας να σου το φτιάξουν.

·
Greek Subforum Moderator
13,261 Posts
το ντεπόζιτο βρίσκεται κάτω από τα μπροστινά καθίσματα. Ακούγεται ενίοτε η βενζίνη στο εσωτερικό του αλλά ίσως να ακούγεται και νερό συσσωρευμένο στις πόρτες λόγω κακής σχεδίασης τάπας. Στο δικό μου τις έχω επάνω αν και κάποτε τις καθάρισα διότι μάζεψαν νερό. Οι αντιπρόσωποι συνιστούν να τις βγάζουμε και μάλιστα τα 2007 τέλη και τα 2008 δεν τις έχουν επάνω.

·
Premium Member
18,714 Posts
και το δικό μου δεν έχει τάπες στις πόρτες

·
Premium Member
9,595 Posts
Έπρεπε να περάσουν 2 χρόνια παραγωγής για να καταλάβουν το λάθος τους για τις τάπες;

·
Registered
19 Posts
Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με την ένδειξη εξωτερικής θερμοκρασίας?
Σε 'μένα πάντως δείχνει κατι περίεργες ενδείξεις του στυλ 25C μεσα στο καταμεσήμερο.
Ή εγώ παρα είμαι θερμός [smilie=tongue.gif] ή κάτι δεν παέι καλά.

·
Premium Member
361 Posts
Μήπως έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με την ένδειξη εξωτερικής θερμοκρασίας?
Σε 'μένα πάντως δείχνει κατι περίεργες ενδείξεις του στυλ 25C μεσα στο καταμεσήμερο.

OXI.emena παντως δειχνει σωστα. οσες φορες δηλαδή εχω δει θερμομετρα σε διαφορα καταστηματα απ εξω (τα ψηφιακα) παντα ειναι ιδια. με διαφορα 1 βαθμο +-.

·
Premium Member
18,714 Posts
Σε 'μένα πάντως δείχνει κατι περίεργες ενδείξεις του στυλ 25c μεσα στο καταμεσήμερο.
Όχι, όλα καλά με το θερμόμετρο. Απόκλιση +/- 1 βαθμό.

·
Premium Member
9,595 Posts
pou koitaw re paidia gia na dw an exei tapes ?
Στο κάτω μέρος τις πόρτας έχει τρεις οπές.η τρεις πλαστικές μαύρες τάπες.Θα τις δεις σίγουρα .

·
Registered
15 Posts
Καλήσπερα παιδιά! Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό άλλα σπάνια κάνω ποστ. Είμαι κάτοχος ενός type s milano red 1 μήνα και το μόνο που δεν μου αρέσει είναι η ποιότητα βαφής. Έχω παρατηρήσει καποιά σημάδια πανω στα τζάμια και στο χρώμα τα οποιά δεν φευγούν. Δοκίμασα κ ξύδι , που αφαίρει τα σημάδια του νερού αλλά τιποτά. Αν ξέρει καποιός τίποτα, ας βοήθήσει! Ευχαριστώ

Attachments

·
Registered
29 Posts
psycaos βλακείες σου λένε πρωτη φορά ακούω να ακούς την βενζίνη να πηγαίνει πέρα δώθε όταν οδηγάς να πας να σου το φτιάξουν.
Δεν είναι φίλε μου βλακείες είναι απο τις πρώτες αρνητικές παρατηρήσεις που έγιναν για το αυτοκίνητο και επίσης για το συγκεκριμένο θέμα έδωσαν γρήγορα απάντηση από την honda για να μην τεθεί θέμα ασφάλειας. Το τεπόζιτο είναι ακριβώς κάτω απο την θέση του συνοδηγού και αν παρατηρήσετε κάτω απο το κάθισμα του συνοδηγού με λίγη πίεση το πάτωμα συμπιέζεται πρός τα μέσα λόγω της ελαστικότητας του τεπόζιτου!

·
Registered
29 Posts
Σε 'μένα πάντως δείχνει κατι περίεργες ενδείξεις του στυλ 25c μεσα στο καταμεσήμερο.
Το θερμόμετρο γενικότερα αργεί λίγο να σου δείξει την πραγματική θερμοκρασία γιατί εξαρτάται απο το μέρος που το έχεις παρκάρει αν είναι σε σκιερό μέρος ή μέσα στον ήλιο. Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ένδειξη του. Αν νομίζεις οτι έχεις πρόβλημα δεν υπάρχει λόγος να το καθυστερείς να το πας στην αντιπροσωπεία για έλεγχο και αλλαγή αν χρειάζεται!

41 - 60 of 21369 Posts