2006+ Honda Civic Forum banner

12141 - 12160 of 12190 Posts

·
Premium Member
9,321 Posts
Φίλε μου μπορώ να σου πω σε ποιο να μην πας ΠΟΤΕ. Τραγική εξυπηρέτηση, τιμές στον ουρανό, υπάλληλοι αγενείς και αυδάθεις. Στο Μαρούσι σε κεντρικό δρόμο βρίσκεται....Μακριά. Ό,τι χειρότερο σε συνεργείο και εξυπηρέτηση.
χαχα έχω πάει 1 φορά, απλά δεν μου έδωσαν σημασία και έφυγα όπως πήγα...
να πω και άλλον έναν???? γαλατσίου ψηλά...μακριά...το λαμόγιο, μου κοπάνησε την πόρτα (στενός χώρος πολύ) με άλλη πόρτα και η απάντησή του ήταν αυτά συμβαίνουν !!! το αμάξι μου με 1000 χιλιόμετρα στο 1ο σέρβις... ότι και να έκανα δεν δεχόταν να μου αλλάξει την πόρτα...απλά την έβαψε...θυμάμαι τότε τον είχα κράξει παντού...δυστυχώς είχα μπλέξει στη δουλειά και δεν είχα χρόνο να ασχολειθώ πολύ οπότε το παράτησα...

• Like
Reactions: thanasis78

·
Registered
264 Posts
χαχα έχω πάει 1 φορά, απλά δεν μου έδωσαν σημασία και έφυγα όπως πήγα...
να πω και άλλον έναν???? γαλατσίου ψηλά...μακριά...το λαμόγιο, μου κοπάνησε την πόρτα (στενός χώρος πολύ) με άλλη πόρτα και η απάντησή του ήταν αυτά συμβαίνουν !!! το αμάξι μου με 1000 χιλιόμετρα στο 1ο σέρβις... ότι και να έκανα δεν δεχόταν να μου αλλάξει την πόρτα...απλά την έβαψε...θυμάμαι τότε τον είχα κράξει παντού...δυστυχώς είχα μπλέξει στη δουλειά και δεν είχα χρόνο να ασχολειθώ πολύ οπότε το παράτησα...
Κακώς του την χάρισες. Καταγγελία έπρεπε να κάνεις άμεσα στην αστυνομία ή ακόμα καλύτερα αγωγή, βέβαια καταλαβαίνω αυτό θα είχε έξοδα. Πρέπει όμως κάποια στιγμή να καταλάβουν ότι οφείλουν να φέρονται σαν επαγγελματίες. Άκου κει αυτά συμβαίνουν. Στο δικό του αυτοκίνητο δε νομίζω να ισχύει το ίδιο ρητό.

·
Registered
6 Posts
Κακώς του την χάρισες. Καταγγελία έπρεπε να κάνεις άμεσα στην αστυνομία ή ακόμα καλύτερα αγωγή, βέβαια καταλαβαίνω αυτό θα είχε έξοδα. Πρέπει όμως κάποια στιγμή να καταλάβουν ότι οφείλουν να φέρονται σαν επαγγελματίες. Άκου κει αυτά συμβαίνουν. Στο δικό του αυτοκίνητο δε νομίζω να ισχύει το ίδιο ρητό.
Στέλιο πιστεύεις πως θα έβρισκε το δίκιο του; Δεν θα κουκούλωναν το θέμα, όχι η αστυνομία, στο συνεργείο. Η εμπειρία μου έχει δείξει πως δεν σέβονται τίποτα. Εγώ για το θέμα του συνεργείου που ανέφερα στο site μίλησα με δημοσιογράφο στο περιοδικό car, μου είπε πως έχω δίκιο και να ανεβάσει το θέμα. Αυτό που τους πονάει είναι να γνωστοποιηθούν οι ιστορίες μας με τις λάθος συμπεριφορές, ώστε ο κόσμος να μην πηγαίνει εκεί το αυτοκίνητο. Αυτό και κάνω. Αυτοί που αξίζουν θα λάβουν και τη δημόσια αναγνώριση, οι άλλοι θα δουν μαύρες κριτικές από δικά τους λάθη και κυρίως την κοροιδία.

