2006+ Honda Civic Forum banner

25361 - 25380 of 25446 Posts

·
Premium Member
9,212 Posts
σου έστειλα και μήνυμα, θα το βρεις επάνω δεξιά στη φωτό σου σημειωμένο με μια κουκίδα κόκκινη, το γράφω γιατί εγώ μόλλις τώρα πρόσεξα ένα μήνυμα που μου είχε στείλει πριν ένα μήνα ένας συνφορουμίτης...

·
Registered
7 Posts
Καλημέρα , αγόρασα πριν ένα μήνα περίπου ένα εισαγόμενο Honda Civic FN Hatchback 2011 . 1400cc 100hp . 136.000 χλμ
Πρώτη φορά κάτοχος Honda .
Το αμάξι το νιώθω αρκετά αργό . Δεν έχει την επιτάχυνση που περίμενα και γενικά συμπεριφέρεται σαν «ψόφιο»
Να υποθεσω πως είναι βαρύ το αμάξι και δεν είναι αρκετά τα άλογα και γενικά ετσι είναι το συγκεκριμένο μοντέλο ;

·
Supporter
1,664 Posts
καλησπερα Βασίλη και καλως ήρθες στην ομάδα.
πέρνα πρώτα και απο το ανάλογο νήμα για να συστηθείς.

τωρα σχετικά με το αυτοκίνητο, πόσο γρήγορο περίμενες να είναι ένα αυτοκίνητο 1300 κιλά 100 άλογα;
έχεις κάνει τους απαραίτητους ελέγχους; φιλτροκούτι, μπουζί, μπεκ, καταλύτης ακόμα και αισθητήρας λ. είναι όλα καθαρά και σε καλή κατάσταση;

·
Registered
7 Posts
Το φαντάστηκα ότι 100 άλογα για τα κιλά του δεν θα είναι «αρκετά» ... η αλήθεια είναι πως δεν πρόλαβα να δω τίποτα . Ένα service εννοείται πως έγινε πριν το παραλάβω λάδια φίλτρο αλλά γενικά δεν το έχω τσεκάρει . Θα το κοιτάξω και θα επανέλθω. Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση . Καλή συνέχεια .

·
Νίκος
2,843 Posts
Παίδες καμιά πίτα θα παίξει φέτος?
εγώ από Πάτρα είμαι μειοψηφία για ρίξτε ιδέες στο τραπέζι.

·
Premium Member
18,692 Posts
Άντε, για να οργανωθούμε!
Αν δεν μαζευτούμε, εγώ πάω εκδρομή Πάτρα και κόβω πίτα με τον Νίκο!

·
Νίκος
2,843 Posts
Άντε, για να οργανωθούμε!
Αν δεν μαζευτούμε, εγώ πάω εκδρομή Πάτρα και κόβω πίτα με τον Νίκο!
Οι παλιότεροι θυμούνται οτι υπάρχει ένα "σερί" απο το 2007 δεν νομίζω οτι θα "σπάσει φέτος.

·
Premium Member
9,212 Posts
Τρίκαλα Κορινθίας,
Καλάβρυτα,
Αράχοβα,
αν και λόγω χειμώνα θα γίνεται χαμός σε αυτά τα μέρη, οπότε να πω και:
Ιτέα- Γαλαξίδι (όποιος θέλει μπορεί να πάει και Αράχοβα)

Υ.γ.1 : έχουμε πει πολλές φορές γιατί δεν ανεβαίνουμε προς τα πάνω...(συμμετοχή περισσότεροι από Αθήνα, Νίκος-Πάτρα, έξοδα κλπ.)
Υ.γ.2 : καθώς έχω ένα ταξίδι προς την Καρδίτσα - Τρίκαλα το οποίο θα γίνει ή το επόμενο ή το μεθεπόμενο ΣΚ, δεν έχω πρόβλημα να πάμε και προς τα πάνω, αν γίνει σε αυτά τα ΣΚ...

·
Premium Member
3,389 Posts
Ιτέα Γαλαξείδι όντως ωραίες επιλογές!!Επίσης και Στενή Ευβοίας θα μπορούσαμε να πάμε.

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Premium Member
9,212 Posts

·
Greek Subforum Moderator
13,248 Posts
Discussion Starter #25,373
Λοιπόν...Νίκο λέμε να έρθουμε πιο κοντά σε σενα φέτος...συζητάμε για ξυλοκαστρο, για Λουτρακι. Απορρίψαμε Ναύπλιο λόγω που εχουμε πάει πολλές φορες...

·
Νίκος
2,843 Posts
Λοιπόν...Νίκο λέμε να έρθουμε πιο κοντά σε σενα φέτος...συζητάμε για ξυλοκαστρο, για Λουτρακι. Απορρίψαμε Ναύπλιο λόγω που εχουμε πάει πολλές φορες...
Ωραία ακούγονται και τα δυο μέρη, για ημερομηνίες τι λέτε?

·
Registered
613 Posts
Γινεται να αγορασεις γνησια μπουζι IZFR6K-11S πχ απο Πλ@τ@Ν@ και να εχουν κρατησει τα κοκκινα κουτια honda και να σου βαλουν μεσα Ngk.Μπορεις να το καταλαβεις;Γενικα υπαρχει διαφορα ακομα και εκει που ειναι ιδιο μπουζι.Προστατευεται με καποιο σειριακο;

·
Premium Member
860 Posts
Γινεται να αγορασεις γνησια μπουζι IZFR6K-11S πχ απο Πλ@τ@Ν@ και να εχουν κρατησει τα κοκκινα κουτια honda και να σου βαλουν μεσα Ngk.Μπορεις να το καταλαβεις;Γενικα υπαρχει διαφορα ακομα και εκει που ειναι ιδιο μπουζι.Προστατευεται με καποιο σειριακο;
Δεν γίνεται να τα ξεχωρίσεις, δεν αλλάζει τίποτα άλλο εκτός από το κουτάκι. Όλα γίνονται αλλά είναι τραβηγμένο σενάριο πολύ αυτό που λες. Επίσης προσωπικά νομίζω ότι είναι πεταμένα λεφτά (για τόσο μεγάλη διαφορά που έχουν στην τιμή) αυτή η κίνηση.

·
Premium Member
18,692 Posts
Πολυβόλο!

·
Registered
188 Posts
Κυριακή 02 Φεβρουαρίου θα γίνει Honda trackday στην πίστα των Σερρών.
Μέχρι στιγμής είναι περι της 30 συμμετοχές.
Εγω εχω δηλώση συμμετοχή και θα μαι εκεί.
Όποιος θέλει μπορει να έρθει είτε για καφε είτε ακόμη και να μπει!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

·
Premium Member
18,692 Posts
Καλησπέρα παιδιά

Καιρός να επικαιροποιήσουμε την λίστα των μελών μας για την έκπτωση στον Σαρ.

Παρακαλώ στείλτε μου σε pm VIN, πλήρες ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο επικοινωνίας για να ενημερώσω την λίστα.

Οι παλαιοί δεν χρειάζεται να στείλετε κάτι εκτός και αν υπάρχει κάποια αλλαγή, όπως πχ αν κάποιος έχει αλλάξει αυτοκίνητο οπότε να μου στείλει το νέο VIN.

25361 - 25380 of 25446 Posts