2006+ Honda Civic Forum banner

25461 - 25480 of 25494 Posts

·
Νίκος
2,875 Posts
Νικο έκανες αψογη δουλειά...το θεμα ειναι να μην χαθουν ολα αυτα...να τα κανεις ξεχωριστο θεμα και θα τα κανω στικυ ώστε να τα βλεπουν ευκολα ολοι
Νικο έκανες αψογη δουλειά...το θεμα ειναι να μην χαθουν ολα αυτα...να τα κανεις ξεχωριστο θεμα και θα τα κανω στικυ ώστε να τα βλεπουν ευκολα ολοι
Ευχαριστώ Σπύρο το έκανα ήδη.

·
Premium Member
203 Posts
Καλημερα. Το τελευταιο καιρο παρατηρω πως μετα της 4.500 στροφες σαν να σκουω ενα θορυβο μπροστα στη μηχανη. Ενα σαν ελαφρυ κροταλισμα. Οχι πολυ θελει κλειστο ραδιο και να το προσεξεις. Γνωριζει κσποιος κατι. Τιποτα βαλβιδες; Ειχω 170.000 και τις ειχα κανει ρυθμιση περιπου στης 100.000.

·
Νίκος
2,875 Posts
Καλημερα. Το τελευταιο καιρο παρατηρω πως μετα της 4.500 στροφες σαν να σκουω ενα θορυβο μπροστα στη μηχανη. Ενα σαν ελαφρυ κροταλισμα. Οχι πολυ θελει κλειστο ραδιο και να το προσεξεις. Γνωριζει κσποιος κατι. Τιποτα βαλβιδες; Ειχω 170.000 και τις ειχα κανει ρυθμιση περιπου στης 100.000.
Κατά πως τα λές μάλλον οι βαλβίδες ακούγονται, επίσης κρύο όταν παίρνει εμπρός πρέπει να ακούς το ίδιο κροτάλισμα πιο δυνατά, 70000χλμ πρέπει να τις δείς έτσι κι αλλιώς.

·
Premium Member
203 Posts
Οκ ευχαριστω. Οχι κρυο δεν ακουγετε τιποτα. Θελει να του δωσεις προσοχη να το ακουσεις. Απλα το κανει οταν περναει τις 4500 στροφες κσι οσο το δεινω κανει κ αυτο σα να στροφαρει ποιο πολυ.

·
Νίκος
2,875 Posts
Οκ ευχαριστω. Οχι κρυο δεν ακουγετε τιποτα. Θελει να του δωσεις προσοχη να το ακουσεις. Απλα το κανει οταν περναει τις 4500 στροφες κσι οσο το δεινω κανει κ αυτο σα να στροφαρει ποιο πολυ.
Αν δεν ακούγεται κρύο, υπάρχει μικρή βέβαια πιθανότητα να είναι και καδένα γιατί δεν έχεις πολλά χιλιόμετρα, ενημέρωσε όταν το δείς.

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
Discussion Starter #25,466
Νικόλα προχώρα σε θέλει όλη η...παρέα!!! :)

·
Premium Member
18,715 Posts

·
Registered
1,126 Posts
Έχει βάλει κανένας σας dash cam?
Αν ναι θα μπορούσε να με συμβουλέψει, τι να προσέξω. Τη θέλω κυρίως για να είμαι καλυμμένος σε καμιά στραβή, αν και απο ότι βλέπω μερικές βγάζουν ωραία πλάνα σε διαδρομές.
Καταγράφουν ήχο, και πώς θα μπορούσε να τροφοδοτείτε χωρίς να έχω καλώδια να τρέχουν μέχρι τον αναπτήρα?
Βλέπω αυτην πως σας φαίνεται?

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
Discussion Starter #25,469
Τι εννοεις να εισαι καλυμμένος σε καμια στραβή; Δεν είμαστε στην Ρωσία! Αν εδώ καταγραφεις πλάνα στο δρόμο και τα χρησιμοποιήσεις σε ένα - μακρια από όλους μας- δικαστήριο για τρακάρισμα ώστε να αποδείξεις ότι δεν έφταιγες, να ξέρεις ότι το δικαστήριο δύναται να σε κατηγορήσει στη συνεχεια για παραβιαση προσωπικών δεδομένων( GDPR ). Υποτίθεται ότι πέραν των εμπλεκομένων στο υποτιθεμενο ατυχημα καταγραφεις και τριτους που δεν εχουν συναινεσει σε αυτη την καταγραφη οπότε και παραβιάζεις τα προσωπικα τους δεδομενα. Προσοχή λοιπόν!

