2006+ Honda Civic Forum banner

141 - 160 of 21043 Posts

·
Premium Member
1,908 Posts
Και εκει που έλεγα οτι το δικόμου είναι fault free ....
Ξεκίνησα στις 13:30 να πάω σε φίλο να τον πάρω για καφέ όλα δουλεύουν ρολόι περιμένω τον φίλο με ανοιχτή την μηχανή λόγω ζέστης κλείνω την μηχανή τελικά πάω τον τραβάω (ηθελα επιγώντος φρεντοτσινοποση!) και του λέω πάμε Αλυκές (10 κμ έξωαπο τον Βόλο) στον δρόμο κλείνω το cd γιατι κατι περίεργο ακούγεται κατι γρουτσου γρούτσου, όπα λεω τον φαγαμε τον π@@τσου (τσου = βλάχικη ποιητική αδεία) του ακουδισιον ταφτησεϊ ....κι σκασαμε στι ζεστ... (ωρε πως το εχου του βλάχικου) τελος πάντων για 3 κμ που το δοκίμαζα μια αναβε μια εσβηνε (οαερας ηταν μια κρύος μια ζεστός) εν κατακλέιδι (και το καθαρευουσιάνικο το χω) αυριο μπαίνω συνεργείο..... αυτάαααααα! (κατι μου λέει οτι λασκάρισε η βίδα και δεν γυρίζει η τροχαλία του αρκουδίσιον

·
アレックス
11,177 Posts
Ρε παίδες έχετε παρατηρήσει που όταν το στροφάρουμε ψηλά μυρίζει λίγο στην καμπίνα;
Γύριζα από παραλιακή προ ολίγου και σκέφτηκα να το ξεμπουκώσω όπως και έκανα. Έχω την εντύπωση ότι συμβαίνει μόνο στην αρχή διότι μετά δεν το κατάλαβα ή το συνήθισα.
Έχει να κάνει με την θέση της εξαγωγής που είναι σχετικά κοντά στην καμπίνα;:confused:

Άσχετο...πόσο πωρώθηκα όταν ούρλιαζε μετά τις 5500...καλά που δεν υπήρχαν μπάτσοι έτσι όπως πήγαινα.
Ε αμα το πατας μια στις χιλιες θα μυριζει!!
Εγω που ειμαι συνεχεια κοφτες δεν μυριζει τιποτα!!! Παρα μονο κατι τζατζικιλες,,,

·
Premium Member
361 Posts
Ξεκίνησα στις 13:30 να πάω σε φίλο να τον πάρω για καφέ όλα δουλεύουν ρολόι περιμένω τον φίλο με ανοιχτή την μηχανή λόγω ζέστης κλείνω την μηχανή τελικά πάω τον τραβάω (ηθελα επιγώντος φρεντοτσινοποση!) και του λέω πάμε Αλυκές (10 κμ έξωαπο τον Βόλο) στον δρόμο κλείνω το cd γιατι κατι περίεργο ακούγεται κατι γρουτσου γρούτσου, όπα λεω τον φαγαμε τον π@@τσου (τσου = βλάχικη ποιητική αδεία) του ακουδισιον ταφτησεϊ ....κι σκασαμε στι ζεστ... (ωρε πως το εχου του βλάχικου) τελος πάντων για 3 κμ που το δοκίμαζα μια αναβε μια εσβηνε (οαερας ηταν μια κρύος μια ζεστός) εν κατακλέιδι (και το καθαρευουσιάνικο το χω) αυριο μπαίνω συνεργείο..... αυτάαααααα! (κατι μου λέει οτι λασκάρισε η βίδα και δεν γυρίζει η τροχαλία του αρκουδίσιον
μπραβο μιχαλακη..... ωραια... βαλε ανεμιστηρα τωρα

·
Premium Member
1,908 Posts
μπα αυριο το πήγα και θα το φτιάξει ο Αποστόλης (το παιδί ειναι και ο πρώτος μαστορας μονο αυτός αγγίζει το καμάρι μου)

