2006+ Honda Civic Forum banner

5221 - 5240 of 5280 Posts

·
Registered
40 Posts
Ως 170-180 μπορεις να ψιθυριζεις στη καμπινα και να συννενοεισαι! Το εψαξα και το σκεφτηκα πολυ μεταξυ αυτης της εκδοσης και του περσινου full extra crv... η πρωτη αισθηση με αφηνει με ενα χαμογελο μεχρι τ’ αυτια!!

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!
Καλοτάξιδο φίλε μου . Εγω έχω το 1,5 sport αγορασμένο τον 7/18 .Εύχομαι να το χαρείς όσο πάει !!!1:grin2:

·
Premium Member
18,692 Posts
Φτου-Φτου!

Για να μην μας πιάνει το μάτι!

·
Collateral M o d e r ator
4,210 Posts
Ανανέωση 12ετίας!!

Το λοιπόν μιας που είναι Πάσχα αξιώθηκα να βρω χρόνο να μοιραστώ τη χαρά μου..
12 χρόνια αφήσαν το στίγμα τους σχεδόν παντού στο εξωτερικό του Σίβικα.. Περιληπτικά αναφέρω:

-Έλειπε ένα προβολάκι από μετωπική με σκύλο
-Έλειπε μισό καπάκι καθρέφτη από στενή επαφή με κλαδιά
-Λακουβίτσα στο φτερό από κάδο απορριμάτων που απασφάλισε σε κατηφόρα και σταμάτησε εκεί
-Έλειπε όλο το αριστερό μασπιέ από "κλειστή" αερομαχία με πεζοδρόμιο
-Το χρώμα είχε να φροντιστεί από 5ετίας και βάλε.
-Τα γκρι κομμάτια ήταν σχεδόν άσπρα από τον ήλιο και τα χρόνια
-Τα μπροστά τόξα είχαν κολληθεί κανα 2 φορές μιάς και δεν είχε μείνει κλιπ ζωντανό
-Τα περισσότερα πλαστικά γενικώς έχασκαν ασκόπως..

Η αφορμή ήταν η πώληση διαφόρων ειδών ενός συμφορουμίτη με μαύρο 5θ και Ταπερ bodykit.. (credits to @vatigol)

Το πράμα μπήκε φανοποιείο για 10 μέρες με αφορμή τη γέννηση του 2ου υιού οπότε οι μετακινήσεις θα ήταν μηδενικές και μας έπαιρνε να παίζω με το Σαξο και γίναν τα εξής;

-Τρίψιμο-βάψιμο του Ταπερο-υλικού. Μπρος-πίσω σπόιλερ, 4 τόξα, 2 μασπιέ
-Προβολάκι-καθρέφτης
-Βάψιμο φτερό λόγω της λακούβας
-Βάψιμο προφυλακτήρα εμπρός για να μη φαίνεται η διαφορά με το καινούριο κάτω κομμάτι
-Ευθυγράμμιση-στερέωση των απολήξεων της εξάτμισης στις νέες θέσης του πίσω σπόιλερ. Μπάλωμα κανα 2 τρυπών στο πίσω καζανάκι με την ευκαιρία.
-Ημιαξόνια μπροστά. Τρέμουλο τέλος!
-Συμμάζεμα όλη την ποδιά από κάτω με νέα κλιπς και ασφάλειες παντού
-Ευθυγράμμιση-φανοποιεία all around
-Γυάλισμα όσο πάει!

*Δε θυμάμαι το αμάξι να ήταν τόσο "ΜΑΥΡΟ" ούτε όταν το παρέλαβα από την αντιπροσωπεία!

*Όταν με άφησε συνάδελφος στον μάστορα να το παραλάβω, σταμάτησα στην είσοδο και πραγματικά ένιωσα πεταλούδες στην κοιλιά!

*ΕΡΩΤΑΣ!

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Attachments

·
Registered
1,357 Posts
Καινούριο εγινε, ετοιμοπολεμο

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
A. Senna
8,045 Posts
Μια μασκα θες τωρα και εισαι κομπλέ.. Φτανει το γυαλι τόσα χρόνια..

MakTheo

·
Premium Member
3,388 Posts
Ωραίος ο πιλότος .....έτοιμος για νέες αναχαιτίσεις!!Το καπό έχει μια απόκλιση από το υπόλοιπο χρώμα ή είναι θέμα φωτισμού τη στιγμή της φωτογραφίας??

