2006+ Honda Civic Forum banner

141 - 160 of 10005 Posts

·
Premium Member
9,580 Posts
Βρήκα μια απίστευτη ευκαιρία. Προσφορά σε "προσωπικο" επίπεδο.
Αλφα 159 2.2 185 άλογα - καινούργιο!.
Η διαφορά που θα δώσω είναι αστεία αν βάλω για ανταλλαγή το Σιβικ και μάλιστα με άτοκες κτλ.
Διλλημα γιατι είχα Αλφα πριν το Χοντα και μου άρεσε πολυ. Όμως καμία σχέση σε αξιοπιστία και φυσικά κόστη συντήρησης , σερβις κ.α..
Σημερα το μεσημερι ακουσα στις ειδησεις οτι θα επαναφερουν τα τεκμηρια διαβιωσης. Αλλα δε θα τα λενε ετσι. Βρηκαν μια πιο ''κομψη'' εκφραση αλλα δε τη συγκρατησα. Προσεξε το λιγο αν σε ενδιαφερει..

·
Premium Member
1,908 Posts
μετα 2.2 .... εχεις ιδέα πόσο θα πληρώνεις το χρονο φόρο?? μηπως γιαυτό ο φίλος σου θελει να ανταλάξετε αμαξια???

·
Registered
525 Posts
Θοδωρή το sud ζημιάρικο πράγματι. Εγω είχα την 156 μεταχειρισμένη και όντως ήταν λόγος για να πάω στη Χοντα.
Δημήτρη μην ακούς τι λένε τα κανάλια και οι εφημερίδες είναι παραμύθια. τα τεκμήρια αγοράς υπάρχουν έτσι κι αλλιώς όσο για το τεκμήριο συντήρησης κτλ είναι αστείο αυτό που ετοιμάζουν . Καμία σχέση με τα απαγορευτικά τεκμήρια του παρελθόντος. Μιλάμε τώρα για 6000 ευρω τεκμήριο για τα 5000 κυβικά και πάνω. Γινονται απλώς για τυπους που είναι στο αφορολόγητο και κυκλοφορούν με τζιπ καγιέν κτλ. Δες εδώ:
http://www.autotriti.gr/news/preview_news.asp?CATEGORY_id=75&NEWS_DATA_ID=73162
Θοδωρή και Μιχάλη δεν είναι ανταλλαγή με ιδιώτη. Ειναι καινούργιο απο την εταιρία άπλώς η προσφορά γίνεται για επαγγελματικούς λόγους αλλα και προσωπικών σχέσεων. Εγγυηση η Αλφα έχει την γνωστή διετή.
Αυτό που με κολώνει είναι -τέλη καύσιμα- ασφάλειες- αξιοπιστία Αλφα.

·
Premium Member
18,637 Posts
Εγώ θα έλεγα μείνε στο hondaki! :)

·
Greek Subforum Moderator
13,232 Posts
παίδες η χοντάρα μας είναι καλό αυτοκίνητο αλλά όσοι έχουν μπει στην συγκεκριμένη ιταλίδα σε φουλ έκδοση δεν θα την απορρίπτανε τόσο έυκολα.
Πρόκειται για το πιο γερμανικόι σε ποιότητα άλφα που έχω δει. Βέβαια έχει ιταλογερμανική αξιοπιστία και σερβις στο Θεό όμως...είναι κούκλα!

·
アレックス
11,177 Posts
Κουκλα ειναι οντως!!!! Εγω θα το σκεφτομουν!!! Ειναι να σου τυχει βεβαια! Φιλος εχει παρει 159 την πιο απλη εδω και δυο+ χρονια και δεν του εχει κανει κιχ... Και παρολο που εχει πολλα κιλα, στριβει πολυ ωραια!

·
Premium Member
18,637 Posts
.... και τραβάει μέχρι κόφτες! [smilie=tongue.gif]

·
Premium Member
18,637 Posts
:idea:

Ψήσε την Πένυ να το αγοράσει!

:D[smilie=tongue.gif]

·
Premium Member
18,637 Posts
.... και μαύρα κατράμι τζάμια!!!

χα,χα,χα,χα

Ψήνεσαι ε;

·
アレックス
11,177 Posts
Κοιτα, ανα στριβει καλα, πηγαινει καλα (λενε οτι θα ειναι 180-190hp) και εχει κατω απο 20-21 χιλιαρικα ψηνομαι αγρια!! Αλλα απ την αλλη δεν θελω να αποχωριστω το type S μου!!!! Παντως οταν πηρα το civic ορκιστηκα να το κρατησω για τουλαχιστον 5-6 χρονια..

·
Premium Member
18,637 Posts
Έγραφε ότι θα παίζει και 2λιτρη έκδοση με 275!!!!

·
アレックス
11,177 Posts
Έγραφε ότι θα παίζει και 2λιτρη έκδοση με 275!!!!
Καλα αν βγει ετσι με βλεπω fordακια!!!!
Θα ραβει κοσμο αυτο!!!
Δεν νομιζω να το βγαλουν ετσι παντως...

·
Premium Member
18,637 Posts
Γράφει ότι το πιθανότερο είναι να βγει 1600 με 180-190 άλογα.

·
A. Senna
8,027 Posts
Ελα ρε θα αφησεις το S για το κουβαδακι...
Μπορει να μας εχει +20-30 αλογα, να στριβει καλυτερα (δεν νομιζω ομως) κα, αλλα μπροστα στο Honda ειναι κουβαδακι οπως και να το κανουμε..;)

·
アレックス
11,177 Posts
Ελα ρε θα αφησεις το S για το κουβαδακι...
Μπορει να μας εχει +20-30 αλογα, να στριβει καλυτερα (δεν νομιζω ομως) κα, αλλα μπροστα στο Honda ειναι κουβαδακι οπως και να το κανουμε..;)
Εννοεις οτι το civic στριβει καλα?:?:

·
A. Senna
8,027 Posts
Εννοεις οτι το civic στριβει καλα?:?:
Γιατι ρε συ? Για πες μου ενα που στριβει καλυτερα στην κατηγορια μας? (μην βαλεις μεσα ομως αμαξια του στυλ focus rs κτλ)΄..

·
アレックス
11,177 Posts
Γιατι ρε συ? Για πες μου ενα που στριβει καλυτερα στην κατηγορια μας? (μην βαλεις μεσα ομως αμαξια του στυλ focus rs κτλ)΄..
Νομιζω οτι ολα βρισκονται στο ιδιο επιπεδο..δεν ξεχωριζω καποιο!!

·
A. Senna
8,027 Posts
Νομιζω οτι ολα βρισκονται στο ιδιο επιπεδο..δεν ξεχωριζω καποιο!!

Αρα μην περιμενεις να στριβει σαν το r, ψιλονορμαλ πραγματα, με θετικα στοιχεια το δικο μας για μαμα στησιμο..;)
Νομιζω καπου εδω στο φορουμ ειχε ανεβασει καποιος μια δοκιμη απο ενα περιοδικο (ηταν και φιλογερμανικο) και ειχε Τεστ Ταρανδου σε καποια αμαξια..
Το δικο μας ειχε ΠΟΛΥ υψηλη βαθμολογια (στο συγκεκριμενο τεστ) και ηταν πολυ πιο μπροστα απο αυτο που βγηκε δευτερο..

141 - 160 of 10005 Posts