2006+ Honda Civic Forum banner

12121 - 12140 of 12144 Posts

·
Registered
731 Posts
Kαλησπερα,

Θελω μια χαρη για οποιον εχει ορεξη να μου απαντησει.Βρισκομαι στην Αττικη δυτικα προαστια.Υπαρχει καποιο συνεργειο που πατε το honda σας και φευγετε απο κει με σιγουρια.Με ενδιαφερει ο ανθρωπος να ειναι γνωστης των honda ,να παω να κατσω εκει οσες ωρες χρειαστει,να το παρω και να φυγω με σκοπο να πηγαινω μια φορα τον χρονο εκτος κατι απροοπτου.Εχει ακουστει πολυ και για αυτο το αναφερω καποιος "Μανος".Αν δεν θελετε να γραψετε διευθυνσεις δημοσια στειλτε μου σε προσωπικο μηνυμα.

·
Premium Member
2,030 Posts
Kαλησπερα,

Θελω μια χαρη για οποιον εχει ορεξη να μου απαντησει.Βρισκομαι στην Αττικη δυτικα προαστια.Υπαρχει καποιο συνεργειο που πατε το honda σας και φευγετε απο κει με σιγουρια.Με ενδιαφερει ο ανθρωπος να ειναι γνωστης των honda ,να παω να κατσω εκει οσες ωρες χρειαστει,να το παρω και να φυγω με σκοπο να πηγαινω μια φορα τον χρονο εκτος κατι απροοπτου.Εχει ακουστει πολυ και για αυτο το αναφερω καποιος "Μανος".Αν δεν θελετε να γραψετε διευθυνσεις δημοσια στειλτε μου σε προσωπικο μηνυμα.
GearTech Μοσχάτο. Γνώστες & ότι δεν ξέρουν θα το πουν, αλλά θα το ψάξουν κιόλας για να βρουν άμεση λύση!!

Στάλθηκε από το G3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Reactions: KonstantinosM

·
Premium Member
2,030 Posts
Πότε θέλουν αλλαγή αυτα? Δίνουν κάποιο σημάδι?
Παίζουν πολλά ρόλο. Δεν έχουν στάνταρ αλλαγή. Έχει να κάνει με τον τρόπο οδήγησης (απότομο φρενάρισμα, στρίψιμο κλπ), τα σημεία που πατάνε οι τροχοί (χωματόδρομο & ανώμαλο οδόστρωμα), πιθανή ακινησία, παρκάρισμα πάνω σε πεζοδρόμιο, χαμηλή πίεση ελαστικών, χαμηλωμένο αμάξωμα με συνδιασμό όλα τα παραπάνω έρχονται πιο σύντομα οι φθορές σε ζαμφορ, ακρομπαρα, φούσκες κλπ κλπ Όσο για το σημάδι... Νιώθεις τράνταγμα στις ψηλές ταχύτητες (100+ το νιώθεις έντονα), παίζει πιο απότομα το τιμόνι & τρέμει σαν τρελό, αν δεις γρασα στο πάτωμα πιθανόν έχει σκιστεί φούσκα & επίσης όταν είναι στον αέρα & καλά βιδωμένοι οι τροχοί κουνάς απότομα τους τροχούς & καταλαβαίνεις αν παίζουν ή όχι.

• Like
Reactions: Rocker

·
Premium Member
2,030 Posts
Αν εννοείς και μετά την ρύθμιση τον βαλβίδων, εχθες που το έκανα βόλτα μου το παρουσίασε μια φορά πάλι ναι. Μου το κάνει σπάνια απλώς για το γαμωτο θέλω να το κάνω να στρωσει. Στην αντιπροσωπεια που πήγα την περασμενη εβδομάδα, το βάλανε στο διαγνωστικό είπανε οτι δεν βγάζει κανένα σφάλμα και πως πρέπει να κλείσω ραντεβού να το ψάξουμε ενδελεχώς γιατί δεν ξέρουν τι είναι. Δεν έκλεισα ραντεβού γιατί ο μηχανικός εκεί δεν μου φάνηκε καθόλου έμπειρος με αυτά που έλεγε. Δηλαδή σωστός σε τι να είναι ο μηχανικος? Έχω φάει όλο το νετ αλλά δεν υπάρχει σαφή απάντηση για το τι προκαλεί αυτό την βύθιση του ρελαντί.
Σε όλους το κάνει αυτό. Από το 2006. Αν δεν σου ρεταρει & δεν σου ρίχνει στροφές όταν είσαι σταματημένος σε φανάρι ή οπουδήποτε είσαι με αναμμένη την μηχανή μην το ταλαιπωρείς με πολλούς μαστόρους γιατί στην εποχή μας πλέον είναι πολύ εύκολο να γεννήσουν κάποιο πρόβλημα που δεν έχει, για να πληρώσεις.... Μέτρα την μπαταρία σου τώρα που χειμωνιάζει, δες ότι έχεις καθαρά & σωστές ακίδες στα μπουζί, καθάρισε πεταλούδα γκαζιού & φίλτρο βενζίνης (μέσα στην τρόμπα), δες ότι δουλεύει & σωστά το ρελαντί όταν έχει ζεσταθεί νορμάλ & είναι μια χαρά το αμαξάκι!!!!

• Like

·
Premium Member
9,280 Posts
Kαλησπερα,

θα μιλήσεις με τον Μάνο, να του πεις ότι είσια από το φόρουμ

·
Registered
239 Posts
Kαλησπερα,

Νικηφορος-Κερατσινι
-γνωστες του αντικειμενου
-εξηγουν τα παντα
-κοιτανε και τη λεπτομερεια
-χωρις βιασυνες
-πολυ καλες τιμες.