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
4,210 Posts
Η γυάλινη μάσκα είναι φετίχ! Μαύρες υπάρχουν άπειρες στην αγορά αλλά δεεε..

Το καπό είναι αυτοκόλλητο κάρμπον εδώ και χρόνια όπως και το μεταλλικό κομμάτι της οροφής εκτός από το τζάμι.

·
Premium Member
18,692 Posts
Με την ανανέωση πας για 12+ χρόνια ακόμη.

·
Premium Member
682 Posts
Μια χαρά έγινε, πολύ καλό αποτέλεσμα!! Να χαίρεσαι και τον 2ο υιό!!!

·
Registered
2,053 Posts
Το λοιπόν μιας που είναι Πάσχα αξιώθηκα να βρω χρόνο να μοιραστώ τη χαρά μου..
12 χρόνια αφήσαν το στίγμα τους σχεδόν παντού στο εξωτερικό του Σίβικα.. Περιληπτικά αναφέρω:

-Έλειπε ένα προβολάκι από μετωπική με σκύλο
-Έλειπε μισό καπάκι καθρέφτη από στενή επαφή με κλαδιά
-Λακουβίτσα στο φτερό από κάδο απορριμάτων που απασφάλισε σε κατηφόρα και σταμάτησε εκεί
-Έλειπε όλο το αριστερό μασπιέ από "κλειστή" αερομαχία με πεζοδρόμιο
-Το χρώμα είχε να φροντιστεί από 5ετίας και βάλε.
-Τα γκρι κομμάτια ήταν σχεδόν άσπρα από τον ήλιο και τα χρόνια
-Τα μπροστά τόξα είχαν κολληθεί κανα 2 φορές μιάς και δεν είχε μείνει κλιπ ζωντανό
-Τα περισσότερα πλαστικά γενικώς έχασκαν ασκόπως..

Η αφορμή ήταν η πώληση διαφόρων ειδών ενός συμφορουμίτη με μαύρο 5θ και Ταπερ bodykit.. (credits to @vatigol)

Το πράμα μπήκε φανοποιείο για 10 μέρες με αφορμή τη γέννηση του 2ου υιού οπότε οι μετακινήσεις θα ήταν μηδενικές και μας έπαιρνε να παίζω με το Σαξο και γίναν τα εξής;

-Τρίψιμο-βάψιμο του Ταπερο-υλικού. Μπρος-πίσω σπόιλερ, 4 τόξα, 2 μασπιέ
-Προβολάκι-καθρέφτης
-Βάψιμο φτερό λόγω της λακούβας
-Βάψιμο προφυλακτήρα εμπρός για να μη φαίνεται η διαφορά με το καινούριο κάτω κομμάτι
-Ευθυγράμμιση-στερέωση των απολήξεων της εξάτμισης στις νέες θέσης του πίσω σπόιλερ. Μπάλωμα κανα 2 τρυπών στο πίσω καζανάκι με την ευκαιρία.
-Ημιαξόνια μπροστά. Τρέμουλο τέλος!
-Συμμάζεμα όλη την ποδιά από κάτω με νέα κλιπς και ασφάλειες παντού
-Ευθυγράμμιση-φανοποιεία all around
-Γυάλισμα όσο πάει!

*Δε θυμάμαι το αμάξι να ήταν τόσο "ΜΑΥΡΟ" ούτε όταν το παρέλαβα από την αντιπροσωπεία!

*Όταν με άφησε συνάδελφος στον μάστορα να το παραλάβω, σταμάτησα στην είσοδο και πραγματικά ένιωσα πεταλούδες στην κοιλιά!

*ΕΡΩΤΑΣ!

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Πιλότε:

-1ον να σου ζήσει το νέο μέλος!! (αυτά είναι τα μόνα σημαντικά)

-2ον έγινε καινούργιο πραγματικά, το μόνο που ίσως προδίδει την ηλικία του είναι το θάμπωμα στα φώτα και είναι ακριβά τα άτιμα να τα αλλάξεις.
-3ον έχω προγραμματίσει ακριβώς τα ίδια πράγματα για τον Ιούνιο, αφού το παντρεύτηκα που το παντρεύτηκα ας κάνουμε μια ανανέωση
-4ον συνολικό κόστος έτσι για να ξέρουμε τι θα στοιχίσει?

