2006+ Honda Civic Forum banner
2M views 26K replies 238 participants last post by  I-VTEC 2012 
#1 ·
Παίδες καιρός να κλείσει και το υπερτροφικό random chat και να δώσει την θέση του στο νέο! Είχαμε φτάσει σχεδόν 30000 δημοσιεύσεις!
Δικό σας λοιπόν :)
 
#26,464 · (Edited)
Audio equipment Automotive tire Font Electric blue Auto part

Αυτο μου δειχνει μονο..το.εκανα reset ,λογικα ειμαι 360 μερες?αλλα γτι δε με.δειχνει "ζωη" λαδιων και υπολοιπων?
View attachment 331652
Κακώς έκανες reset. Πόσες μέρες έγραφε; θυμάσαι;; Σύμφωνα με αυτό σε 1 χρόνο θα χρειαστείς service B, θεωρεί το σύστημα ότι μόλις έκανες το Β αφού το μηδενίσες. Πάντως πρίν αυτό το service θα σου βγάλει και service Α, λάδια και φίλτρο, θυμασαι πρίν πόσα χλμ τα άλλαξες;;Ζωή λαδιών και των υπολοίπων δεν δείχνει, λίγο πρίν την αλλαγή λαδιών, κάνα 1500-2000χλμ πρίν, εμφανίζει την ένδειξη αλλαγής στο maintenance info service A και στο i-mid το service soon. Πόσα χλμ εχει συνολικά το αυτοκίνητο;;
Εγώ προσωπικά τόσα χρόνια πάω σύμφωνα με το service reminder, όταν έρθει η στιγμή αλλάζω οτι μου εμφανίσζει, φίλτρο καμπίνας, φίλτρο βενζίνης, μπουζί, υγρά φρένων, ρύθμιση βαλβίδων, υγρα ψυγείου. Πότε δεν αλλάζω κάτι χωρίς να μου το εμφανίσει, προληπτικά δηλαδή. Έχω συνολικά 177777χλμ με 0 προβληματα
 
#26,465 ·
Καλημερα.εκανα σερβις τον φεβρουαριο.προχθες μου εγραψε σε 29 χιλιομετρα οτι θελει.μου εβγαλε μηνυμα δηλαδη ενα κλειδι κ ενα αυτοκινητο.γιαυτο εκανα ρεσετ βασικα.να δω ααν ειναι το μημυμα απαυτο..ο μαστορας με ειπε το μξδενισε το σερβις.παιζει να το εκανε μεσω διαγνωστικου και να μην εσβησε?δεν ξερω..το αμαξι εναν χρονο το εχω
 
#26,466 ·
Καλημέρα, πόσα χλμ εχει το αυτοκίνητο; τι service έκανες το Φεβρουαριο;; Α; που είναι λάδια φιλτρο;; Λογικά αυτό θα έκανες. Αυτό σβήνει όπως το έσβησες, χωρις διαγνωστικό και ο μάστορας σου έτσι το έσβησε μέσα από το μενού
 
#26,467 ·
εχει 56000 χιλιομετρα...αλλαξα φιλτρα,(ολα) ,λαδια μπουζι..αυτα του ειπα δηλαδη.τον εμπιστευομαι τον συγκεκριμενο οσο γινεται δηλαδη.απλα ειδα σε καποια βιντεο πως εχει και αλλες επιλογες,δειχνει δηλαδη διαφορα
 
#26,468 ·
Αυτό σου έγραψα παραπάνω, αυτά που άλλαξες τωρα θα στα εμφανίσει όταν έρθουν τα χιλιόμετρα. Ριξε μια ματιά στους παρακάτω πίνακες να ξες τι σημαίνει κάθε νούμερο που θα βγαζει στο μελλον και τι θα πρέπει να αλλάζεις.
Rectangle Font Parallel Screenshot Number
Font Rectangle Parallel Screenshot Number
 
#26,472 ·
Καλησπερα σε ολα τα παιδια
Ειχα καιρο να μπω και να διαβασω, ελπιζω να σας βρισκω ολους καλα..
 
#26,473 ·
Kαλησπέρα σε όλους ,

Έχει ασχοληθεί κανείς με short shifter σε fn-fk να μας πει αν αξίζει ; Aπο την πρωτη μερα με ενοχλει ,αφου το προηγούμενο honda civic που είχαμε ηταν 4η γενια .Joystick επιλογέας.Σκεφτομουν παντα οτι για να μην το εκανε ο κατασκευαστης μηπως ηθελε να κανει το σασμαν πιο αλεξισφαιρο,δεν ξερω αν στεκει βεβαια.Δεν μπορω να σκεφτω τιποτα αλλο.Οταν λεω short shifter συμπεριλαμβάνεται και το φθηνο Kit απο ebay που πρεπει να βανδαλίσεις το μαμισιο.
 
#26,474 ·
Kαλησπέρα σε όλους ,

Έχει ασχοληθεί κανείς με short shifter σε fn-fk να μας πει αν αξίζει ; Aπο την πρωτη μερα με ενοχλει ,αφου το προηγούμενο honda civic που είχαμε ηταν 4η γενια .Joystick επιλογέας.Σκεφτομουν παντα οτι για να μην το εκανε ο κατασκευαστης μηπως ηθελε να κανει το σασμαν πιο αλεξισφαιρο,δεν ξερω αν στεκει βεβαια.Δεν μπορω να σκεφτω τιποτα αλλο.Οταν λεω short shifter συμπεριλαμβάνεται και το φθηνο Kit απο ebay που πρεπει να βανδαλίσεις το μαμισιο.
είχαμε κάνει παλιά γκρουπ μπαι, έβαλαν αρκετοί, προσωπικά δεν με χαλάει το μαμά οπότε δεν μπήκα στην διαδικασία, άσε που όταν είδα τι έπρεπε να λύσεις γούρλωσα τα μάτια και ούτε το ξανασκέφτηκα να κάνω τέτοιο πράμα σε νιού αμάξι...
 
#26,475 ·
Top