2006+ Honda Civic Forum banner

3061 - 3080 of 3084 Posts

·
Registered
613 Posts
Θέλω να μου πεις αν δένουν χρωματικά μαζί με τις led αν είναι να βάλω τέτοιες και εγώ και όχι led....

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι ταιριαζουν γιατι δεν μπλεδιζουν τοσο για αλογονου.Οσο αφορα τις h7 ειναι πολυ δυνατες και στραβωνουν.Πραγματικα πολυ δυνατες.Να το θυμηθω να σου ανεβασω φωτο.

·
Premium Member
860 Posts
Δε στραβώνουν επειδή είναι πολύ δυνατές. Στραβώνουν επειδή δεν κάνουν σωστή διάχυση του φωτός. Νομίζω στο είχα επισημάνει και πριν τις πάρεις. Άμα βάλεις το αμάξι απέναντι σε ένα τοίχο, σε απόλυτο σκοτάδι, θα το δεις και μόνος σου ;)

·
Registered
613 Posts
Δε στραβώνουν επειδή είναι πολύ δυνατές. Στραβώνουν επειδή δεν κάνουν σωστή διάχυση του φωτός. Νομίζω στο είχα επισημάνει και πριν τις πάρεις. Άμα βάλεις το αμάξι απέναντι σε ένα τοίχο, σε απόλυτο σκοτάδι, θα το δεις και μόνος σου ;)
Γιαννη δεν το περιμενα τοσο πολυ,αφου εκανα ενα ταξιδι λαγκαδια αρκαδιας κυριακη 5ωρα το πρωι και οι περισσοτεροι οταν τους προσπερναγα μετα μου αναβαν τα προβολια τους.Εμενα μ αρεσουν αλλα οχι και να ενοχλω τοσο πολυ,θα δω τι θα κανω.Μπορει να αλλαξω αμαξι!

·
Registered
276 Posts
Από όσο είχα ψάξει εάν το φανάρι δεν έχει προτζεκτορα από εργοστάσιο ενοχλεί τους απέναντι επειδή το φως δεν κάνει σωστή διάχυση .
Το είχα ψάξει για το Accord να προχωραγα αλλά το άφησα με καλές απλές λάμπες τις philips .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
613 Posts
Μολις εφθασαν και ειναι σουπερ πολυ ποιοτητα,οποτε να τα εχετε υποψη σας!δεν βρωμανε καθολου...Θα βγαζουν τη
¨λατρα¨ του χειμωνα!

311022
311023
311024
311025

·
Registered
1,122 Posts
Γιαννη δεν το περιμενα τοσο πολυ,αφου εκανα ενα ταξιδι λαγκαδια αρκαδιας κυριακη 5ωρα το πρωι και οι περισσοτεροι οταν τους προσπερναγα μετα μου αναβαν τα προβολια τους.Εμενα μ αρεσουν αλλα οχι και να ενοχλω τοσο πολυ,θα δω τι θα κανω.Μπορει να αλλαξω αμαξι!
Κατέβασε τα μια σκάλα και θα είσαι κομπλέ. Και μια χαρά θα βλέπεις και δε θα ενοχλείς κανένα.

·
Registered
613 Posts
Κατέβασε τα μια σκάλα και θα είσαι κομπλέ. Και μια χαρά θα βλέπεις και δε θα ενοχλείς κανένα.
Αυτος ο ρυθμιστης τι κανει;Παντως,εγω δεν παρατηρω καμια διαφορα στο φαναρι πειραζωντας το και τωρα βρηκα την ευκαιρεια να το μοιραστω.
honda_civic_2007_wallpapers_4 - Copy.jpg

·
Registered
295 Posts
Αυτος ο ρυθμιστης τι κανει;Παντως,εγω δεν παρατηρω καμια διαφορα στο φαναρι πειραζωντας το και τωρα βρηκα την ευκαιρεια να το μοιραστω.
View attachment 311028
Ρυθμίζει το κάτοπτρο....εγώ με xenon το έχω στο 3 και δεν ενοχλώ όταν το είχα στο 1 όλοι σχεδόν άνοιγαν προβολείς!

·
Registered
1,122 Posts
View attachment 311028
Στη θέση 0 έχει τα φώτα στη ψηλότερη θέση και τα χαμηλώνει σταδιακά μέχρι τη θέση 3 που είναι η χαμηλότερη. Αν το έχεις στο μηδέν βάλτο στη θέση 1. Αν συνεχίζεις να ενοχλείς στη 2 ή 3.

Αν πάς βράδυ κοντα σε ένα τοίχο και παίξεις με το διακόπτη θα δείς τη δέσμη να ανεβοκατεβαίνει.

