2006+ Honda Civic Forum banner

21 - 40 of 1807 Posts

·
Registered
397 Posts
ποτε δεν θα ειπωθη φημη απο μερους μου !!!αν εχετε την καλοσυνη απλα δωστε μου λιγο χρονο και γενικοτερα μην βιαζεστε στο θεμα engine hardware and software ασχοληθειτε με το στησημο του αυτοκινητου και τα φρενακια που χρειαζεται !!!ολα θα ειπωθουν γραφτα και με αποδειξης φωτογραφιες και οτι αλλο θελεται !!!περιμεντε αν εχετε την καλοσυνη !!!!γιατι στα λογια και στις διαφημησεις ειναι ολοι σουπερ και στα περιοδικα αλλα μετα τη γινεται δεν λεει κανεις !!!!και εγω αμα δωσω σε ενα περιοδικο λεφτα μου κανει το αυτοκινητο πυραυλο και ας μην εχω αυτοκινητο !!! ;)ΠΕΡΙΜΕΝΤΕ ΦΙΛΟΙ !!!!

·
アレックス
11,177 Posts
ποτε δεν θα ειπωθη φημη απο μερους μου !!!αν εχετε την καλοσυνη απλα δωστε μου λιγο χρονο και γενικοτερα μην βιαζεστε στο θεμα engine hardware and software ασχοληθειτε με το στησημο του αυτοκινητου και τα φρενακια που χρειαζεται !!!ολα θα ειπωθουν γραφτα και με αποδειξης φωτογραφιες και οτι αλλο θελεται !!!περιμεντε αν εχετε την καλοσυνη !!!!γιατι στα λογια και στις διαφημησεις ειναι ολοι σουπερ και στα περιοδικα αλλα μετα τη γινεται δεν λεει κανεις !!!!και εγω αμα δωσω σε ενα περιοδικο λεφτα μου κανει το αυτοκινητο πυραυλο και ας μην εχω αυτοκινητο !!! ;)ΠΕΡΙΜΕΝΤΕ ΦΙΛΟΙ !!!!

Ελα!!! Πες μας τι ετοιμαζεις!!!!:police::police::police:

·
Premium Member
1,893 Posts
Θα συμφωνήσω με τον Σπύρο, δεν υπάρχει λόγος "κόντρας", να το πω έτσι, για το ποιός είναι καλύτερος ή όχι. Καθένας έχει τον δικό του προγραμματιστή ή βελτιωτή και πάντα συζητάμε φιλικά για να ξέρουμε και που πατάμε.

Όλοι γνωρίζετε τι προβλήματα αντιμετώπισα στην αρχή αλλά με υπομονή και ενδιαφέρον έφτασα στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Προσωπικά αυτό το εκτιμώ πάρα πολύ.

Σκουλήκια :worms::worms:θα πάτε αρκετά παραπάνω από μένα αλλά θα το καταευχαριστηθείτε.
Είναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!

·
アレックス
11,177 Posts
Ετσι, και εμενα δεν με ενδιαφερει ποιος που κτλ...
Με ενδιαφερει μονο το να δουλευει σωστα το αυτοκινητο, να εχει αξιοπιστια και το... ποσα $$ ??
Ζωη δεν νομιζω να παμε αρκετα παραπανω... Η πιεση ιδια θα παραμεινει...

·
Premium Member
1,893 Posts
Ετσι, και εμενα δεν με ενδιαφερει ποιος που κτλ...
Με ενδιαφερει μονο το να δουλευει σωστα το αυτοκινητο, να εχει αξιοπιστια και το... ποσα $$ ??
Ζωη δεν νομιζω να παμε αρκετα παραπανω... Η πιεση ιδια θα παραμεινει...
Το ίδιο πράγμα λέμε ρε, μόνο που η 25άρα δουλεύει καλύτερα από πιο χαμηλά ενώ η 28άρα θα δώσει παραπάνω ψηλά. Εγώ από τα ελάχιστα που ξέρω περιμένω να είστε 240+ στο dynapack γιατί αυτή είναι και η ουσιαστική διαφορά των τουρμπινών.

Με το καλό...

·
P R E P A R E D
10,437 Posts
Discussion Starter #28
Αρχίζουν κ ζωντανεύουν τα 1800άρια μοτόρια !!

Ωραία πράγματα !
Κανε την αρχη στα διλιτρα...:worms::worms::worms:

·
Premium Member
18,729 Posts
λαθος dude...ο πανος μου εχει πει οτι πηρε απο το si την πλεξουδα και τροποποιησε ο Νικ 3 καλωδια ολα κιολα...το ενα μαλιστα αποσο γνωριζω ειναι για τον MAP SENSOR...αμα βρω σχεδιαγραμμα θα στο ανεβασω

και στον ΑΕΜ εκανε κοψε ραψε ο Ζομπολας στου Ζωη....στον flashpro ητανε Plug n play

γενικα παντως οσο εχω ψαξει δεν βρηκα απευθειας πλεξουδα για greddy...

