2006+ Honda Civic Forum banner

25781 - 25800 of 25844 Posts

·
Registered
312 Posts
σημερα μου ειπανε στο κτεο οτι το αμαξι μου ειχε γυρισμενα χιλιομετρα.Ειχε 179.000 και το ειχανε γυρισει στα 80. Και εγω χαιρομουνα οτι εχω αμαξι με 99κ. ξενερωσα απειρα αντε να το πουλησεις
Καταλαβαίνοντας πόσο άσχημα νιώθεις αλλά επειδή είναι honda μην σε ανησυχούν τα χιλιόμετρα αυτά. Είναι λογικά χιλιόμετρα για τα χρόνια του αυτοκινήτου μας ακόμα και αν κάποιοι έχουμε λίγα. Το δικό μου έχει 73000χλμ και όταν το πουλήσω θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας στον αγοραστή!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
167 Posts
Από ιδιώτη το πήρες ή από έμπορο?

Στάλθηκε από το Nokia 5.3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
εμπορο το furius cars αθηνα.Αλλα το πηγα σε συνεργειο να το δει.Προφανως αυτο δεν φαινεται

·
Registered
167 Posts
Καταλαβαίνοντας πόσο άσχημα νιώθεις αλλά επειδή είναι honda μην σε ανησυχούν τα χιλιόμετρα αυτά. Είναι λογικά χιλιόμετρα για τα χρόνια του αυτοκινήτου μας ακόμα και αν κάποιοι έχουμε λίγα. Το δικό μου έχει 73000χλμ και όταν το πουλήσω θα πρέπει να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας στον αγοραστή!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σκεψου οτι μου το ζητησαν 9000 χιλιαρικα και ειπα οχι ,μιας και το type r ειναι πανακριβο να πηγαινα εκει.Τωρα πανω απο 6000 δεν το πουλας

·
Premium Member
3,436 Posts
εμπορο το furius cars αθηνα.Αλλα το πηγα σε συνεργειο να το δει.Προφανως αυτο δεν φαινεται
Να τον έχουμε υπόψη τον εν λόγω "κύριο" λοιπόν,πώς κάνει πουστ@@ιες.....

• Like
Reactions: panosm and roan

·
Registered
298 Posts
σημερα μου ειπανε στο κτεο οτι το αμαξι μου ειχε γυρισμενα χιλιομετρα.Ειχε 179.000 και το ειχανε γυρισει στα 80. Και εγω χαιρομουνα οτι εχω αμαξι με 99κ. ξενερωσα απειρα αντε να το πουλησεις
Είναι λογικό να νιώθεις κάπως . Όντως σε διαγνωστικό πολλές φορές δεν φαίνεται .
Εάν το μοτέρ είναι καλό , με σωστή συντήρηση δεν θα έχεις θέμα .

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
804 Posts
Aν το αυτοκινητο μπει σε διαγνωστικο της honda δεν φαινονται τα πραγματικα του χιλιομετρα?Δεν μπορει ο κατασκευαστης αυτος ,ενα τοσο ευαισθητο σημειο,που μπορει να το χρησιμοποιησει και η ιδια η εταιρεια,να μην εχει ασχοληθει.Επισης, ενα αυτοκινητο που εχει γραψει 180.000χλμ φαινεται.Δεν θελω να γραψω περισσοτερα,σεβομαι και τον φιλο που τα σκασε και τον κοροιδεψανε.Εγω εδωσα το 17΄ ,10.500ευρω σε ανθρωπο που δουλευε μεσα στη Honda Σαρακακη ,οχι τυχαιο.Το αυτοκινητο τοτε ειχε αληθινα ~48.000χλμ. με πρωτη κυκλοφορια τον αυγουστο του 2009.Πριν ενα μηνα,τοτε, ειχα βρει στον εμπορο Χαιρετακη λεωφορο αθηνων αυτοκινητο με 87.000χλμ 8800ευρω για το οποιο εμαθα οτι ειχε αλλαξει κινητηρα στη Honda Ροδο και αυτος μου το παρουσιαζε οτι ολα τα χλμ εγιναν απο τον ιδιο σε εθνικη οδο.Προσοχη!

·
Premium Member
3,436 Posts
Οι πιο πολλοι εμποροι παντως ειναι μεγαλοι αλητες!!