·
Registered
731 Posts
Νικηφορος-Κερατσινι
-γνωστες του αντικειμενου
-εξηγουν τα παντα
-κοιτανε και τη λεπτομερεια
-χωρις βιασυνες
-πολυ καλες τιμες.
Εχουμε Γνωριστει και για αυτο σου κανω και τετοιου ειδους ερωτηση.Ειναι τοσο γνωστες και κοιτανε την λεπτομερεια που αν αλλαξεις μπουζι στον R18 θα βαλουνε ροποκλειδο 25 N · m ( 2,5 kgf · m, 18 lbf · ft )

• Like
Reactions: panosm

·
Registered
239 Posts
Εχουμε Γνωριστει και για αυτο σου κανω και τετοιου ειδους ερωτηση.Ειναι τοσο γνωστες και κοιτανε την λεπτομερεια που αν αλλαξεις μπουζι στον R18 θα βαλουνε ροποκλειδο 25 N · m ( 2,5 kgf · m, 18 lbf · ft )
Πιστευω πως θα το κανουν με το σωστο τροπο.Χερι στη φωτια και ειδικα Ελλαδα δεν βαζω για τιποτα.Σε πολη 6 εκατομμυριων επιλογες πολλες δεν νομιζω να εχεις!!!Αν σου εχουν στειλει για πανω απο 6-7 συνεργεια στην Αθηνα θα με ενδιεφερε να τα ξερω και γω.;)

·
Premium Member
9,280 Posts
  • Like

·
Registered
6 Posts
Φίλε μου μπορώ να σου πω σε ποιο να μην πας ΠΟΤΕ. Τραγική εξυπηρέτηση, τιμές στον ουρανό, υπάλληλοι αγενείς και αυδάθεις. Στο Μαρούσι σε κεντρικό δρόμο βρίσκεται....Μακριά. Ό,τι χειρότερο σε συνεργείο και εξυπηρέτηση.

·
Registered
66 Posts
Χαιρετισμούς σε όλα τα μέλη του Club.

Μια γρήγορη ερώτηση σχετικά με την εγγύηση ανταλλακτικών και την αντικατάσταση τους. Το καλοκαίρι λοιπόν (μέσα Ιουνίου) ο εναλλάκτης του συστήματος κλιματισμού για την μεριά του συνοδηγού αποφάσισε να μην περάσει στο καλοκαιρινό mode οπότε και το αυτοκίνητο έβγαζε στην μια μεριά της καμπίνας κρύο αέρα και στην άλλη ζεστό. Πηγαίνοντας στους Αφούς Ζαφείρη έγινε χειροκίνητα αυτή η αλλαγή και έκαναν τις ενέργειες για να πάρω νέο ανταλλακτικό εντός εγγύησης.

Από τότε δεν με έχουν ειδοποιήσει για κάποιο νεότερη εξέλιξη παρ' όλο που είχα επικοινωνήσει μαζί τους τα μέσα Σεπτέμβρη. Είχε κανείς άλλος αντίστοιχη εμπειρία με ανταλλακτικά από εγγύηση ή σε εμένα έτυχε ο κλήρος;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας,
Ηλίας

·
Registered
1,415 Posts
Χαιρετισμούς σε όλα τα μέλη του Club.

Μια γρήγορη ερώτηση σχετικά με την εγγύηση ανταλλακτικών και την αντικατάσταση τους. Το καλοκαίρι λοιπόν (μέσα Ιουνίου) ο εναλλάκτης του συστήματος κλιματισμού για την μεριά του συνοδηγού αποφάσισε να μην περάσει στο καλοκαιρινό mode οπότε και το αυτοκίνητο έβγαζε στην μια μεριά της καμπίνας κρύο αέρα και στην άλλη ζεστό. Πηγαίνοντας στους Αφούς Ζαφείρη έγινε χειροκίνητα αυτή η αλλαγή και έκαναν τις ενέργειες για να πάρω νέο ανταλλακτικό εντός εγγύησης.

Από τότε δεν με έχουν ειδοποιήσει για κάποιο νεότερη εξέλιξη παρ' όλο που είχα επικοινωνήσει μαζί τους τα μέσα Σεπτέμβρη. Είχε κανείς άλλος αντίστοιχη εμπειρία με ανταλλακτικά από εγγύηση ή σε εμένα έτυχε ο κλήρος;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας,
Ηλίας
Τέτοιο πρόβλημα σε 9G δεν έχω ξανακούσει. Διζωνικό έχεις;; Σίγουρα κάναν αναφορά αντικατάστασης για το ελλατωματικό ανταλλακτικό;;; εννοώ μήπως σου είπαν, ναι θα το παραγγείλουμε αλλά στην πορεία, ξεχάστηκε, ασχοληθήκανε με κάτι άλλο. Ξαναενόχλησε τους να δεις τι θα σου πουν

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
66 Posts
Διζωνικό έχω που να μην είχα...Μου είπαν ότι έγιναν οι ενέργειες από την μεριά τους για να έρθει καινούριο ανταλλακτικό. Εννοείται ότι θα τους ενοχλήσω ξανά σε λίγες μέρες που θα γίνει το ετήσιο service.

·
Registered
1,415 Posts
Διζωνικό έχω που να μην είχα...Μου είπαν ότι έγιναν οι ενέργειες από την μεριά τους για να έρθει καινούριο ανταλλακτικό. Εννοείται ότι θα τους ενοχλήσω ξανά σε λίγες μέρες που θα γίνει το ετήσιο service.
Η αλήθεια είναι ότι σε ανταλλακτικά που δεν είναι διαθέσιμα, (σχεδόν ολα) ο Σ έχει αναμονή μεγάλη θα έλεγα.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

12121 - 12140 of 12144 Posts