2006+ Honda Civic Forum banner

6761 - 6780 of 6785 Posts

·
Registered
29 Posts
Mak Kosta σας ευχαριστω για τα ποστ/απαντησεις σας και παλι. τωρα καταλαβα οτι το προβλημα στον εναν δεν πρεπει να ειναι το ρελε, αλλα αυτο με το πειρο μεσα γιατι μου κανει ακριβως αυτο που λεγατε στα αλλα ποστ. ξερει καποιος να το κανει απο σας? οχι τσαμπα φυσικα.

·
Premium Member
9,205 Posts
εγώ άνοιξα τον δικό μου, και ούτε με 1000 ευρώ δεν ανοίγω ξένου...όπως σου είπα έχει μία ασφάλεια περίεργη που αν σπάσουν τα δόντια της δεν ξαναμπαίνει και βγαίνει όλος ο καθρέπτης οφ...επίσης δεν υπάρχουν ξεχωριστά ανταλλακτικά αν θυμάμαι καλά, εκτός αν βρεις κανέναν σακατεμένο τζάμπα και πάρεις από εκεί αντ/κα...
να σου πω ότι έσπασα ένα πλαστικό αυτάκι στο κάλυμμα του καθρέπτη (ευτυχώς το κόλλησα με κόλλα διπλής και όλα οκ) και από την ασφάλεια έσπασα ένα αυτάκι όταν προσπάθησα να τα ισιώσω λίγο και πάλι χωρίς επιπτώσεις καθώς έσφιξε με τα υπόλοιπα...

·
A. Senna
8,039 Posts
Mak Kosta σας ευχαριστω για τα ποστ/απαντησεις σας και παλι. τωρα καταλαβα οτι το προβλημα στον εναν δεν πρεπει να ειναι το ρελε, αλλα αυτο με το πειρο μεσα γιατι μου κανει ακριβως αυτο που λεγατε στα αλλα ποστ. ξερει καποιος να το κανει απο σας? οχι τσαμπα φυσικα.
Εγω εχω διορθώσει 4 καθρεπτες
Αν θες μπορώ να το αναλαβω χωρίς κόστος
Βέβαια να σημειώσω ότι ενδέχεται να εχει παρει κενά η τρυπα που εδραζει ο πειρος και ετσι να μην λυθεί το θεμα σου (αν και εχω σκεφτει και λύση και για αυτο με βουλωμα της τρυπας με κολλα 2 συστατικών και τρυπα εκ νέου στην σωστη διάμετρο)

MakTheo

·
Premium Member
9,205 Posts
Εγω εχω διορθώσει 4 καθρεπτες
Αν θες μπορώ να το αναλαβω χωρίς κόστος
Βέβαια να σημειώσω ότι ενδέχεται να εχει παρει κενά η τρυπα που εδραζει ο πειρος και ετσι να μην λυθεί το θεμα σου (αν και εχω σκεφτει και λύση και για αυτο με βουλωμα της τρυπας με κολλα 2 συστατικών και τρυπα εκ νέου στην σωστη διάμετρο)

MakTheo
εμάς δεν έκανες τέτοια προσφορά, μόνο τσίπουρο μας έταξες....:p

·
A. Senna
8,039 Posts
Ενα παιδι απο Γιάννενα μου τον ειχε στειλει διαβάζοντας εδω παλι αντίστοιχα σχολια, στον Αραχτό οταν ειχα κατεβει Αθηνα και ειχαμε βρεθει μου ανεφερε το θεμα και το λύσαμε επί τόπου, και σε εναν φίλο εδω Δραμα..
Βεβαια ο πρώτος ήταν ο δικός μου.
Η ασφάλεια εκείνη που λες βγαινει ευκολα νομιζω, και μπανει σχετικα ευκολα, τροπο θέλει

MakTheo

·
Registered
29 Posts
ευχαριστω για το ενδιαφερον, πραγματικα ομως. λοιπον. θα κοιταξω πρωτα μηπως το φτιαξω εδω Αθηνα καπου, αλλιως θα στο στειλω.

·
Registered
1,349 Posts
Γνωμη μου στειλτο κατευθειαν στον Maktheo, και θα στο κανει σιγουρα και θα γλυτωσεις το πανε-ελα

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
153 Posts
Ψαχνω τετραδα ελαστικα χειμερινα! Υπαρχει καποιος βορειοελλαδιτης να σκεφτεται να πουλησει?
Θα τα χρειαστω για 2 περιπου εβδομαδες και θελω να αποφυγω να παρω καινουργια

·
Registered
29 Posts
Αυτό έγινε. Τον βγάλαμε του τον στείλαμε μας τον έφτιαξε ξανά πίσω. Τον βάλαμε κομπλέ. Όσο αντέξει γιατί όπως κατάλαβα είχε πολλά θέματα.
Να τον ευχαριστήσω και από δω τον MakTheo γιατί σπανίζουν τέτοιοι άνθρωποι στις μέρες μας.