·
Registered
264 Posts
Στέλιο πιστεύεις πως θα έβρισκε το δίκιο του; Δεν θα κουκούλωναν το θέμα, όχι η αστυνομία, στο συνεργείο. Η εμπειρία μου έχει δείξει πως δεν σέβονται τίποτα. Εγώ για το θέμα του συνεργείου που ανέφερα στο site μίλησα με δημοσιογράφο στο περιοδικό car, μου είπε πως έχω δίκιο και να ανεβάσει το θέμα. Αυτό που τους πονάει είναι να γνωστοποιηθούν οι ιστορίες μας με τις λάθος συμπεριφορές, ώστε ο κόσμος να μην πηγαίνει εκεί το αυτοκίνητο. Αυτό και κάνω. Αυτοί που αξίζουν θα λάβουν και τη δημόσια αναγνώριση, οι άλλοι θα δουν μαύρες κριτικές από δικά τους λάθη και κυρίως την κοροιδία.
Πιστεύω πως και μόνο στην αίσθηση που θα αποκόμιζε ο συνεργειάς (ο Θεός να τον κάνει) ότι ο Κώστας θα του έκανε κανονική καταγγελία ή κάτι ακόμα πιο σοβαρό, θα του το έφτιαχνε. Δεν μπορεί να το καλύψει τόσο εύκολα φίλε μου, όταν και αν φτάσει μια παρόμοια υπόθεση στο δικαστήριο, ο δικαστής ξέρει να κρίνει από τις καταθέσεις ποιος λέει την αλήθεια και ποιός λέει παραμύθια. Είναι η δουλειά του αυτή. Απλά κανείς δεν πρόκειται να φτάσει σε αυτό το σημείο γιατί κανένας μας δε θέλει να μπλέξει με τέτοιες ιστορίες. Προσωπικά, εδώ και αρκετά χρόνια, πριν πάω το αυτοκίνητο στο συνεργείο, βγάζω περιμετρικά με το κινητό μερικές φώτο τον Σίβικα, και μερικές φώτο στο εσωτερικό του. Η μόνη φορά που άφησα το αυτοκίνητο χωρίς την επίβλεψη μου ήταν μια φορά για τη ρύθμιση βαλβιδων. Δεν εμπιστεύομαι κανέναν.

·
A. Senna
8,098 Posts
Αυριο εχω ραντεβού για το σέρβις των 180.000km
Γνωριζετε τι πρέπει να τονισω να δουν/ελεγξουν/αλλαξουν περα απο τα συνηθισμένα;
Ιμαντα δυναμο ποτέ πρέπει να αλλαχτεί;
Στο προηγούμενο σερβις ειχα αλλαξει τον θερμοστάτη κατοπιν "προτροπής" του Νίκου και αλλων μελων εδω ετσι για παν ενδεχομενο.. Μαλιστα πριν 1 μήνα αλλαξα και στο 2ο αμαξι (micra k12) θερμοστάτη πάλι προληπτικά καθως το συγκεκριμένο αμαξι δεν εχει και ένδειξη θερμοκρασίας παρα μονο λαμπάκι υπερθέρμανσης..
Απο τους σπανιους πελάτες που αλλάζουν κάτι προληπτικα μου ειπε, εδω του ζητανε να αλλαξουν μονο πχ δεξια τακακια για να γλιτωσουν 10-20ε..

MakTheo

·
Premium Member
2,059 Posts
Γνωριζετε τι πρέπει να τονισω να δουν/ελεγξουν/αλλαξουν περα απο τα συνηθισμένα;
Στο προηγούμενο σερβις ειχα αλλαξει τον θερμοστάτη κατοπιν "προτροπής" του Νίκου και αλλων μελων εδω ετσι για παν ενδεχομενο.. Μαλιστα πριν 1 μήνα αλλαξα και στο 2ο αμαξι (micra k12) θερμοστάτη πάλι προληπτικά καθως το συγκεκριμένο αμαξι δεν εχει και ένδειξη θερμοκρασίας παρα μονο λαμπάκι υπερθέρμανσης..
Απο τους σπανιους πελάτες που αλλάζουν κάτι προληπτικα μου ειπε, εδω του ζητανε να αλλαξουν μονο πχ δεξια τακακια για να γλιτωσουν 10-20ε..

MakTheo
Ένα απλό καθαρισμό πεταλούδας γκαζιού & αν δεν έχεις αλλάξει ποτέ τρόμπα βενζίνης κάνε μία αλλαγή & ας έβαζες πάντα την καλύτερη βενζίνη. Ο συνδυασμός & στα δύο θα σου φέρει μία διαφορετική αίσθηση στην απόδοση (μικρή μεν), αλλά & στην κατανάλωση προς τα κάτω (επίσης μικρή). Τέλος δες για βαλβίδες αν χρειάζεται να τις μετρήσουν για διόρθωση & για αλλαγή μπουζί!

