2006+ Honda Civic Forum banner

81 - 100 of 10005 Posts

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
Nick 13 πότε έγινε αυτό και δεν πήρα χαμπάρι; Θυμάσαι το επεισόδιο και την σεζόν να το βρω;

·
Registered
703 Posts
nick 13 πότε έγινε αυτό και δεν πήρα χαμπάρι; Θυμάσαι το επεισόδιο και την σεζόν να το βρω;
τωρα πρεπει να εγινε.το ειδα αυτη την εβδομαδα στις ειδησεις του alter.δεν ξερω αν εγινε απο την εκπομπη του το top gear,γιατι αυτος κανει και αλλες εκπομπες.επισης τωρα που το θυμηθηκα κοροιδευε και ειρωνευοταν και τους οδηγους φορτηγων στην Αγγλια,οδηγωντας ενα φορτηγο και κανοντας σχολια.και αυτοι εβγαλα ενα βιντεοπαιχνιδι που ελεγε ''πατηστε το clarcson'' και εδειχνε ενα ανθρωπακι με τη φατσα του και φορτηγα να τα πατανε.εχει φοβερη δημοτικοτητα στην Αγγλια αλλα πρεπει να ειναι μεγαλο νουμερο...

·
Registered
703 Posts
Το βρηκα σπυρο
www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artid=1408728

www.zougla.gr/news.php?id=12946 κι αλλο ενα

βεβαια ειναι γνωστος για το θαψιμο και τα σχολια του προς τους παντες και προς ολες τις χωρες.δεν νομιζω καποιος βεβαια να γελαει με το χιουμορ του...

·
Premium Member
6,235 Posts

·
Registered
15 Posts
Δανεισμενο ποστ απο mycarclub:

Ξέρετε γιατί ο Mr.Clarkson μισεί την Ελλάδα και τους Έλληνες... η απάντηση είναι πολύ απλή, μάλιστα την έχει πει ο ίδιος σε στήλη του που φιλοξενεί στο Ελληνικό TOP GEAR.

Συγκεκριμένα τον είχανε ρωτήσει αν θα ύπαρξη Ελληνική τηλεοπτική έκδοση του TOP GEAR
και απάντησε..
"Αυτό δεν θα γίνει ποτέ.. γιατί δεν τα έχω καλά με τους Έλληνες γιατί σε διακοπές μου στην Κρήτη όταν ήμουν νεότερος μεθύσαμε και παρεκτραπήκαμε με την παρέα μου (ξέρετε τι κάνουν τα εγγλεζάκια στην Κρήτη, Ρόδο, Κέρκυρα όταν παρεκτρέπονται και πως παρεκτρέπονται) και οι ντόπιοι μας σαπίσανε στο ξύλο, μας ξεγυμνώσανε μας πήραν τα πάντα και μας πήγανε γυμνούς στο αστυνομικό τμήμα.
Όπως καταλαβαίνετε ταλαιπωρήθηκα αφάνταστα να γυρίσω εσπευσμένα στην Αγγλία χωρίς διαβατήριο"

Αλλα εχουμε φυγει πολυυυυυυ οφ τοπικ...

·
Premium Member
3,560 Posts
Όπα όπα κόψτε κάτι...έπεσε πολύ τεστοστερόνη εδώ μέσα κ θα πάθουμε τίποτα!
:p
Ηρεμία παίδες…το άτομο πιστεύω ότι έκανε πλάκα η αλλιώς σάτιρα. Μην αρχίσουμε τώρα τις υπερβολές …κοίτα ποιος μιλάει κ τέτοια...την παλιοαδελ…αα το μλκα…εμάς τους Έλληνες!..

Μην το κάνουμε κ εμείς σαν τα νούμερα που σατιρίζει ο Λαζόπουλος κ μετά βγαίνουν κ παραπονιούνται από πάνω κιόλας, λες κ το κάνει για προσωπικό. Δηλαδή εμείς που κοροϊδεύουμε/σατιρίζουμε τους Πόντιους με τα ανέκδοτα, τα εννοούμε η κάνουμε πλάκα ??? [smilie=tongue.gif]

Εμένα ο τύπος μαρέσει κ μαρέσει πολύ που κάνει καυστικά σχόλια κ τα παίρνω ελαφριά γιατί για αυτό το λόγο τα λέει, για να τα πάρουμε ελαφριά κ να γελάσουμε. Από την στιγμή που δεν ισχύουν κιόλας δεν έχουμε κανένα λόγο να θιγόμαστε ρε παιδια. Η ταπεινή μου άποψη..

·
Registered
525 Posts
Το χιούμορ έχει μεγάλη διαφορά απο την κακοήθεια και την εκδικητικότητα.
Πόσο χιούμορ κάνεις όταν ισοπεδώνεις εναν ολόκληρο λαό;
Οκ έχει απωθημένο τις φάπες που έφαγε, κατανοητό!
Οταν όμως έχεις τέτοιο βήμα, με παγκόσμια διευσδυση, οφείλεις να σέβασαι λαούς και κουλτούρες και όχι να καταντάς ενας φτηνός υβριστής.
Σιγά μην του πούμε και μπράβο που μας βρίζει.
Αυτό το κουσούρι το έχουμε και εμείς οι Ελληνες , να απαξιώνουμε άλλους λαούς.
Διαφωνώ με αυτό .
Ε, οχι όμως και να χαιρόμαστε ή να μην αντιδρούμε που μας συκοφαντεί σε παγκόσμιο δίκτυο.

