2006+ Honda Civic Forum banner

11921 - 11940 of 11976 Posts

·
Premium Member
866 Posts
Mαλλον ο κωδικος αναφερεται σε oem αντιστοιχο.Δεν εχει 25ευρω κανενας απο τους δυο κωδικους!
Καλα και ασφαλη χιλιομετρα...μια yuasa ybx 5053 και εισαι οκ
Τα καταφέρανε και τον έφεραν αυτόν τον κωδικό τελικά Ελλάδα;

·
A. Senna
8,048 Posts
Γιατι το λες αυτο;

MakTheo

·
Registered
648 Posts
Γιαννη σε ξεχασα,ειχα παρει πριν 2 μηνες σε ενα μαγαζι "battery center" και μου ειχαν πει οτι εχουν!Ακομα εχω την varta πανω,η αληθεια ειναι οτι εχει πολυ ψωμι ,το μονο σιγουρο.Οτι κινηση κανω θα ειναι καθαρα απο κολλημα στον εγκεφαλο! :) ;)

·
Premium Member
866 Posts
Γιατι το λες αυτο;

MakTheo
Αυτός ο κωδικός δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια Ελλάδα για κάποιο λόγο. Επίσης είναι η καλύτερη μπαταρία που μπορείς να αγοράσεις για το αμάξι μας σε νορμάλ λεφτά.

Γιαννη σε ξεχασα,ειχα παρει πριν 2 μηνες σε ενα μαγαζι "battery center" και μου ειχαν πει οτι εχουν!Ακομα εχω την varta πανω,η αληθεια ειναι οτι εχει πολυ ψωμι ,το μονο σιγουρο.Οτι κινηση κανω θα ειναι καθαρα απο κολλημα στον εγκεφαλο! :) ;)
Από ότι βλέπω είναι και το μοναδικό μαγαζί Ελλάδα που την έχει και μου φαίνεται ύποπτο. Ίσως έκανε δικιά του εισαγωγή. Στα 2 χρόνια πέταξε την να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Έτσι και αλλιώς δεν ενδεικνύεται για το αμάξι μας, δε βγάζει το ρεύμα που πρέπει. Εγω πήρα αυτή πριν ένα χρόνο και προς το παρών παίζει υποδειγματικά.

·
Registered
648 Posts
Γιαννη μιας που το ανοιξαμε το θεμα,μπορεις να μου εξηγησεις τι χανω απο το αμαξι,αν εχω μια varta η μια γνησια honda πανω!Eπισης αυτη που δειχνεις ,εχω ακουσει για τις hankook ειναι πολυ καλες.Απλα ειναι 55αρα με πολυ υψηλο Α εκκιν
311899

·
Premium Member
866 Posts
Πρακτικά...

1) Τίποτα!

Θεωρητικά με λιγότερα A εκκίνησης...

1) Θα χαλάσει πιο γρήγορα.
2) Θα μιζάρει λιγότερη ώρα εάν ποτέ χρειαστεί παρατεταμένο μιζάρισμα.
3) Σε θερμοκρασίες υπό του μηδενός σε cold start εάν είναι έστω και λίγο ταλαιπωρημένη δε θα μιζάρει καθόλου.
4) Μπορεί να κόψει κάποιο στοιχείο πάνω σε μιζάρισμα και να μείνεις. Αυτό συμβαίνει πάντα για κάποιο λόγο σε κάποιο ωραιότατο Ελληνικό βουνό, βράδυ και συνήθως δεν πιάνει και το κινητό :p
5) Δε γυρνάει η μίζα σου όσο γρήγορα θα έπρεπε με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό.
6) Την ώρα που μιζάρεις κάνει πολύ μεγαλύτερη πτώση τάσης από ότι θα έπρεπε. Στα ηλεκτρονικά αυτό δεν αρέσει καθόλου.

ΥΓ1. Η αξιολόγηση στο skroutz είναι είτε λάθος είτε μούφα, το prius φοράει ανάποδη μπαταρία.
ΥΓ1. Πολλά Α εκκίνησης παραπάνω δε δημιουργούν κανένα πρόβλημα. Λίγα Ah παραπάνω επίσης.

·
A. Senna
8,048 Posts
Αυτός ο κωδικός δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια Ελλάδα για κάποιο λόγο. Επίσης είναι η καλύτερη μπαταρία που μπορείς να αγοράσεις για το αμάξι μας σε νορμάλ λεφτά.

Από ότι βλέπω είναι και το μοναδικό μαγαζί Ελλάδα που την έχει και μου φαίνεται ύποπτο. Ίσως έκανε δικιά του εισαγωγή. Στα 2 χρόνια πέταξε την να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Έτσι και αλλιώς δεν ενδεικνύεται για το αμάξι μας, δε βγάζει το ρεύμα που πρέπει. Εγω πήρα αυτή πριν ένα χρόνο και προς το παρών παίζει υποδειγματικά.
Θερμοστάτης ηταν οχι μπαταρια..

