2006+ Honda Civic Forum banner

1661 - 1680 of 1752 Posts

·
Premium Member
9,142 Posts
ρε σεις δεν θα έχει κάνει με ένα τουτού αυτά τα χιλιόμετρα μάλλον μιλάει από εμπειρία σε 2-3 αμάξια με υγραέριο....>:)

·
Registered
24 Posts
χαχα σιγά σιγά παιδιά από που να ξεκινήσω ρε σεις .. λοιπόν ...
Καταρχήν να έχετε όλοι υπόψιν ότι έχουμε ένα σεβαστό αυτοκινητάκι με ένα βαρύ όνομα οκ, όταν το σέβεσαι σε σέβεται ..
======

Ξεκινώ με τον φίλο konpapap
Δεύτερο 6μηνό 2006 FK2 ... 1.8 sport
======
Φίλε jimp
α. ναι λαδιέρα της prins σωστά, όμως το ότι έχει ένα συστήμα λαδιέρα μην το λαμβάνεις πολύ υπόψιν, θα στο αναλύσω άλλη στιγμή, θα σου πω μόνο ότι την έχω εκτός εδώ και 1 χρόνο περίπου..
β. βενζίνη όχι απλά στις υψηλές στροφές γυρνά βενζίνη μόνο του από τον εγκέφαλο
γ. όχι καθαριστικό lpg στο ρεζερβουάρ βενζίνης, υπάρχουν και άλλα κατευθείαν για την δεξαμενή, κάνουν την ίδια δουλειά αλλά προτιμώ στο ρεζερβουάρ για να καθαρίζει όλο το κύκλωμα..
δ. σερβάκι μμ ναι σωστά χαχα μιλώ για σέρβις φίλτρου, έλεγχο εγκέφαλου και οπτικό πάντα έλεγχο όλον τον καλωδίων και σωλήνων

======
Φίλε KonstantinosM
Βλάβες χμμμ θα έλεγα όχι βλάβες καμία φθορές ναι και πολλές αλλά όλες φυσιολογικές για εμένα μιας και μιλάμε για μεγάλη χρήση έτσι.. να πω μερικές όσες θυμάμαι τώρα αναλυτικά όταν θα έχω το serv book μπροστά μου, απλά να έχεις μια ιδέα...
- ακρομπαρά ναι να θυμάμαι καλά μια φόρα το δεξιό δύο το αριστερό
- μπαλάκια ναι
- δεξί ημήμπαρο ναι

- δίσκο πλατό ποτέ .. αλλά αλλά πώς οδηγάς και σημαντικότερο παιδιά αλλάξτε mtf κάθε 3η αλλαγή λαδιών και πάρτε ότι κα΄καλύτερο βρείτε στην αγορά και συχνά ελέγξτε αν λείπει γραμμάριο και προσθέστε

- 4 αλλαγές η 5 αμορτισέρ, δοκιμασμένα όλα προσωπικά για εμένα καλύτερα μου κάθονται τα κόνι ιδίως για πίσω που έχουμε και την δεξαμενή ..

- αρκετά σετάκια ελαστικά !!
- μια φορά θερμοστάτης έμεινε κολλημένος ανοικτός
- τοπ μαουντ ναι θέλουν αλλαγή ξεραίνονται για πλάκα ιδίως αν το αυτοκίνητο μένει πολύ στον ήλιο.. Λύση ; απλή ... λίπανση, δεν χρειαζετε να βγάλεις τα πάντα εάν έχεις πρόσβαση με ένα ανυψωτικό ας πούμε στο σέρβις του .. παίρνεις ένα καλό λιπαντικό αλυσίδας μηχανής, εγώ βάζω το belray της μηχανής μου, ψεκάζεις μέσα στο τοπ, τρίξιμο και θόρυβος τέλος.. λεπτομέρειες επί αυτού άλλη στιγμή
- οθόνη a/c ρολογιού, ναι είχαν χαθεί κάποια στιγμή, φτιάχτηκε με τον γνωστό τρόπο όπως περιγράφετε στο φόρουμ..
- μίζα ναι τώρα είναι στα τελειώματατης θα ανοιχτή κάποια στιγμή για καρβουνάκια, πόσες μιζιές έχει κάνει άραγε τόσα χρόνια κανείς δεν θα μάθει χαχα
- τακάκια ναι 2 φορές αν θυμάμαι καλά δεν είμαι του φρένου..
- Φθορές στα καθίσματα λόγο του αλκαντάρα παιδιά ξέρετε ναι , στον τεμπέλι ναι , χάθηκε αυτό το έντονο που είχε

