2006+ Honda Civic Forum banner
10641 - 10660 of 10710 Posts

·
Registered
319 Posts
Η κάθε συσκευασία έχει 10-12 διαφορετικά κλίπς για να ταιριάζουν σε όλα τα αυτοκίνητα, τα πλαστικά καπάκια απο τους παλιούς mitsuba δεν ταιριάζουν, οι κωδικοί είναι για τον μεγάλο του οδηγού 700mm 0848020700 και για τον μικρό 575mm 0848020575.
Νίκο, πήγα σήμερα σε μηχανικό να ζητήσω wurth υαλοκαθαριστήρες με τους κωδικούς και αυτός με επρηξε ότι δεν μπαίνουν στο αυτοκίνητο μας γιατί δεν ταιριάζει κανένα clip και ότι μόνο οι bosch και οι γνήσιοι μπαίνουν. Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτό του clip και τον τοποθετημένο υαλοκαθαριστήρα μήπως βγάλω άκρη;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Collateral M o d e r ator
4,243 Posts
Παρέλαβα και τοποθέτησα προχτές τους Wurth με τους κωδικούς όπως ακριβώς γράφτηκαν παραπάνω.. Έχει μέσα στη συσκευασία κλιπς για 10 διαφορετικά κουμπώματα.. Μπαίνουν μιά χαρα!

• Like
Reactions: nestou

·
A. Senna
8,130 Posts
Παρέλαβα και τοποθέτησα προχτές τους Wurth με τους κωδικούς όπως ακριβώς γράφτηκαν παραπάνω.. Έχει μέσα στη συσκευασία κλιπς για 10 διαφορετικά κουμπώματα.. Μπαίνουν μιά χαρα!
Σε σχεση με τους γνήσιους; τίμιοι;

MakTheo

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,172 Posts
Νίκο, πήγα σήμερα σε μηχανικό να ζητήσω wurth υαλοκαθαριστήρες με τους κωδικούς και αυτός με επρηξε ότι δεν μπαίνουν στο αυτοκίνητο μας γιατί δεν ταιριάζει κανένα clip και ότι μόνο οι bosch και οι γνήσιοι μπαίνουν. Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτό του clip και τον τοποθετημένο υαλοκαθαριστήρα μήπως βγάλω άκρη;

Αύριο θα βάλω φώτο, ο δικός σου μάλλον θέλει να πουλήσει άλλη μάρκα, τα κατάλληλα κλίπς που κάνουν για το δικό μας είναι αυτά που ήδη υπάρχουν πάνω στά μάκτρα απλά όπως έγραψε και ο Κωνσταντίνος παραπάνω έχει καμιά δεκαριά ακόμη τα οποία τα πετάς στην ανακύκλωση.

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,172 Posts
Σε σχεση με τους γνήσιους; τίμιοι;

MakTheo
Εγω τούς έβαλα πρίν απο κανα μήνα είναι πολύ νωρίς για να βγάλω συμπέρασμα για αρχή είναι τέλειοι και με την μισή τιμή, ο χρόνος θα δείξει αν άξιζε ο κόπος, αλλιώς επιστροφή στους γνήσιους.

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,172 Posts

Αλέξανδρε δείξε στον μηχανικό σου την παρακάτω φώτο.

Attachments

·
A. Senna
8,130 Posts
Παρήγγειλα και εγω με 15ε συνολο.
Νικο απ' οτι καταλαβα απο την παραπανω φωτο δεν μπανει το μαμα καπακι που εχει για να κρυψει την συνδεση

MakTheo

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,172 Posts
Καλά κατάλαβες Μάκη το έγραψα και πιο πρίν τα παλιά καπάκια δεν κάνουν.