·
Registered
649 Posts
Έχει βάλει κανένας σας dash cam?
Αν ναι θα μπορούσε να με συμβουλέψει, τι να προσέξω. Τη θέλω κυρίως για να είμαι καλυμμένος σε καμιά στραβή, αν και απο ότι βλέπω μερικές βγάζουν ωραία πλάνα σε διαδρομές.
Καταγράφουν ήχο, και πώς θα μπορούσε να τροφοδοτείτε χωρίς να έχω καλώδια να τρέχουν μέχρι τον αναπτήρα?
Βλέπω αυτην πως σας φαίνεται?
Για να τραβας διαδρομες και κανα κοφτη :geek: συμφωνουμε.Το αλλο το ειχα ψαξει και εγω οταν μου το φαγανε και δεν αφησαν σημειωμα αλλα δεν αξιζει-δεν επιτρεπεται.Καλη καμερουλα ειναι εχω δει review.μπορεις να την βαλεις λιγο πανω απο την ζωνη και να λυσεις κανα πλαινο να παρεις τροφοδοσια πχ απο χωρο αποσκευων 12v ή οπου σε βολεψει.Γινεται παντως.

·
Registered
1,126 Posts
Τι εννοεις να εισαι καλυμμένος σε καμια στραβή; Δεν είμαστε στην Ρωσία! Αν εδώ καταγραφεις πλάνα στο δρόμο και τα χρησιμοποιήσεις σε ένα - μακρια από όλους μας- δικαστήριο για τρακάρισμα ώστε να αποδείξεις ότι δεν έφταιγες, να ξέρεις ότι το δικαστήριο δύναται να σε κατηγορήσει στη συνεχεια για παραβιαση προσωπικών δεδομένων( GDPR ). Υποτίθεται ότι πέραν των εμπλεκομένων στο υποτιθεμενο ατυχημα καταγραφεις και τριτους που δεν εχουν συναινεσει σε αυτη την καταγραφη οπότε και παραβιάζεις τα προσωπικα τους δεδομενα. Προσοχή λοιπόν!
Το πας μακριά με δικαστήρια, ούτε καν το σκέφτηκα έτσι. Απλά μερικές φορές χρειάζεται να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας.
Δε ξέρω τι ισχύει για το GDPR αλλά δε νομίζω να απαγορεύεται να έχω dash cam.

Για να τραβας διαδρομες και κανα κοφτη :geek: συμφωνουμε.Το αλλο το ειχα ψαξει και εγω οταν μου το φαγανε και δεν αφησαν σημειωμα αλλα δεν αξιζει-δεν επιτρεπεται.Καλη καμερουλα ειναι εχω δει review.μπορεις να την βαλεις λιγο πανω απο την ζωνη και να λυσεις κανα πλαινο να παρεις τροφοδοσια πχ απο χωρο αποσκευων 12v ή οπου σε βολεψει.Γινεται παντως.
Να το περάσω μέσα απο τον ουρανό εννοείς?
Σκεφτόμουν αν γίνεται να πάρω απο το μπροστινό αναπτήρα αλλά απο μέσα, χωρίς να τον ακυρώσω.
Το άλλο που φοβάμαι είναι μήπως τελικά η ίδια η κάμερα γίνει στόχος και μείνω χωρίς κάμερα και παρπρίζ :p

·
Registered
51 Posts
Ο αναπτήρας μάλλον δεν είναι λύση για 24ωρη λειτουργία. Έχει τροφοδοσία μόνο με το διακόπτη της μηχανής στο on (τουλάχιστον στο 9G). Για συνεχή τροφοδοσία θα είναι καλύτερα από κάποια κενή ασφαλειοθήκη που έχει συνεχώς 12V, αλλά σε αυτή την περιπτωση επειδή βλέπω είναι usb θα χρειάζεται άλλο τροφοδοτικό από αυτό που δίνει μαζί.
Σημείωση, η λυση που αναφέρω θα καταναλώνει συνεχώς ρευμα οπότε ανάλογα με την κατανάλωση της κάμερας και ποδο συχνά κινείται το αμάξι, μπορεί να εξαντλεί την μπαταρία.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Premium Member
18,715 Posts
Καλή Ανάσταση παιδιά, με υγεία, άντε και του χρόνου έξω από τα σπίτια μας!
....... τελικά την συνάντηση σε παραλία θα την κάνουμε!
:)

·
Νίκος
2,875 Posts
Χρόνια πολλά με υγεία, καλή ανάσταση και γρήγορη επιστροφή στην κανονικότητα.

·
Premium Member
18,715 Posts
Χριστός Ανέστη!
Χρόνια πολλά με υγεία!
Τα χρόνια πολλά σε όσους και όσες εορτάζουν!!

·
Premium Member
18,715 Posts
Χρόνια πολλά και καλά στους Γιώργηδες!!!

25461 - 25480 of 25494 Posts