- καθάρισμα αισθητήρα α λαμδά κάθε 50.000 περίπου, DIY βγάλσιμο και καθάρισμα, άλλη στιγμή λεπτομέρειες οκ ... εμένα πλέον το αμάξι έχει γίνει για τρελάδικο, όποτε πηγαίνει με βενζίνη έχω τσεκ αναμμένο, το γυρνάω αέριο στα 10 χιλιόμετρα περίπου σβήνει μόνο του, δεν γουστάρει βενζίνη με τίποτα χαχα.. Χωρίς πλάκα παιδιά να μην ξεχνάτε όσοι έχετε αέριο, κάθε 5.000 να πηγαίνετε για καμιά 500 χιλ. με βενζίνη, εγώ το έκοψα και αυτό εδώ και καμιά 100.000 χιλ.

- πρόσφατα έχανα πετάλ φρένου, πάταγες έπιανε κανονικά και ξαφνικά ιδίως σε σαμαράκι η λακκούβα χανόταν πάτωμα, εε δεν παίζεις με αυτό και ιδίως με παιδιά και γυναίκα μέσα και ο συνάνθρωπός μου απέναντι εεε πάς εχθές συνεργείο...έτσι λοιπόν ο ένας μηχανικός .. φιλέ τρόμπα, ο άλλος άστα φίλε θα πας μακριά σίγουρα μονάδα abs ο άλλος τρόμπα μαζί με abs οκ λέω οκ παιδιά θα με τρελάνετε εσείς, τρώω φλας... λέω κάτσε ρε σι έχω κάνει τόσα χιλ, τόσα σέρβις ευλαβικά μισό μισό... βουτάω ένα καλό υγρό φρένων πάω συνεργείο .. με τα πόδια εννοείτε έτσι ,.. και λέω φιλαράκι πάρε και κανε την καλύτερη εξαέρωση που έχεις κάνει ever μα μου λέει, σκάσε και κάτσε κάτω απο την μπάρα... και .. και ..

πάτα άσε πάτα άσε 100 φόρες σε όλα, και πάλι άλλο ένα γύρω με ρωτά ο μηχανικός ένιωσες πεντάλ αποκλείετε ; κάνε βόλτα του λέω και δες.. και ναι παιδιά υγρά φρένων, αλλάξτε τα για πλάκα κάθε χρόνο...

Ρωτήστε ότι θέλετε παιδιά χαρά μου να βοηθήσω σε κάτι αν μπορώ
-------
Να πω τέλος ότι το αυτοκίνητο είναι επαρχία, εννοώ δεν δουλεύει μέσα σε πόλη και οι διαδρομές του είναι από πολύ σε πόλη εξου και τα χιλιόμετρα φυσικά.
Όπως να πω και το καλύτερο φίλε warhawk και φίλε konpapap είναι χειμερινό όχημα δηλαδή από την άνοιξη και μετά μέχρι Οκτώβριο κάνει μόνο τις αγγαρείες της γυναίκας και των παιδιών χαχα.. τα χιλιόμετρα τα κάνω με τη μηχανή μου άρα!!! και λίγα έχω χαχαχα ...

Sorry αν κούρασα παιδιά

·
A. Senna
8,028 Posts
Μόνο χειμερινό και εφραψες τοσα χιλιόμετρα ρε θηριο;

Maktheo

·
Registered
24 Posts
Ευχαριστώ MakTheo και στα δικά σου φίλε, ευελπιστώ καμία 400.000 ακόμη δεν είναι εποχές αλλαγών χαχα
ααα σόρρυ 509.897 αυτή την στιγμή χαχα.. αύριο αλλαγή λαδιών και φιλτρακι εννοείτε...