·
4,210 Posts
Πιλότε:

-1ον να σου ζήσει το νέο μέλος!! (αυτά είναι τα μόνα σημαντικά)

-2ον έγινε καινούργιο πραγματικά, το μόνο που ίσως προδίδει την ηλικία του είναι το θάμπωμα στα φώτα και είναι ακριβά τα άτιμα να τα αλλάξεις.
-3ον έχω προγραμματίσει ακριβώς τα ίδια πράγματα για τον Ιούνιο, αφού το παντρεύτηκα που το παντρεύτηκα ας κάνουμε μια ανανέωση
-4ον συνολικό κόστος έτσι για να ξέρουμε τι θα στοιχίσει?

Τα φανάρια γυαλίστηκαν αλλά το θάμπωμα που έχουν πάρει από μέσα δεν έρχεται με τίποτα..

Υπολόγισε ένα χιλιάρικο περίπου.. Συν-πλην..

·
4,210 Posts
Ανανέωση 12ετίας (γαρνιτούρα)

Για να συμπληρωθεί το λίφτινγκ έκανα πατάκια μόνο οδηγού-συνοδηγού στον https://www.trop.gr/esoterikh-emfanish-autokinhtou/set-patakia-honda-civic-type-s-type-r-fn-fn2-fk-detail
Το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό!

Bonus photos:
-Λεβιές καθαρίστηκε μετά από καμιά 5ετία
-Πείτε μου άλλο χατσμπακ που παίρνει πίσω 2 καθισματάκια ΣΥΝ ενήλικα (μέχρι 100 περίπου). Εντάξει δεν είναι και τα 2 με isofix αλλά οι χώροι πίσω με εντυπωσιάζουν συνεχώς!

Attachments

·
Premium Member
9,211 Posts
ρε συ, ο μεγάλος πια, είναι ολόιδιος εσύ....να σου ζήσουν φιλαράκι τα παιδάκια σου, να είναι πάντα γεμάτα υγεία...
όσο για το τουτού μπορώ να πω ότι ανανεώθηκε ....αυτά βλέπει και η κυρά μου και δεν θέλει να το αλλάξουμε με τίποτε...

·
Greek Subforum Moderator
13,248 Posts
Ευχομαι ότι καλυτερο για ταπαιδακια σου! Τώρα για το αμαξι...ειναι τρομερό να γουστάρουμε ακόμα ενα αυτοκίνητο που πήραμε πριν 12+ χρόνια!

·
Premium Member
257 Posts
Το παρέλαβα!!!! Honda Civic Sport Plus

Καλημέρααααααα !!!!

Παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα το νέο μου τουτού! Άξιζε την αναμονή (ήταν μεγάλη...) :grin2::grin2::grin2:

Παρέλαβα Τετάρτη πρωί... και Παρασκευή πρωί φόρτωσα οικογένεια και πήγαμε Γιάννενα! Σε επόμενο post εντυπώσεις. Τώρα κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες που έβγαλα στη Mobility που πήγα με τον κουμπάρο μου να παραλάβουμε και μετά στην πρώτη βόλτα. Καλές φωτό θα βγάλω μετά το πρώτο πλύσιμο, γιατί έβρεξε στα Γιάννενα κι έγινε χάλια.

Attachments

·
Registered
1,357 Posts
Καλοταξιδο και ασφαλη χιλιομετρα

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
2,053 Posts
Καλημέρααααααα !!!!

Παρέλαβα την προηγούμενη βδομάδα το νέο μου τουτού! Άξιζε την αναμονή (ήταν μεγάλη...) :grin2::grin2::grin2:

Παρέλαβα Τετάρτη πρωί... και Παρασκευή πρωί φόρτωσα οικογένεια και πήγαμε Γιάννενα! Σε επόμενο post εντυπώσεις. Τώρα κάποιες πρόχειρες φωτογραφίες που έβγαλα στη Mobility που πήγα με τον κουμπάρο μου να παραλάβουμε και μετά στην πρώτη βόλτα. Καλές φωτό θα βγάλω μετά το πρώτο πλύσιμο, γιατί έβρεξε στα Γιάννενα κι έγινε χάλια.

Καλοτάξιδο!!!! ήρθες που ήρθες Γιάννενα, δεν είπες τίποτα να το δούμε κι από κοντά να το ασημώσουμε!! :grin2:

·
Premium Member
9,211 Posts
μεγιές, καλοτάξιδο....

5221 - 5240 of 5280 Posts