2006+ Honda Civic Forum banner

25701 - 25720 of 25726 Posts

·
Registered
71 Posts
Καλη χρονιά σε όλους, με πολλά, απροβλημάτιστα και ασφαλή χιλιόμετρα με τα αυτοκίνητα μας.

Σχετικά με το τελευταίο ερώτημα, στα lagonika.gr υπήρχε ένα αντίστοιχο thread για τις παραγγελίες από amazon.co.uk.

URL: Παραγγελίες από amazon.co.uk μετά το Brexit - Lagonika.gr

·
Premium Member
9,305 Posts
πιστεύω για αρχή να υπάρχει προβληματάκι στις συναλλαγές, αλλά η αγγλία θα την μαμίσει την εε, ήδη έχει ξεκινήσει κατάργηση του φπα σε βασικά προιόντα ...

·
Registered
781 Posts
Xτες με αφησε απο ακινησια η μπαταρια.Eιχα εδω και 3μισι χρονια την Varta Blue Dynamic B32 45AH 330A.
Ηθελε φορτιστη να την συντηρει.Αδικα εφυγε.

Παρηγγειλα την HANKOOK UMF75B24LS 12V 55AH 500Α

Την εχει βαλει κανεις αλλος εκτος απο τον Γιαννη @warhawk , να μας πει εντυπωσεις!

·
Registered
76 Posts
Οσες Varta είχα 3 χρονακια βγάζανε. Τώρα βάζω Banner... Ειδικά για τα START / STOP AGM τεχνολογία, όχι EFB.
Επίσης αυτό τον καιρό λόγω καιρικών μεταβολών και μεγάλων διαφορών θερμοκρασίας μεταξύ ημέρας και νύχτας φαίνονται οι αδυναμίες στις μπαταρίες.

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

·
Νίκος
2,975 Posts
Χρόνια πολλά στον Φώτη και την Φωτεινή.... με τις υπέροχες βασιλόπιτες.

·
Premium Member
9,305 Posts
εγώ έχω χανκουκ, η δεύτερη που βάζω, πολύ καλή και αξιόπιστη, αν θυμάμαι 5 χρόνια μου έβγαλε η προηγούμενη...πάντα κλείνω ράδιο και τους αυτοματισμούς...και δεν το κουνάω και πολύ το αμάξι, κάθε 15-20 μέρες να πάω καμιά βόλτα...

• Like
Reactions: KonstantinosM

·
Νίκος
2,975 Posts
Χρόνια πολλά στον Γιάννη και την Γιάννα πάντα με υγεία.

·
Registered
1,457 Posts
Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και στον γιο μου Γιάννη

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
781 Posts
εγώ έχω χανκουκ, η δεύτερη που βάζω, πολύ καλή και αξιόπιστη, αν θυμάμαι 5 χρόνια μου έβγαλε η προηγούμενη...πάντα κλείνω ράδιο και τους αυτοματισμούς...και δεν το κουνάω και πολύ το αμάξι, κάθε 15-20 μέρες να πάω καμιά βόλτα...
0 ---> 2020
D ---> Απρίλιος

316234

photo_2021-01-07_16-20-09.jpg photo_2021-01-07_16-21-08.jpg

·
Premium Member
18,805 Posts
Χρόνια Πολλά στου Ιωάννηδες, Ιωάννες και τους Πρόδρομους!

·
A. Senna
8,081 Posts
Χρόνια Πολλά στου Ιωάννηδες, Ιωάννες και τους Πρόδρομους!
Εκ μέρους των Προδρομων, ευχαριστουμε πολυ..
Υγεια σε εσας και στα άλογα των αυτοκινήτων σας..

MakTheo

·
Premium Member
912 Posts
Xτες με αφησε απο ακινησια η μπαταρια.Eιχα εδω και 3μισι χρονια την Varta Blue Dynamic B32 45AH 330A.
Ηθελε φορτιστη να την συντηρει.Αδικα εφυγε.