·
Premium Member
9,582 Posts
Ευχαριστώ MakTheo και στα δικά σου φίλε, ευελπιστώ καμία 400.000 ακόμη δεν είναι εποχές αλλαγών χαχα
ααα σόρρυ 509.897 αυτή την στιγμή χαχα.. αύριο αλλαγή λαδιών και φιλτρακι εννοείτε...
Έχεις ρύθμιση δηλαδή τις βαλβίδες τουλάχιστον 10 φορές έτσι; ;
Πως τις βρίσκεται τις βαλβίδες εξαγωγής; ; 0.30 mm βάζετε φιλερ..είσαι παρών όταν στις ρυθμιζουν; ;

Σε ποιον εγκαταστατη έβαλες το πρινς; ;

Και γιατί καθάρισμα κάθε 50000 χλμ ο αισθητηρας λ; ;

Έχω βάλει φυσικό αέριο εδώ και 35000 χλμ

·
Registered
521 Posts
Eγω ονειρευτηκα το βραδυ οτι φτιαχτηκε ενα θεμα αποκλειστικα δικο σου.Ειχες μεσα ενδεικτικες φωτογραφιες.Το καμαρωναν ολοι εσωτερικου/εξωτερικου.Εκει μας εγραφες τις εμπειριες σου σε αναλογες βλαβες/συντηρηση και τι προτεινες σε καθε περιπτωση,διοτι οι καιροι ειναι δυσκολοι.Ο φιλος @konpapap,που εχει γραψει εξισου με σενα πολλα χλμ,δεν θα ξερει που να κρυφτει :hahaha: . Μιλαω και εγω με 57.435km :afraid:

1.8 FK2 509.897 km

·
Premium Member
9,582 Posts
eγω ονειρευτηκα το βραδυ οτι φτιαχτηκε ενα θεμα αποκλειστικα δικο σου.Ειχες μεσα ενδεικτικες φωτογραφιες.Το καμαρωναν ολοι εσωτερικου/εξωτερικου.Εκει μας εγραφες τις εμπειριες σου σε αναλογες βλαβες/συντηρηση και τι προτεινες σε καθε περιπτωση,διοτι οι καιροι ειναι δυσκολοι.Ο φιλος @konpapap,που εχει γραψει εξισου με σενα πολλα χλμ,δεν θα ξερει που να κρυφτει :hahaha: . Μιλαω και εγω με 57.435km :afraid:

1.8 fk2 509.897 km
Παιδιά το απίστευτο δεν είναι τα συνολικά χλμ..που έχει το αμάξι..

Το απίστευτο είναι τα 420000 χλμ που έχει με το υγραέριο και δεν έχει μείνει από κεφαλή ή από βαλβίδες εξαγωγής..αυτό είναι το κουμπί της υπόθεσης για μένα..

·
Registered
24 Posts
Έχεις ρύθμιση δηλαδή τις βαλβίδες τουλάχιστον 10 φορές έτσι; ;
Πως τις βρίσκεται τις βαλβίδες εξαγωγής; ; 0.30 mm βάζετε φιλερ..είσαι παρών όταν στις ρυθμιζουν; ;

Σε ποιον εγκαταστατη έβαλες το πρινς; ;

Και γιατί καθάρισμα κάθε 50000 χλμ ο αισθητηρας λ; ;

Έχω βάλει φυσικό αέριο εδώ και 35000 χλμ

1. Περίπου ναι.
2. πάντα παρόν όχι μόνο στις βαλβίδες, αν και είναι φιλαράκι και να σου πω το κανονίζω συνήθως στο σπίτι του Κυριακές οχι στο μαγαζί του να έχουμε ησυχία, φιλερ, ματί,χερί..
3. Περιστέρι Αθήνα δεν ξέρω αν πρέπει να το πω απο εδω αλλιώς στείλε inbox αν είσαι επαρχεία μ λες..

4. Καθάρισμα για δικούς μου διεστραμμένους λόγους χαχα, όχι ρε σι πολύ απλά είναι πολλά τα χιλιόμετρα και το obd που έχω πάνω έβγαζε συνέχεια βλάβη αισθητήρα και του μηχανικού μου επίσης ..δεν ξέρω εαν έχεις νιώσει η σου έχει κάνει πότε ενα logchack ενα μηδαμινό, ανεπαίσθητο, χάσιμο στις χαμηλές στροφές όταν πατήσεις λίγο το γκάζι; εεε αν ναι..καθάρισε μπεκ, καθάρισε αισθητήρα ειναι στις αρχές..
5. Πολύ καλά έκανες φιλαράκι δεν λέει χωρίς αέριο πλέον και ιδίως οποίος κάνει χιλιόμετρα για την δουλειά του.. Δεν σε ρωτώ τη μάρκα, ότι και εάν φοράς πάνω να ξέρεις είναι αξιόπιστο, είναι μια απλή σχετικά κατασκευή και πάρα πολλά χρονιά στην αγορά δουλεμένες όλες η εταιρίες, απλα να τηρούμε σαν οδηγοι μερικά πράγματα όπως είπα ποιο πάνω κ όλα καλά..καλό τάξιδος πάντα φίλε, οτι θέλεις μ λες