·
Registered
703 Posts
Όπα όπα κόψτε κάτι...έπεσε πολύ τεστοστερόνη εδώ μέσα κ θα πάθουμε τίποτα!
:p
Ηρεμία παίδες…το άτομο πιστεύω ότι έκανε πλάκα η αλλιώς σάτιρα. Μην αρχίσουμε τώρα τις υπερβολές …κοίτα ποιος μιλάει κ τέτοια...την παλιοαδελ…αα το μλκα…εμάς τους Έλληνες!..
Μην το κάνουμε κ εμείς σαν τα νούμερα που σατιρίζει ο Λαζόπουλος κ μετά βγαίνουν κ παραπονιούνται από πάνω κιόλας, λες κ το κάνει για προσωπικό. Δηλαδή εμείς που κοροϊδεύουμε/σατιρίζουμε τους Πόντιους με τα ανέκδοτα, τα εννοούμε η κάνουμε πλάκα ??? [smilie=tongue.gif]

Εμένα ο τύπος μαρέσει κ μαρέσει πολύ που κάνει καυστικά σχόλια κ τα παίρνω ελαφριά γιατί για αυτό το λόγο τα λέει, για να τα πάρουμε ελαφριά κ να γελάσουμε. Από την στιγμή που δεν ισχύουν κιόλας δεν έχουμε κανένα λόγο να θιγόμαστε ρε παιδια. Η ταπεινή μου άποψη..

φιλε μου ειναι διαφορετικο να σατιριζεις καποιον για κατι που εκανε και οχι σαν ατομο-αυτο που κανει ο λαζοπουλος-και διαδορετικο να χαρακτηριζεις μια χωρα και τους ανθρωπους της.Οσο για τους ποντιους και τα ανεκδοτα να ξερεις οτι οι ιδιοι τα βγαζουν γιατι εχουν τον αυτοσαρκασμο.και στην τελικη ειναι διαφορετικο να κανεις σατιρα ζωντανα στην τηλεοραση και διαορετικα να γραφεις ενα αρθρο χαρακτηριζοντας μια ολοκληρη χωρα..δικαιωμα σου να σου αρεσει ο ιδιος και το χιουμορ του αλλα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αυτο δεν ειναι ουτε χιουμορ ουτε φυσικα σατυρα αλλα κομπλεξισμος...και δεν νομιζω και οι οδηγοι φορτηγων να γελασαν και πολυ που τους αποκαλεσε δολοφονους πορνων...και στην τελικη πολυ ασχολουμαστε με τον καθε κομπλεξικο

·
Premium Member
1,908 Posts
Προφανώς ακουσε οτι οι Ελληναρες ειναι καλυτεροι οδηγοι απ αυτόν και μας το κρατάει!! επίσης πρέπεινα εμαθε οτι κυκλοφορεί στο Ελλάντα ενα type S κοκινο με ενα τυπάρα μέσα που ριχνει τσαγια σε veyron και δεν μπορει να τον καλέσει στην εκπομπή γιατί θα πρέπει να απολύσει το the stig και να πάρει το the maikeru οπότε δεν του κολλάει να γίνει φιλοιάπωνας μιας και τον πληρώνει η VAG... αυτά

·
Premium Member
3,560 Posts
Η σάτιρα είναι σάτιρα με όποιο μέσο και να γίνεται. Είτε μέσα από ένα θέατρο, τηλεόραση, έντυπο κτλπ.
Το τι είναι σάτιρα είναι εκτός του θέματος αυτού του thread για να το συζητήσουμε ούτος η άλλος. Αλλά δεν υπάρχει περιορισμός να σατιρίζεις μόνο ένα πρόσωπο η ένα λαό η μόνο δημόσιο πρόσωπο η μονο αυτά που κανει κ όχι το πώς είναι, τι φορεί, τι λέει κλπ.
Το οι Πόντιοι βγάζουν τα ανέκδοτα για μένα είναι άλλος ένας urban legend κ αν ισχύει τότε νομίζω τα ανέκδοτα για τους Εβραίους κ πόσο μάλλον με τους μαύρους σίγουρα δεν τα βγάζουν αυτοί! Αλλά όλοι τα λέμε κ όλοι γελάμε αλλά αυτό μας κάνει ρατσιστές? Δεν νομίζω!

Όπως κ μερικοί είχαν ενοχληθεί από την ταινία “My big fat greek wedding” (εγώ είχα πεθάνει στο γέλιο), όπως ο φοβερός κωμικός Rowan Atkinson είχε πει κάποτε το πετυχημένο

“Greeks have discovered algebra, maths, medicine, …., trigonometry, physics…(αράδιασε ένα σωρό)…and then for 2000 years they decided to take some rest :p ,

πολλούς ενόχλησε, εγώ είχα λυθεί στο πάτωμα, για μένα αλλά κ για πολλούς άλλους είναι σάτιρα.