Παρηγγειλα την HANKOOK UMF75B24LS 12V 55AH 500Α

Την εχει βαλει κανεις αλλος εκτος απο τον Γιαννη @warhawk , να μας πει εντυπωσεις!
Κωνσταντίνε πως και πήρες αυτήν; Εδώ και καιρό είναι διαθέσιμη Ελλάδα η YBX5xxx. Εγώ την επόμενη φορά αυτή θα πάρω. Προς το παρών παίζει μια χαρά βέβαια αλλά μετρώντας την με το όργανο βλέπω ότι τα ΕΝ έχουν πάρει την κατηφόρα. Μπορεί βέβαια να σταθεροποιηθούν εκεί που είναι τώρα. Θα δείξει η νεκροψία :)

·
Registered
33 Posts
Κωνσταντίνε πως και πήρες αυτήν; Εδώ και καιρό είναι διαθέσιμη Ελλάδα η YBX5xxx. Εγώ την επόμενη φορά αυτή θα πάρω. Προς το παρών παίζει μια χαρά βέβαια αλλά μετρώντας την με το όργανο βλέπω ότι τα ΕΝ έχουν πάρει την κατηφόρα. Μπορεί βέβαια να σταθεροποιηθούν εκεί που είναι τώρα. Θα δείξει η νεκροψία :)
Μάγκες η ταπεινή μου γνώμη είναι banner μπαταρία,μου είχε βγάλει 7 χρόνια κ την άλλαξα απλά κ μόνο λόγο της παλαιότητας κ χωρις(πριν) να διμιουργηθει το παραμικρό.

·
Registered
781 Posts
Kαθαρα επειδη την ειχες προτεινει τοτε.Οταν λες επομενη φορα;Εγω δεν σκοπευω να αλλαξω μπαταρια τα επομενα 5χρονια.Θα παρω και ενα φορτιστη να την φρεσκαρω που και που.Αν το κανεις και εσυ αυτο δεν νομιζω να την αλλαξεις γρηγορα.Αν παλι εχεις καποιο φορτιστη,προτεινε κανεναν.

Οσο για την Yuasa YBX 5053 τον ρωτησα και μου λεει δεν εχει ερθει αυτη.Ηθελα να κανω παραγγελια απο δω,αλλα με ολα αυτα που γινονται το αφησα.Που βρισκονται τα ΕΝ της δικης σου;Ποτε κατασκευαστηκε;Oταν μπορεις κοιταξε την.

Αν μας βλεπει ο @civicnick ,για να το λεει και αλλος(+αυτος που μου την πουλησε) οτι δεν αποδεικνυονται με την χρηση τα ΕΝ της hankook αρα μαπα το καρπουζι.Για αυτο προτεινε banner,απλα εμενα δεν με αρεσει το αυτοκολλητο με τον ταυρο,με τρομαζει!🙃

·
Premium Member
912 Posts
Την έχω δει σε τουλάχιστον δύο μαγαζιά άμεσα διαθέσιμη.

Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέριες. Περίπου 365A EN. Εγκατάσταση Φεβρουάριο του 2019, παραγωγή τέλος του 2018.

Το πότε θα την αλλάξεις θα στο πει αυτή όχι εσύ :p. Είναι και θέμα τύχης, εμένα έκοψε στοιχείο η optima στον ενάμιση χρόνο και έμεινα σα μαλάκας στο δρόμο από το πουθενά.

Επίσης στο δικό μου αυτοκίνητο λόγω τον αυξημένων θερμοκρασιών, δουλέυει σίγουρα πιο "ζεστή" από οτι πρέπει οπότε είναι λογικό και να χαλάνε πιο γρήγορα από το φυσιολογικό. Δε περιμένω να μου κρατήσει μπαταρία πάνω από 3 χρόνια.

·
Registered
781 Posts
Το πότε θα την αλλάξεις θα στο πει αυτή όχι εσύ :p.
Θα την ντυσω με armaflex 10αρι και μαζι με φορτιστη 2-3 φορες το χρονο θα σου πω εγω ποιος θα το πει!:cool:

·
Premium Member
9,611 Posts
Βοήθεια παιδιά...
Θέλω τη γωνία καστερ απο τους εμπρός τροχούς που σας βρίσκουν στην ευθυγράμμιση.Αν έχετε κάποιο χαρτί από την ευθυγράμμιση θα την βρείτε εκεί αν δε τη θυμάστε.
Συν την χρονολογία του αυτοκινήτου σας.

·
Registered
781 Posts
Βοήθεια παιδιά...
Θέλω τη γωνία καστερ απο τους εμπρός τροχούς που σας βρίσκουν στην ευθυγράμμιση.Αν έχετε κάποιο χαρτί από την ευθυγράμμιση θα την βρείτε εκεί αν δε τη θυμάστε.
Συν την χρονολογία του αυτοκινήτου σας.

• Like
Reactions: jimp

·
Premium Member
9,611 Posts
Δεν σου μετράει τη καστερ βλέπω..
Ευχαριστώ πολύ πάντως..
Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει το χαρτί της ευθυγράμμισης για να δω την καστερ; ;

25701 - 25720 of 25726 Posts