·
Registered
24 Posts
Παιδιά το απίστευτο δεν είναι τα συνολικά χλμ..που έχει το αμάξι..

Το απίστευτο είναι τα 420000 χλμ που έχει με το υγραέριο και δεν έχει μείνει από κεφαλή ή από βαλβίδες εξαγωγής..αυτό είναι το κουμπί της υπόθεσης για μένα..

Το απίστευτο είναι κ μακάρι να παραμείνει για εμένα είναι ότι είναι το αλουμινιάκι λείο σαν μωρού :) από το πρώτο που θα μείνει να είσαι σίγουρος θα είναι από καταλύτη... εεειιι φιλαράκι δεν μας φτύνεις και λιγάκι; Thanks

·
Registered
24 Posts
Το απίστευτο είναι κ μακάρι να παραμείνει για εμένα είναι ότι είναι το αλουμινιάκι λείο σαν μωρού :) από το πρώτο που θα μείνει να είσαι σίγουρος θα είναι από καταλύτη... εεειιι φιλαράκι δεν μας φτύνεις και λιγάκι; Thanks

Θωμάδες χαχαχα κάπου θυμώνουν ότι το τράβηξα πάνω στην αλλαγή ιδού λοιπόν

https://streamable.com/rs8pz

·
Premium Member
9,582 Posts
Το απίστευτο είναι κ μακάρι να παραμείνει για εμένα είναι ότι είναι το αλουμινιάκι λείο σαν μωρού :) από το πρώτο που θα μείνει να είσαι σίγουρος θα είναι από καταλύτη... εεειιι φιλαράκι δεν μας φτύνεις και λιγάκι; thanks
Φτου φτου φτου!!!

Δε ξέρω γιατί ..ίσως είσαι νέο μέλος..δε μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα.
Για να μην κουρασουμε τα παιδιά εδώ ήθελα να σε ρωτήσω μερικά πράγματα..
Κάνε μια αναπάντητη στο 6983518496 να σε πάρω τηλέφωνο αν δεν ενοχλώ φυσικά...

·
Collateral M o d e r ator
4,203 Posts
@appet

Πες μου λίγο ύψος-βάρος γιατί ξεκίνησα να σου κάνω άγαλμα κ να καταθέτω στεφάνι κάθε Νοέμβρη που το πήρα εγώ.. που με 360Κ ξανανιώθω στο άνθος της "ηλικίας" μου...

·
Registered
2,048 Posts
Discussion Starter #1,673 (Edited)
Θωμάδες χαχαχα κάπου θυμώνουν ότι το τράβηξα πάνω στην αλλαγή ιδού λοιπόν

https://streamable.com/rs8pz
Το να πω, "κι άλλα τόσα να κάνεις" για κάποιον λόγο μου φαίνονται λίγα, θα πω να γραφτείς στα ρεκορ της Χοντα φίλε μου, καλοτάξιδος.

Κάπου είχα διαβάσει ότι ένας στην Αμερική έκανε 1 εκ μίλια με ένα Χόντα και του έκαναν δώρο ένα καινούργιο, νομίζω πρελουντ ήταν δεν θυμάμαι το μοντέλο...

βάλε στόχο το 1εκ, σε μια 7άρα χρόνια σε βλέπω με νιου χόντα τζάμπα.
Στείλε φωτο στα κεντρικά όχι στο Σ γιατί από εκεί θα πάρεις το !#!#%# το μακρύτερο (σορρυ κιόλας).

Ωραίος, μπράβο!