μπορει να κανω και λαθος...μακαρι αλεξ να σου πανε ολα καλα

η πιατσα αλλα λεει ομως για τον Νικ στο θεμα του προγραμματισμου...στο θεμα των μηχανικων ειναι μια χαρα ομως
Λάθος Γιώργο, δεν έκοψε τίποτε ο Νικ, αλλά τροποποίησε τηω πλεξούδα του Si.
Μπορείς να ανατρέξεις στις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει για επιβεβαίωση.

Το γεγονός ότι το ένα καλώδιο είναι του ΜΑΡ πως ττο κατάλαβες;
Έχεις στα χέρια σου πλεξούδα ή σχηματικά;

·
Premium Member
18,729 Posts
Πες ντε! Τι καλό σχεδιάζεις;

·
Premium Member
18,729 Posts
Το ίδιο πράγμα λέμε ρε, μόνο που η 25άρα δουλεύει καλύτερα από πιο χαμηλά ενώ η 28άρα θα δώσει παραπάνω ψηλά. Εγώ από τα ελάχιστα που ξέρω περιμένω να είστε 240+ στο dynapack γιατί αυτή είναι και η ουσιαστική διαφορά των τουρμπινών.

Με το καλό...
Η βασική διαφορά Ζώη είναι ότι η gt2860rs είναι ρουλεμανάτη, οπότε πρέπει να σπουλάρει από πολύ χαμηλά - θεωρητικά όσο η δική σου - και θα "απλώνει" μέχρι κόφτη.

Αυτό βέβαια θα το δούμε και προσεχώς στην πράξη! :)

·
Supporter
1,679 Posts
Η Geartech για προγραμματισμό σε φιλαράκι με S2000 πήρε 700!!!! ο Ζόμπολας είναι γενική εικόνα ότι είναι κορυφαίος και για τον Νικηφόρο απο πολλούς εχω ακούσει απο άτομα που κατεβαίνουν και σε drag και είναι χρόνια μέσα στο χώρο, ότι δεν έχει κάνει και τα πιο αξιόπιστα tuning!
μακάρι να πάνε όλα καλα με όλους...παρακολουθούμε το θέμα με ευλάβια...

·
Premium Member
2,573 Posts
Η Geartech για προγραμματισμό σε φιλαράκι με S2000 πήρε 700!!!! ο Ζόμπολας είναι γενική εικόνα ότι είναι κορυφαίος και για τον Νικηφόρο απο πολλούς εχω ακούσει απο άτομα που κατεβαίνουν και σε drag και είναι χρόνια μέσα στο χώρο, ότι δεν έχει κάνει και τα πιο αξιόπιστα tuning!
μακάρι να πάνε όλα καλα με όλους...παρακολουθούμε το θέμα με ευλάβια...
το κοστος του προγραμματισμου εχει να κανει με πολλες παραμετρους οπως τυπος αυτοκινητου,τυπος ecu,σταδιο βελτιωσης,κονσερβα ή custom,κοστος δυναμομετρου και φυσικα η σχεση πελατη-προγραμματιστη.

μια επισης παραμετρος ειναι και η επαγγελματικη ιδιοτητα του προγραμματιστη δλδ αν ειναι νομιμος επαγγελματιας ή χομπιστας ή ακομη και αν ειναι νεο project του βελτιωτη στο οποιο θα πειραματιστει οπου μπορει να γινει και δωρεαν ή σε εξαιρετικα χαμηλο κοστος!

τα 700 ευρω που αναφερεις μπορει λοιπον υπο προυποθεσεις να ειναι πολλα ή και οχι.

·
Premium Member
18,729 Posts
το κοστος του προγραμματισμου εχει να κανει με πολλες παραμετρους οπως τυπος αυτοκινητου,τυπος ecu,σταδιο βελτιωσης,κονσερβα ή custom,κοστος δυναμομετρου και φυσικα η σχεση πελατη-προγραμματιστη.

μια επισης παραμετρος ειναι και η επαγγελματικη ιδιοτητα του προγραμματιστη δλδ αν ειναι νομιμος επαγγελματιας ή χομπιστας ή ακομη και αν ειναι νεο project του βελτιωτη στο οποιο θα πειραματιστει οπου μπορει να γινει και δωρεαν ή σε εξαιρετικα χαμηλο κοστος!

τα 700 ευρω που αναφερεις μπορει λοιπον υπο προυποθεσεις να ειναι πολλα ή και οχι.
+100000000

·
Supporter
1,679 Posts

Ναι σιγουρα παιζουν ρολο όλα αυτα.απο ότι ξέρω το project ηταν στοκ μοτερ με Light turbo στα 380hp. απλα πραγματα δηλαδη...
συνολικο κοστος πανω απο 5....τωρα τι να πω....
εν παση περιπτωση....

·
Premium Member
1,893 Posts
Παίζει ρόλο και πόσο επώνυμα πράγματα θα βάλεις. 5κ ευρώ φαίνονται πολλά αλλά αν έχεις βάλει ακριβή τουρμπίνα πχ βλέπε precision κτλ εκτοξεύεται το budget χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.

Όπως λέει και ο Αλέξανδρος όλα σχετικά είναι

21 - 40 of 1807 Posts