MakTheo

·
Registered
648 Posts
Ο Γιαννης απαντησε επειδη ειδε να γραφω yuasa ybx 5053.Ολη την κουβεντα την αρχισα εγω επειδη ειδα οτι το χαρτι ελεγε θες αλλαγη μπαταριας.Τελοσπαντων θα την αφησω να κλεισει 3 χρονια την varta και το καλοκαιρι θα την αλλαξω!

·
Registered
648 Posts

·
Premium Member
18,714 Posts

·
Premium Member
3,566 Posts
Καλημέρα παίδες

Μια ερώτηση δεν ξέρω αν κολλάει εδώ αλλά σχετίζεται με το σέρβις. Το βιβλιαράκι των σέρβις πια τελείωσε καλύφτηκε και η τελευταία σελίδα (160,000) οπότε τι κάνατε οι υπόλοιποι? Από που πήρατε βιβλιαράκι άλλο? Δίνει δωρεάν ο Σ αν κάνεις σέρβις σε αυτούς γιατί τα τελευταία σέρβις τα έκανα σε συνεργείο.

·
Registered
1,384 Posts
Καλημέρα παίδες

Μια ερώτηση δεν ξέρω αν κολλάει εδώ αλλά σχετίζεται με το σέρβις. Το βιβλιαράκι των σέρβις πια τελείωσε καλύφτηκε και η τελευταία σελίδα (160,000) οπότε τι κάνατε οι υπόλοιποι? Από που πήρατε βιβλιαράκι άλλο? Δίνει δωρεάν ο Σ αν κάνεις σέρβις σε αυτούς γιατί τα τελευταία σέρβις τα έκανα σε συνεργείο.
Και εμένα μου τελειώνει, 1 κουτάκι έμεινε άδειο, μου είπε ο Σ ότι θα συνεχίσουμε σε Α4 χαρτια η αν θέλω καινούριο 30€

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Premium Member
3,402 Posts
30€????Έχει φύλλα χρυσού το συγκεκριμενο βιβλιαράκι?

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
1,384 Posts
30€????Έχει φύλλα χρυσού το συγκεκριμενο βιβλιαράκι?

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κανεις δεν θα μάθει τι έχει...

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
648 Posts
Καλημέρα παίδες

Βαλτο με συραπτικο ή uhu stic στις σημειωσεις και γραψε διπλα τι εργασιες εγιναν.Προσεχε στην εκτυπωση το μεγεθος.
311903

·
Premium Member
9,217 Posts
εγώ πήρα νέο βιβλιαράκι από τον μάστορα που το πάω, καινούργιο, διαφορετικό, με μεγαλύτερα κενά για σημειώσεις (τι έβαλα κλπ) και πιο όμορφο...:p
αααα και τσάμπα....

·
Premium Member
3,566 Posts
Βρήκα και αυτό 1.20€

Άκου 30€ ο Σ!!! Ούτε βιβλίο με δερμάτινο εξώφυλλο να ήταν

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
Discussion Starter #11,938
Ντροπή και μόνο ντροπή να ζητάει 30€ ο Σ για κάτι τετοιο...μιλάμε ότι οι άνθρωποι είναι αντιεπαγγελματίες

·
Registered
1,384 Posts
Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.
Να ρωτήσω και ήθελα τη γνώμη σας. Αυτή την εποχή λογω κορονοιου θα πηγαίνατε το Honda σας για service η θα το τρεναρατε;;; Ήδη το έχω τρεναρει 18μερες. Ο Σ που παω προσφερει γενικη απολυμανση,στο εσωτερικο και εξωτερικο του αυτοκινήτου μετά το service πριν την παράδοση στον ιδιοκτήτη. Δηλαδή όπως βλέπουμε στην τηλεόραση το ψεκάζουν η το κάνουν πιο συμμαζεμενα;;;

·
Registered
279 Posts
Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη.
Να ρωτήσω και ήθελα τη γνώμη σας. Αυτή την εποχή λογω κορονοιου θα πηγαίνατε το Honda σας για service η θα το τρεναρατε;;; Ήδη το έχω τρεναρει 18μερες. Ο Σ που παω προσφερει γενικη απολυμανση,στο εσωτερικο και εξωτερικο του αυτοκινήτου μετά το service πριν την παράδοση στον ιδιοκτήτη. Δηλαδή όπως βλέπουμε στην τηλεόραση το ψεκάζουν η το κάνουν πιο συμμαζεμενα;;;
Εάν δεν είναι επείγον και είναι τίποτα φίλτρα λάδια θα περίμενα . Απλώς θα έκανα ένα έλεγχο στη στάθμη τους εάν έχουν περάσει τα χιλιόμετρα.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

11921 - 11940 of 11976 Posts