Edit: Με Accord τα έκανε,

https://www.cars.com/articles/2011/10/1990-honda-accord-owner-crosses-1-million-miles-gets-new-accord-for-persistence/

·
Registered
24 Posts
Ευχαριστώ φιλέ μου, απλά θέλω να αναφέρω σε όλους μας που έχουμε το συγκεκριμένο αυτοκίνητο ότι μ την σωστή οδήγηση και με το σωστό σέρβις, ναι μπορούμε να έχουμε ένα όχημα αξιόπιστο για εμάς την οικογένεια μας και τους υπόλοιπους στον δρόμο... Αυτοκίνητα είναι υπάρχουν για να μας πηγαίνουν από το σημείο Α στο Β ..

Ασφαλές διαδρομές σε όλους

·
Premium Member
6,829 Posts
Παρακαλώ πολύ να μας ενημερώσεις και για τον εγκαταστάτη υγραερίου. Όπως λέει και ο Δημήτρης το εντυπωσιακό είναι τα χλμ που έχεις κάνει με το υγραέριο και όχι τα χιλιόμετρα που έχεις κάνει με το civic γενικότερα. Εντυπωσιακό!!!!

·
Registered
24 Posts
Παρακαλώ πολύ να μας ενημερώσεις και για τον εγκαταστάτη υγραερίου. Όπως λέει και ο Δημήτρης το εντυπωσιακό είναι τα χλμ που έχεις κάνει με το υγραέριο και όχι τα χιλιόμετρα που έχεις κάνει με το civic γενικότερα. Εντυπωσιακό!!!!
Καλησπέρα παιδιά αν κρίνετε ότι μπορώ να ποστάρω on για τον εγκαταστάτη δεν έχω θέμα... Αλλά πρώτα θα του πω να μου αλλάξει δεξαμενή free, λήγει σε 2 μήνες χαχαχα ...

- Τώρα με ρωτάτε πολλοί για τα καθαριστικά, το είπα κάποια στιγμή, μην ακούτε διάφορα κάνουν κακό και λοιπά, ναι βάλτε αλλά όλα με μέτρο έτσι..
Υπάρχουν πολλά στο εμπόριο ένα πολύ καλό προϊόν και δοκιμασμένο .. άποψη μου .. είναι το TUNAP micrologic® PREMIUM 164 ... προσοχή αυτό το αδειάζουμε στο ρεζερβουάρ του LPG
σε συνδυασμό με το TUNAP micrologic® PREMIUM 163 προσοχή αυτό είναι για το ρεζερβουάρ Βενζίνης ...
.. Tip ... λόγο κόστους μπορείτε αντί για το 163 να βάλετε άλλης εταιρίας στην βενζίνη π.χ liqui moly ή wurth κ.α.

Με αυτά ήμαστε οκ για αρκετά χιλιόμετρα από θέματα προστασίας των βαλβίδων από τις φθορές (και θραύση) , αυξάνει αποτελεσματικά την μακρόχρονη σταθερότητα του καυσίμου, καθαρίζει το σύστημα, εμποδίζει την οξείδωση του υγραερίου κ.λ.π

Ένα καλό βίντεο για το πως το χρησιμοποιούμε και το τι μπορεί να μας δημιουργήσει στον κινητήρα μας ο μη σωστός καθαρισμός του συστήματος lpg είναι το παρακάτω ...

·
Premium Member
9,582 Posts
Το tunap 163 για το ρεζερβουρ βενζίνης για ποιο λόγο χρειάζεται; ;
Στο βίντεο βλέπουμε μόνο τις βαλβίδες εισαγωγής..
Σε αυτά τα χρόνια ρυθμισες ποτέ τις βαλβίδες εισαγωγής; ;
Ο μάστορας που το πήγα για ρύθμιση βαλβιδων..τις εισαγωγής μου είπε σχεδόν πάντα τις βρίσκουμε κανονικά το διακενο..πολύ σπάνια θα χρειαστεί κάποια βαλβίδα εισαγωγης ρύθμιση.
Οι βαλβίδες εξαγωγής έχουν το πρόβλημα λόγω θερμοκρασίας..και κλείνουν με τα χλμ.