Το νόημα του διακόπτη έχει να κάνει με το φορτίο που έχει το αυτοκίνητο. Οταν έχεις πράγματα πχ στο πορτ μπαγκάζ το αμάξι κάθετε οπότε τα φώτα χτυπούν τους απέναντι και πρέπει να τα κατεβάσεις.

·
Premium Member
860 Posts
Με τα LED ξεκίνα κατευθείαν από τη θέση 3. Άμα εκεί είναι οκ θα σου στείλω πόσες στροφές να πειράξεις το φανάρι από τα ρυθμιστικά που έχει για να ξαναπάς το διακόπτη στο 0.

·
Registered
295 Posts
Με τα LED ξεκίνα κατευθείαν από τη θέση 3. Άμα εκεί είναι οκ θα σου στείλω πόσες στροφές να πειράξεις το φανάρι από τα ρυθμιστικά που έχει για να ξαναπάς το διακόπτη στο 0.
Τι είπες τώρα; Επειδή το ξανακοίταξα και εγώ τελικά το έχω στο 2 που δεν ενοχλώ με τα xenon μήπως ξέρεις πόσες στροφές πρέπει να το γυρίσω για να το επαναφέρω στη θέση 0;;;;

·
Premium Member
9,595 Posts
Με αυτές τις λάμπες παιδιά και στο αρονα και στο σιβικ δεν δημιουργώ πρόβλημα στους απέναντι..Και τη ρύθμιση ύψους και στα δύο αυτοκίνητα την έχω στο 0. Κανένας δεν μου έχει ανάψει φώτα..
Στη περιγραφή το γράφουν..δεν εχουν μεγάλη φωτεινότητα..4000 και 6000 λουμεν που έχουν τα άλλα σετ λεντ και έτσι δεν χαλάει η δέσμη.
Έχω ανεβάσει φώτο από το αμάξι..για όσους δεν είδαν ψάξτε σε προηγούμενα ποστ.

Επίσης δεν δημιουργούν πρόβλημα στο ραδιόφωνο με την λήψη σταθμών.
Στο αρονα στα προβολακια..ανάβει πότε το δεξιό και πότε το αριστερό..ανάλογα πως στρίβω το τιμόνι.
Έβαλα λοιπόν στα προβολακια κατι φθηνά λεντ από Κίνα με τις ταινίες ψύξης από πίσω και κάποιους σταθμούς χάνει την λήψη τους όταν ανάβουν.

·
Premium Member
860 Posts
Τι είπες τώρα; Επειδή το ξανακοίταξα και εγώ τελικά το έχω στο 2 που δεν ενοχλώ με τα xenon μήπως ξέρεις πόσες στροφές πρέπει να το γυρίσω για να το επαναφέρω στη θέση 0;;;;

Θα ψάξω τις σημειώσεις μου και θα σας πω ;)

·
Registered
30 Posts
στο autodoc εχει εκπτωση 26% σημερα για οποιον τον ενδιαφερει να κανει καποια αγορα σε καποιο ανταλλακτικο. ενδεικτικα επειδη κοιτουσα κανα ψαλιδι ειδα τα febi/bilstein στα 125 ευρω. ειναι καλα ή δεν συγκρινονται με τα μαμα?

·
A. Senna
8,045 Posts
Κριτικές λενε οτι απο autodoc μπορει εσύ να παραγγείλεις febi αλλα αυτοί να σου στειλουν αλλη μαρκα αντίστοιχης ποιότητας.
Αυτο με απέτρεψε κσι εμενα και ακολούθησα την φθηνότερη μαλιστα λύση του Νίκου (nestou) απο Αγγλια με 160ε τα 2, 200ε με τα μεταφορικά.

MakTheo

·
Registered
30 Posts
ωχ καταλαβα, εαν μιλαμε για τετοιους τοτε μακρια κι αγαπημενοι.

·
Registered
153 Posts
στο autodoc εχει εκπτωση 26% σημερα για οποιον τον ενδιαφερει να κανει καποια αγορα σε καποιο ανταλλακτικο. ενδεικτικα επειδη κοιτουσα κανα ψαλιδι ειδα τα febi/bilstein στα 125 ευρω. ειναι καλα ή δεν συγκρινονται με τα μαμα?
Μηπως τα meyle HD ειναι καλυτερα?Τα βρηκα στο trodo, νομιζω.
Αυτη την απορια εχω κι εγω.

·
Supporter
1,664 Posts
δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να καταλαβεις διαφορά στις μάρκες ψαλιδιών απο ίδιο υλικό εννοείται. ίσως είναι η ποιότητα των σινεμπλοκ και πόσο γρήγορα θα φθαρούν. αλλα οταν είναι καινούριο δεν πιστεύω ότι μπορεί καποιος να αντιληφθεί διαφορά.

3061 - 3080 of 3084 Posts