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
Ε αμα το πατας μια στις χιλιες θα μυριζει!!
Εγω που ειμαι συνεχεια κοφτες δεν μυριζει τιποτα!!! Παρα μονο κατι τζατζικιλες,,,
εγώ είμαι γέρος ρε συ...εσύ είσαι νιάτο...;)

·
Premium Member
1,908 Posts
xe xe και αντι για καμενα λαδια μυριζει καμενους μπ@φους (πλακα κανω μην παρεξηγηθει κανεις)

·
Registered
649 Posts
Ποιος να παρεξηγηθει?.....Και ποιος ο λογος?!!!!.......:p:cool:
Αμα μυριζε ετσι θα ηταν (φυσικη μυρωδια)...αλλα η λαδοκαυσαεριλα ειναι σπαστικη μυρωδια!!!

·
Registered
525 Posts
Discussion Starter #148 (Edited)
Και εγώ ρε παληκάρια εχω προβληματιστεί με αυτή την ψιλοβρώμα που αναδύεται όταν αρχίσεις να το τσιτώνεις. Μετά απο λίγο βέβαια ή κόβει η μπόχα ή την συνηθίζω.

Γι΄αυτό συνέχεια τσίτα ώστε να σταματάνε οι μυρωδιές.

Και δυστυχώς και με μουσική φούλ για να μην ακούω αυτό το "αυγό που κοπανάει" όπως πολύ χαρακτηρίστηκε ο θόρυβος που φαίνεται να προέρχεται απο την δεξιά πόρτα όταν πέφτω σε λακούβες. Πάμε τώρα για νέο ραντεβού αφού πριν τις διακοπές δεν βρέθηκε τίποτα στην πόρτα και μάλον το επόμενο βήμα είναι ο έλεγχος αμορτισέρ αν και δεν μοιάζει να προέρχεται απο εκεί ο θόρυβος.

·
Premium Member
5,573 Posts
Και εγώ ρε παληκάρια εχω προβληματιστεί με αυτή την ψιλοβρώμα που αναδύεται όταν αρχίσεις να το τσιτώνεις. Μετά απο λίγο βέβαια ή κόβει η μπόχα ή την συνηθίζω.

Και δυστυχώς και με μουσική φούλ για να μην ακούω αυτό το "αυγό που κοπανάει" όπως πολύ χαρακτηρίστηκε ο θόρυβος που φαίνεται να προέρχεται απο την δεξιά πόρτα όταν πέφτω σε λακούβες. Πάμε τώρα για νέο ραντεβού αφού πριν τις διακοπές δεν βρέθηκε τίποτα στην πόρτα και μάλον το επόμενο βήμα είναι ο έλεγχος αμορτισέρ αν και δεν μοιάζει να προέρχεται απο εκεί ο θόρυβος.
Κοίταξες την κλειδαριά του πορτμπαγκαζ μήπως έχει λασκάρει? Τα κοπανήματα που άκουγα προέρχονταν απο εκεί..

·
Uno Angelo 200 Demoni
3,740 Posts
Τα δικά μου θυμίζει....:(

·
Premium Member
9,580 Posts

http://www.civinfo.com/forum/how/5241-sound-isolation.html Αυτο εδω το εχεις δει φιλε μου. Κατι κανει αυτος στη πορτα....

·
Premium Member
18,636 Posts
Παιδιά, παρατήρησα ότι ο συμπλέκτης στο τελείωμα του κάνει ενα "κλακ". Δεν είναι ο διακόπτης του cruise, αυτός ακούγεται νωρίς. Πατώντας ακόμη περισσότερο το συμπλέκτη και σχεδόν στο τέλος ακούγεται κάποιο πιο μεταλλικός ήχος από το πεντάλ.
Νομίζω είχε αναφέρει κάτι παρόμοιο κάποιος?
Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

·
Registered
525 Posts
Discussion Starter #153
http://www.civinfo.com/forum/how/5241-sound-isolation.html Αυτο εδω το εχεις δει φιλε μου. Κατι κανει αυτος στη πορτα....
Εχει βάλει ηχομόνωση σε όλο το όχημα.
Πακέτο η δουλειά που έκανε. Αλλα λένε ότι έχει σημαντικά αποτελέσματα στην μείωση των εξωτερικών θορύβων που μπαινουν στην καμπίνα.