Τι διακενα αφηνες εσύ στη ρύθμιση και τι έβρισκες μετά από 30000 χλμ που ξαναεκανες ρύθμιση;;

·
Registered
24 Posts
Το tunap 163 για το ρεζερβουρ βενζίνης για ποιο λόγο χρειάζεται; ;
Καθάρισμα όλου το κυκλώματός βενζίνης από ντεπόζιτο μέχρι εξαγωγή.
Στο βίντεο βλέπουμε μόνο τις βαλβίδες εισαγωγής..
Ε ναι και, ενδεικτικό είναι, δείχνει τα έδρανα το τερματικό τις βαλβιδας

Σε αυτά τα χρόνια ρυθμισες ποτέ τις βαλβίδες εισαγωγής; ;
όλα γίνονται και μην ξεχνάς κάτι σημαντικό, έχεις Variable Τiming Control , γκαζάκι όχι γκαζάκι.

Ο μάστορας που το πήγα για ρύθμιση βαλβιδων..τις εισαγωγής μου είπε σχεδόν πάντα τις βρίσκουμε κανονικά το διακενο..πολύ σπάνια θα χρειαστεί κάποια βαλβίδα εισαγωγης ρύθμιση.
κ εάν όχι; ο παππούς μου έλεγε, παιδί μου μην έχεις εμπιστοσύνη ούτε στο κ...... ' το σχεδόν εμένα με χαλά όταν το ακούω εσένα;' Δημήτρη ,θερμοκρασίες-κενά ,ζεστό κρύο, κλειστή, ανοικτή και πόσο, διαστολή - λίγο πολύ, μπέρδεμα στο κεφάλι φίλε δεν υπάρχει λόγος, ποιο κουλ

Οι βαλβίδες εξαγωγής έχουν το πρόβλημα λόγω θερμοκρασίας..και κλείνουν με τα χλμ.
Λόγο θερμοκρασίας όλα έχουν πρόβλημα μιας και το lpg έχει μεγαλύτερες θερμοκρασίες από την βενζίνη εννοείτε.
Τι διακενα αφηνες εσύ στη ρύθμιση και τι έβρισκες μετά από 30000 χλμ που ξαναεκανες ρύθμιση;;
Το διάκενο της βαλβίδας εξαρτάται από τον τύπο του κινητήρα και από τον κατασκευαστή. Με το που θα δει τα στοιχεία του οχήματος σου ο μάστορας θα τα βρει το πόσο πρέπει να ρυθμίσει, αν όχι αλλάζεις μάστορα, εχθές. Η ρύθμιση βαλβίδων δεν είναι γούστο του κάθε ενός, ένας κάνει κουμάντο, ο κατασκευαστής. ΄πολύ πανικό δίχως λόγο Δημήτρη θα τα πούμε όλα αναλυτικά τηλ.

·
Premium Member
9,142 Posts
Καλησπέρα παιδιά αν κρίνετε ότι μπορώ να ποστάρω on για τον εγκαταστάτη δεν έχω θέμα... Αλλά πρώτα θα του πω να μου αλλάξει δεξαμενή free, λήγει σε 2 μήνες χαχαχα ...
ΕΔΩ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ, ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ
- Τώρα με ρωτάτε πολλοί για τα καθαριστικά, το είπα κάποια στιγμή, μην ακούτε διάφορα κάνουν κακό και λοιπά, ναι βάλτε αλλά όλα με μέτρο έτσι..
Υπάρχουν πολλά στο εμπόριο ένα πολύ καλό προϊόν και δοκιμασμένο .. άποψη μου .. είναι το TUNAP micrologic® PREMIUM 164 ... προσοχή αυτό το αδειάζουμε στο ρεζερβουάρ του LPG
σε συνδυασμό με το TUNAP micrologic® PREMIUM 163 προσοχή αυτό είναι για το ρεζερβουάρ Βενζίνης ...
.. Tip ... λόγο κόστους μπορείτε αντί για το 163 να βάλετε άλλης εταιρίας στην βενζίνη π.χ liqui moly ή wurth κ.α.
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ https://www.civinfo.com/forum/greece/416102-known-problems-spare-parts-list.html ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ
Με αυτά ήμαστε οκ για αρκετά χιλιόμετρα από θέματα προστασίας των βαλβίδων από τις φθορές (και θραύση) , αυξάνει αποτελεσματικά την μακρόχρονη σταθερότητα του καυσίμου, καθαρίζει το σύστημα, εμποδίζει την οξείδωση του υγραερίου κ.λ.π
:nerd:

·
Premium Member
9,582 Posts
1661 - 1680 of 1752 Posts