·
A. Senna
8,130 Posts
Παρήγγειλα και εγω με 15ε συνολο.
Νικο απ' οτι καταλαβα απο την παραπανω φωτο δεν μπανει το μαμα καπακι που εχει για να κρυψει την συνδεση

MakTheo
Παρέλαβα, ακομα δεν τοποθετηθηκαν, ωστόσο φαινονται πολυ ποιοτικοί και μαλιστα αρκετα racing με το κοκκινο λαστιχο

MakTheo

·
Registered
319 Posts
Παρέλαβα, ακομα δεν τοποθετηθηκαν, ωστόσο φαινονται πολυ ποιοτικοί και μαλιστα αρκετα racing με το κοκκινο λαστιχο

MakTheo
Δεν θέλω να σε πληγώσω αλλά νομίζω το κόκκινο είναι το προστατευτικό που βγαίνει όταν τους βάλεις!

·
A. Senna
8,130 Posts
Ειπα και εγω, ενα βήμα σκομα πιο κοντα στο typeR..

MakTheo

·
Registered
191 Posts
ενδιαφερετε κανεις για κανα group buy σε αυτο ? Ο τυπος το δινει 80 gbp

·
Premium Member
18,891 Posts
Θα έρθει από Αγγλία ή από Ιταλία;

·
Registered
191 Posts
Θα έρθει από Αγγλία ή από Ιταλία;
αγγλια μαλλον . το instagram αυτουνου ειναι @kirk201231 και εχει διαφορα προιοντα μεσα που δειχνει

·
Premium Member
9,401 Posts
αγγλία 100% τελωνείο...

·
Premium Member
18,891 Posts
Όπως τα λέτε και οι δύο!

• Like
Reactions: I-VTEC 2012

·
Premium Member
3,516 Posts
Χρόνια πολλά σε όλους.Τι θα λέγατε να οργανωθούμε λίγο για το θέμα με τα αξονάκια του μοτέρ κλιματισμού?

Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
985 Posts
Χρόνια Πολλά
@panosm δεν ξέρω αν έχεις το χρόνο καποια στιγμή να έρθεις σε επαφή μαζί τους.Σκεφτήκα εσένα, καθώς με τη συμφωνία σου με Σ,καταφέρες κατι που εμοιαζε ακατόρθωτο σε άλλες εποχές.Η εταιρεία αυτή είναι η μόνη που μπορεί να μας βοηθήσει για να αντικαταστήσουμε αυτό το ανταλλακτικο με κάτι πιο ενισχυμένο.Μας αφορά ΟΛΟΥΣ - Θα σπάσει σε ΟΛΟΥΣ .Ο καθε ενδιαφερόμενος από civinfo,αφου έχει κάνει παραγγελία να πηγαίνει να το παιρνει.Αν είναι εκτός Αθηνών θα μπορούν να του στέλνουν με επιπλέον χρέωση.Δυστυχώς δεν εχω ασχοληθεί καθόλου με 3d Printing για να το αναλάβω.

Εδω έχω ανεβάσει τα 2 αρχεία που βρήκα.Μπορούν να τα μελετήσουν για να καταλήξουμε στο πιο ανθεκτικό.

Διαθέσιμα Υλικά Για Μας

PLA
Το PLA (Polylactic Acid) είναι μια δημοφιλείς γενικής χρήσης νήμα 3D εκτύπωσης. Παράγεται από ανανεώσιμες πηγές όπως ζαχαρότευτλα, σόγια κλπ και είναι οικολογικό και ασφαλές. Χρησιμοποιείται σε κάθε μοντέλο και λόγω πολύ μικρού συντελεστή συρρίκνωσης εμφανίζει μηδαμινή στρέβλωση ακόμα και σε μεγάλα αντικείμενα. Λόγω χαμηλής θερμοκρασίας εκτύπωσης και εύκολης ψύξης, έχει πλεονέκτημα σε μοντέλα με μικρολεπτομέρειες και αιχμηρές άκρες. Η επιφάνειά του είναι σχετικά γυαλιστερή και μπορεί να δεχτεί κανονική εξωτερική επεξεργασία. Είναι πιο σκληρό από το ABS αλλά πιο ψαθυρό.