·
Registered
167 Posts
Στο honda tech μου ειχανε κάνει τον ελενχο πριν 4 χρονια και μου ειπανε παρτο ειναι κομπλε . Φυσικα το αυτοκίνητο δεν εχει βγάλει κιχ πρόβλημα μονο τα 8 μπουζι που αλλαξα. Επισης το επίσημο βιβλίο service ειναι σωστα γραμμενο σαν να ειχε 80κ

·
Registered
1 Posts
Καλησπέρα σας παιδιά

Ανοίγω αυτή την συζήτηση για καθαρά ενημερωτικούς λόγους ! Θα ήθελα την γνώμη σας και την προσωπική σας εμπειρία πάνω στο θέμα της αναβάθμισης των φρενών. Από την στιγμή που έχουμε κάνει το ταπεράκι μας 1ο στάδιο τι βελτίωση προτείνεται στα φρένα ;
Σκέφτομαι κιτ φρενών από evo 9 τετραποστονες : το έχετε δοκιμάσει ; Μπαίνουν κανονικά θέλει κάποια τροποποίηση ; Ανταπτορα ;
Η άλλη επιλογή που σκέφτομαι είναι aftermarket 4πιστονα !

·
Registered
75 Posts
Ο λόγος που ζητάμε και ΚΤΕΟ εκτός απο βιβλιαράκι servis είναι ακριβώς αυτός, και μάλιστα αν τα σερβις έχουν γίνει σε έναν μόνο εξουσιοδοτημένο μπορούμε και να το διασταυρώσουμε.
'Ολοι τελικά έχουν αυτοκίνητα "λουλούδια" και τελικά αν έχεις όντως λουλούδι , δεν σε πιστεύει ούτε στο πληρώνει κανένας λέγοντας το ίδιο έχει χίλια κάτω στονμ τάδε.
Άντε να βγάλεις άκρη...
Κανονικά φίλε πρέπει να κάνεις μήνυση και να ζητήσεις αποζημίωση απο τον εν λόγο "ΚΥΡΙΟ" που σε κοροιδεψε

·
Registered
167 Posts
Ο λόγος που ζητάμε και ΚΤΕΟ εκτός απο βιβλιαράκι servis είναι ακριβώς αυτός, και μάλιστα αν τα σερβις έχουν γίνει σε έναν μόνο εξουσιοδοτημένο μπορούμε και να το διασταυρώσουμε.
'Ολοι τελικά έχουν αυτοκίνητα "λουλούδια" και τελικά αν έχεις όντως λουλούδι , δεν σε πιστεύει ούτε στο πληρώνει κανένας λέγοντας το ίδιο έχει χίλια κάτω στονμ τάδε.
Άντε να βγάλεις άκρη...
Κανονικά φίλε πρέπει να κάνεις μήνυση και να ζητήσεις αποζημίωση απο τον εν λόγο "ΚΥΡΙΟ" που σε κοροιδεψε
Ναι 4 χρονια μετά αντε να βρεις το δικιο σου

·
Premium Member
3,436 Posts
Ναι 4 χρονια μετά αντε να βρεις το δικιο σου
Στα 4 χρόνια που πήρες το αμάξι,φέτος πέρασες ΚΤΕΟ? Ή ξαναπερασες ενδιάμεσα και δεν πήραν μυρωδιά για τα χλμ?

·
Registered
59 Posts
Το ΚΤΕΟ πως διαπίστωσε τα γυρισμένα χιλιόμετρα;
Εισαγωγής είναι;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
167 Posts
Εχω ξαναπερασει κτεο και δεν το ειχανε δει δεν ξερω πως εγινε. Και ηρθε και μου έδειξε τις παρατηρήσεις προχτές ότι το 2016 ειχε 177000 και το 2017 81000. Εντομεταξυ στο βιβλιο sevice ειναι κανονικα μεχρι τα 81κ. Το πολυ πολυ να βαλω κινητήρα typer o_O

·
Registered
1,470 Posts
Πάνε τρίψτου το χαρτί του κτεο στα μούτρα του κακού έμπορα και πες του επιφυλάσσομαι για το μελλον

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
59 Posts
Μήπως παιζει κανένα λάθος με το ΚΤΕΟ και ήταν 77000;
Το βιβλίο τί ημερομηνίες εχει με τα χιλιόμετρα; π.χ το προηγούμενο σέρβις από τα 81.000, στα ποσα είναι και ποτε έγινε;

·
Registered
167 Posts
316872
316873

Στο service φαίνεται κομπλε παντως εκτος και αν τα μαγειρεψε

·
Premium Member
3,436 Posts
Με αυτά που βλέπω τραβάς εύκολα μια καταγγελία στον Παπρα,από τη στιγμή που υπάρχει η σφραγίδα του.Δεν γίνεται τον Ιούνιο του 2016 να έχει 79000χλμ και το 2014 στο ΚΤΕΟ να έχει 143.000χλμ.

·
Registered
59 Posts
Προφανώς ο παπρας είναι δικός του και είναι ψευτικο το βιβλίο.
Σε 2 ΚΤΕΟ, δεν το πηρανε χαμπάρι; Ή το πρωτο με γυρισμένα είναι πριν το παρεις;

·
Premium Member
3,436 Posts
Το κακό είναι πως πλέον έχουν περάσει 4 χρόνια.

25781 - 25800 of 25844 Posts