Πες τώρα ότι το έιχα κάνει και εγώ όταν το πήρα. Και στην συνέχεια προέκυπτε ο θόρυβος που έχω αυτη τη στιγμή στην πόρτα ή όπου τελοσπαντων είναι . θα έπρεπε μετά να ξαναξεκολλήσω όλη αυτή την ηχομόνωση.

·
アレックス
11,177 Posts
Παιδιά, παρατήρησα ότι ο συμπλέκτης στο τελείωμα του κάνει ενα "κλακ". Δεν είναι ο διακόπτης του cruise, αυτός ακούγεται νωρίς. Πατώντας ακόμη περισσότερο το συμπλέκτη και σχεδόν στο τέλος ακούγεται κάποιο πιο μεταλλικός ήχος από το πεντάλ.
Νομίζω είχε αναφέρει κάτι παρόμοιο κάποιος?
Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?
Ναι και εμενα το κανει!!! Δεν το κανει συνεχεια ομως! Θα το κανει μια στις πεντε, αλλα ειναι σπαστικο!!!!! Αρε honda, δεν υπαρχει σημειο παντως πανω στο αμαξι που να μην εχει εστω και ενα προβλημα, θορυβο κτλ (λιγο υπερβολικος ειμαι αλλα στα 25Κ ευρω αυτα δεν επιτρεπονται!!!)

·
Registered
703 Posts
Ναι και εμενα το κανει!!! Δεν το κανει συνεχεια ομως! Θα το κανει μια στις πεντε, αλλα ειναι σπαστικο!!!!! Αρε honda, δεν υπαρχει σημειο παντως πανω στο αμαξι που να μην εχει εστω και ενα προβλημα, θορυβο κτλ (λιγο υπερβολικος ειμαι αλλα στα 25Κ ευρω αυτα δεν επιτρεπονται!!!)
παιδια το εχουμε ξαναπει.ειναι ενα ελασμα στο συμπλεκτη που ειναι μαλλον ελαττωματικο και στο αλλαζουν στην εγγυηση.το εχω αλλαξει κι εγω γιατι μου το εκανε

·
Premium Member
18,636 Posts
παιδια το εχουμε ξαναπει.ειναι ενα ελασμα στο συμπλεκτη που ειναι μαλλον ελαττωματικο και στο αλλαζουν στην εγγυηση.το εχω αλλαξει κι εγω γιατι μου το εκανε
Έχω το ίδιο σύμπτωμα τοn Αλέξανδρο, σήμερα δεν το έκανε καθόλου!
Τον άλλο μήνα πάγια το service των 10000Km οπότε θα τους το πω να το αλλάξουν.

·
Premium Member
18,636 Posts
Στα διαστημόπλοια κανονικά δεν πρέπει να ακούγεται τίποτα! [smilie=tongue.gif]
Μόνο ........ warp speed ...... :D:D:D

·
Premium Member
1,908 Posts
πηγα χοντα και μου ειπανε οτι χαλασε ο κομπρεσσορας του κλιματιστικου θα μου τον αλλαξουνε μεσα στην εγγυηση και πρεπει να περιμενω γυρω στην εβδομαδα γιατι εχει ο σαρακας στην αποθήκη μολις ερθει θα με καλα ! Αυτα

·
Premium Member
9,580 Posts
πηγα χοντα και μου ειπανε οτι χαλασε ο κομπρεσσορας του κλιματιστικου θα μου τον αλλαξουνε μεσα στην εγγυηση και πρεπει να περιμενω γυρω στην εβδομαδα γιατι εχει ο σαρακας στην αποθήκη μολις ερθει θα με καλα ! Αυτα
Πως καταφερες και τον χαλασες ??? !!! Μηπως τον ενοργοποιησες οταν ειχες πολλες στροφες ???

141 - 160 of 21043 Posts