Γνωμη μου στειλτο κατευθειαν στον Maktheo, και θα στο κανει σιγουρα και θα γλυτωσεις το πανε-ελα

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
16 Posts
Ξανανεβάζω post γιατί προέκυψε πάλι θέμα με τις φωτογραφίες με την ανανέωση του forum

Δεδομένου ότι εδώ βρήκα υποστήριξη για αρκετά πράγματα αλλά και λύσεις, σκέφτηκα μήπως χρειάζεται κάποιος την παλιά μου μάσκα δωρεάν.
Είναι φθαρμένη και έχει κάποιες σπασμένες βάσεις αλλά με 15€ πιθανόν φτιάχνει βλ -> https://www.civinfo.com/threads/greek-for-sale-and-wanted.12771/page-338#post-5481680

Μπορεί να χρησιμεύει σε κάποιον - δείτε τις φωτογραφίες και στείλτε μου μήνυμα.

* είμαι Αθήνα, κέντρο.

email pindarosx παπάκι gmail τελεία com

·
Premium Member
225 Posts
KW Variant 2

Καλημέρα σε όλους,

Έχω (εδω και καιρό) για πώληση την ανάρτηση KW Variant 2 (inox line), ρυθμιζόμενη σε ύψος και rebound. Part number: 15250027. Νομίζω δεν θέλει ειδική παρουσίαση, είναι από τις καλύτερες αναρτήσεις για το civic μας. Δείτε την εδώ:

https://www.kwsuspensions.net/productfinder/HONDA_CIVIC_VIII_Hatchback__FN__FK__09_2005-_FN__FK_1.8__FN1__FK2__Petrol_103KW_1799ccm_kShLPsGRQNzU9nVRzaFXWg~~/56/Street_Performance/15250027

Έχει γίνει χρήση για λιγότερα από 3000km, είναι πρακτικά ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ! Προφανώς αυτό θα αποδειχτεί στο αγοραστή επιδικνείοντας τα αρχεία service εγκατάστασης / απεγκατάστασης.

Τιμή Συζητήσιμη - ανοικτός σε λογικές προτάσεις

ευχαριστώ.
bump - Καλή χρονιά !
311259
311256
311260

Attachments

·
Premium Member
2,399 Posts
χρειαζομαι πλαινα σποιλερ τοξα και τριγωνα απο type r-s(μπροστα πισω σποιλερ εχω) και καθρεπτη οδηγου αν γνωριζει καποιος ας μου πει

·
Registered
595 Posts
χρειαζομαι πλαινα σποιλερ τοξα και τριγωνα απο type r-s(μπροστα πισω σποιλερ εχω) και καθρεπτη οδηγου αν γνωριζει καποιος ας μου πει
Θα δω αν έχω καθρέφτη οδηγού

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
52 Posts
Καλημέρα σε όλους,

Σε αυτό το post πουλάω ένα πλήρες set από ανεμοθραύστες της Heko (εμπρός + πίσω παράθυρα, clips στερέωσης), το οποίο χρησιμοποιήθηκε ελάχιστα., για το 9άρι Civic.

Ο σύνδεσμος με το προϊόν είναι ο εξής

URL: Wind deflectors HONDA Civic IX 5d 2012-2016 htb (rear deflectors included)

Το κόστος κτήσης ήταν ~56€ μαζί με τα μεταφορικά. Το σετ πωλείται στα 25€ για παραλαβή από περιοχή της Αττικής

Όποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει pm και το κανονίζουμε.

Ευχαριστώ,
Ηλίας

·
Premium Member
22 Posts
Πωλείται 4αδα εργοστασιακών ζαντών 16” από Civic Mk9 σε πολύ καλή κατάσταση με λάστιχα Michelin primacy 4. Τα μπροστά έχουν 20k km και τα πίσω 10k km.
Τιμη 250€

·
Registered
2 Posts
Πόλυ καλησπερα σε ολους..!!!
Ψαχνω την μπροστινη μεσαια γριλλια απο το type s για να αντικαταστησω την μεσαια γυαλινη που εχει το δικο μου αναφερομαι σε civic του 2007 fk2.
Ευχαριστω προκαταβολικα...
311563

·
Registered
281 Posts
WANTED!

Το μπροστινό splitter του προφυλακτήρα (το κάτω κομμάτι δηλαδή) για ταπεR FN2!
Οποιαδήποτε βοήθεια, ευπρόσδεκτη!

·
Registered
29 Posts
Να ρωτήσω, το fk2 με το type s φοράνε ίδιο καθρέφτη? Ψάχνω έναν του οδηγού με ανάκληση. Αλλαξα το ρελέ αλλά πάλι δεν παίζει είναι ακουνητος. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

6761 - 6780 of 6785 Posts