Απλά συνήθως η σάτιρα ποτέ δεν αρέσει σε αυτόν που αφορά [smilie=tongue.gif]

·
A. Senna
8,027 Posts
Και εγω νομιζω οτι πιο πολυ ειναι σατιρα αυτο που εκανε παρα ενα μενος που εχει προς τους Ελληνες..
Απλα το χιουμορ τω Αγγλων εχει αλλο υφος και αλλο στυλ που δεν ταιριαζει και πολυ στο δικο μας, οπως και το δικο μας δεν ταιριαζει και δεν το πιανουν αυτοι (σιγουρα θα το θυμαται ο Σπυρος αυτο με μια "παρεξηγηση" που πηγε να γινει με ενα σχολιο (χιουμορ τελικα) που εκανε ενας Αγγλος εδω στο φορουμ στα πρωτα βηματα του Experiemental Greek Forum..)..
Και επειδη τυχαινει να βλεπω συχνα το Top Gear, εχουν "κραξει" και αλλες χωρες παρομοια (Κορεατες, Αμερικανους ειναι απο λιγα που θυμαμαι)
Επισης το χιουμορ του Λαζοπουλου που ανεφερες φιλε Νικο, δεν πειραζει τους Αγγλους οταν τους λεει "αδερφες"? (το εχει πει αρκετες φορες)
Απλα θεωρω οτι ηταν πολυ αστοχο χιουμορ για τα ελληνικα δεδομενα μας..

·
Premium Member
18,637 Posts
Έίναι προφανές ότι παρουσίασε την φαντασίωση του ο τύπος. ΄Οπως έρχονται οι τουρίστριούλες για να "καλοπεράσουν" φαίνεται πως θα ήθελε και αυτός, να είναι όπως το περιγράφει, για να περάσει με την σειρά του "καλά".[smilie=kiss.gif]
Ούστ!!!
Όπως τα λές είναι ο Αγγλοgay!

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
σκέφτομαι αν πρέπει να κάνουμε ένα θρετ στο αγγλικό κομμάτι και συγκεκριμένα στα θέματα γενικού ενδιαφέροντος με ψηφοφορία αν ο κλαρκσον μισεί τους έλληνες όπου θα περιγράψουμε την κατάσταση. Θα ήταν ενδιαφέρον να διαβάσουμε τις αντιδράσεις των υπολοίπων μελών εκτός Ελλάδας. Άραγε θα μας υποστηρίξουν; Απλά δεν ξέρω αν θα το θεωρήσουν προσβλητικό μια και έχουμε ήδη τον δικό μας τόπο επικοινωνίας μέσα στο φόρουμ...τι λέτε;

·
Premium Member
1,908 Posts
εγω δεν συμφωνώ "ο βουρκος δεν καθαρίζει αν τον ανακατέψεις" (τι ειπε πάλι ο ποιητής ...εχω το ΤΜ γιαυτό το ρητό υπ'οψιν) ας το αφήσουμε ...δεν με ενδιαφέρει και πολυ η άποψη των αγγλων που ουτως η άλλως ξυλο και χαστουκι τους περιμένει στις διακοπές αν παρεκτραπουν (οπως το κανουν στην Κρητη κτλ) και όπως λέει και ο "γιός του κλαρκ" παλι θα τις ....

(skam: Μιχάλη το να χρησιμοποιούμε χυδαίες εκφράσεις έστω και εν θερμώ δεν συνάδει με τους κανονισμούς του φόρουμ που μας φιλοξενεί. Φίλε μου δεν επιθυμώ να επεμβαίνω στα ποστ των μελών αλλά στην δεδομένη περίπτωση δεν είχα επιλογή)

·
Premium Member
18,637 Posts
Οι Άγγλοι είναι....... Άγγλοι!
Σε καθημερινή συνεργασία που είμαι μαζί τους δεν μπορώ να πω ότι είναι και ότι το καλύτερο.
Μπορούμε να ξεκινήσουμε ενα threat αλλά αμφιβάλλω αν οι απαντήσεις τους θα είναι ειλικρινής ή απλά αγγλο.....ευγενικές :confused:

·
Registered
525 Posts
Νομίζω ότι δεν μας αφορά αν είναι Άγγλος, Γάλλος ή Κογκολέζος.
Ούτε τα όσα λεει σημαίνει ότι αντικατοπτρίζουν μια γενικότερη εθνική άποψη για ένα άλλο έθνος.
Σημασία έχουν αυτά που λεει , τα οποία κατα την γνώμη μου δεν είναι χιούμορ.
Είναι απαράδεκτα, συμπλεγματικά και του επιστρέφονται.
Θα πρότεινα επιστολή διαμαρτυρίας στον ίδιο και την εκπομπή που φιλοξένησε τέτοιες απαράδεκτες απόψεις.

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
Το έκαναν ήδη αυτό οι Έλληνες του Λονδίνου.

81 - 100 of 10005 Posts