ABS
Το ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene) αποτελεί ένα από τα πιο δημοφιλή υλικά 3D εκτύπωσης μαζί με το PLA. Tο ABS είναι πιο εύκαμπτο και ανθεκτικό σε κρούση, διαθέτει επίσης υψηλότερο σημείο τήξης και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Η υφή του είναι πιο ματ από του PLA και μπορεί να υποστεί επεξεργασία, τρίψιμο και βάψιμο. Επίσης είναι διαλυτό σε ακετόνη, κάτι που μας βοηθάει για συγκόλληση εκτυπώσεων μεταξύ τους ή για την εξομάλυνσή τους. Είναι κατάλληλο για κάθε είδους μοντέλα με μόνο περιορισμό τα πολύ μεγάλα αντικείμενα που λόγω συρρίκνωσης ενδέχεται να εμφανίσουν στρέβλωση.

Polycarbonate
Eιδικά σχεδιασμένο πολυκαρβονικό αναλώσιμο που προσφέρει ανώτερη ποιότητα εκτύπωσης, εξαιρετικές μηχανικές αντοχές και ανθεκτικότητα σε θερμοκρασία σε σχέση με τα άλλα υλικά 3D εκτύπωσης. Είναι το υλικό επιλογής για μοντέλα που μας ενδιαφέρει η απόλυτη αντοχή, όπως ανταλλακτικά συσκευών, για μοντελισμό, drones κλπ

ABS + Polycarbonate
Ένα σύνθετο θερμοπλαστικό που αποτελεί μια πιο εξελιγμένη έκδοση του ABS με προσμίξεις από άλλα πολυμερή (Polycarbonate κλπ) που του δίνουν σκληρότητα και αντοχή σε παραμορφώσεις. Είναι το πιο κατάλληλο υλικό για εκτυπώσεις λειτουργικών μηχανολογικών πρωτοτύπων, εξαρτημάτων, τελικών χρηστικών αντικειμένων και μοντέλα που επιθυμούμε να έχουν αυξημένες μηχανικές αντοχές. Έχει σχετικά glossy φινίρισμα, ιδανικό layer bonding και εξαιρετική ακρίβεια.

Polymax
Έχει ως και 9 φορές μεγαλύτερη αντοχή κρούσης από το PLA και 20% μεγαλύτερη από το ABS και χρησιμοποιείται όταν θέλουμε να παράξουμε μοντέλα με βάση το PLA αλλά να έχουν παράλληλα και εξαιρετικές μηχανικές αντοχές. Δεν έχει όμως μεγάλη αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες.

ΝΑΪΛΟΝ
Το υλικό αυτό προσφέρει ευελιξία και μεγάλη αντοχή, ενώ έχει εξαιρετικά μικρό βάρος και κάποια ελαστικότητα στα μικρά πάχη. Αποτελεί λοιπόν μια εξαιρετική επιλογή για την εκτύπωση αντικειμένων όπως εργαλεία, γρανάζια, προσθετικά μέλη ή πρωτότυπα λειτουργικά μοντέλων,/

Επειδή στα εργαστήριά μας καθημερινά δοκιμάζουμε νέα υλικά και εμπλουτίζουμε την κάμα μας, εαν η εφαρμογή που έχετε στο μυαλό σας να ζητήσετε κάποιο άλλο που πιθανώς δεν αναγράφεται εδώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας!

• Θεσσαλονίκης 129 & Άρτης 1, Μοσχάτο 18346, Ισόγειο
  • Τηλ 1: 210 4636659
  • Τηλ 2: 211 4186484
  • Κινητό: 6944325286
  • Email: [email protected]

·
Premium Member
3,516 Posts
Λοιπόν φτιάχνω λίστα με συμμετοχές για το αξονακι του μοτέρ κλιματισμού.Να έχουμε μια εικόνα για αριθμό ενδιαφερομένων και να κάνουμε παραγγελία να τελειώνουμε.

1. Coyote80

Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Reactions: panayiotis
10641 - 10660 of 10710 Posts