Στάλθηκε από το G3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Reactions: nestou

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,010 Posts

MakTheo
Μάκη στα χιλιόμετρα και στα χρόνια που έχεις το αμάξι πέρα απο τα συνηθισμένα θα σου πρότεινα να ρίξουν μια ματιά - καθαρισμό στην βαλβίδα pcv καθ' οτι μια πιθανή φραγή αυτής της βαλβίδας μπορεί να δημιουργήσει μεγαλύτερα προβλήματα όπως διαρροές λαδιού απο τσιμούχες κ.τ.λ, επίσης θα σου έλεγα να αλλάξεις τον ιμάντα σου μετά απο 14 χρόνια αν και οπτικά μπορεί να φαίνεται εντάξει έχει ξεραθεί και θα το δείς μόνο όταν τον βγάλεις, επίσης στην παρακάτω φώτο φαίνονται τα σημάδια ελέγχου του ιμάντα στον τανυστήρα και σε σταθερό σημείο του κορμού της μηχανής (R18A2).

Attachments

·
Registered
804 Posts
Κάποιος να με βοηθησει,για το τι κλειδι χρειαζεται για να λυσεις το φιλτρο λαδιου σε r18a2 . Θέλω να το έχω . 65mm εσωτερικη ;

·
A. Senna
8,098 Posts
Μάκη στα χιλιόμετρα και στα χρόνια που έχεις το αμάξι πέρα απο τα συνηθισμένα θα σου πρότεινα να ρίξουν μια ματιά - καθαρισμό στην βαλβίδα pcv καθ' οτι μια πιθανή φραγή αυτής της βαλβίδας μπορεί να δημιουργήσει μεγαλύτερα προβλήματα όπως διαρροές λαδιού απο τσιμούχες κ.τ.λ, επίσης θα σου έλεγα να αλλάξεις τον ιμάντα σου μετά απο 14 χρόνια αν και οπτικά μπορεί να φαίνεται εντάξει έχει ξεραθεί και θα το δείς μόνο όταν τον βγάλεις, επίσης στην παρακάτω φώτο φαίνονται τα σημάδια ελέγχου του ιμάντα στον τανυστήρα και σε σταθερό σημείο του κορμού της μηχανής (R18A2).
Νικο για την βαλβιδα δεν τους προλαβα να ενημερώσω, θα γινει σίγουρα την επόμενη φορα.
Ιμαντα δεν με άφησε να αλλαξω, δεν εχει απολύτως τιποτα μου ειπε, ισως την επόμενη ή μεθεπόμενη φορα.

Τωρα στο μεγάλο ζητημα των αμορτισερ.. Τι βαζουμε; kyb ή sachs?
Αυτος μου ειπε οτι τα kyb ειναι πιο σκληρά αλλα νομιζει ότι κρατανε περισσότερα km.. Περιμενει απαντηση μου να τα παραγγείλει..
Ωρέ τι βαζουμε;

Επισης θελω να αλλάξω bump stops μαζι με τα αμορτισέρ, τι βαζουμε; γνησια και εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο ή υπάρχουν aftermarket? Τι τιμες παιζουν;

Bonus.

Πετυχα εκει το fd με το σχεδον 1.000.000 km
Μεχρι τα 550000 δεν έκαιγε ουτε λαδια.. Στις 950.000 αλλαχτηκε κινητήρας επειδη τρυπησε κολαρο και ο οδηγος δεν το πήρε χαμπάρι.. Ανεβασε θερμοκρασία και το ειπε το ποιημα..ακολουθούν φωτο..
990000km σημερα.. Ενταξει απο μεσα ο τεμπέλης ειναι λιωμενος και εξωτερικα το βερνικι σπασμενο σαν κατι opel.. Αλλα αν δεν ξερεις, λες 350000 με 400000 εχει αυτο το αμαξι

View attachment 316879

IMG_20210223_163620.jpg

MakTheo
View attachment 316881

·
A. Senna
8,098 Posts

·
Premium Member
2,059 Posts
  • Like
Reactions: kostashcivic

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,010 Posts
Νικο για την βαλβιδα δεν τους προλαβα να ενημερώσω, θα γινει σίγουρα την επόμενη φορα.
Ιμαντα δεν με άφησε να αλλαξω, δεν εχει απολύτως τιποτα μου ειπε, ισως την επόμενη ή μεθεπόμενη φορα.

Τωρα στο μεγάλο ζητημα των αμορτισερ.. Τι βαζουμε; kyb ή sachs?
Αυτος μου ειπε οτι τα kyb ειναι πιο σκληρά αλλα νομιζει ότι κρατανε περισσότερα km.. Περιμενει απαντηση μου να τα παραγγείλει..
Ωρέ τι βαζουμε;

Επισης θελω να αλλάξω bump stops μαζι με τα αμορτισέρ, τι βαζουμε; γνησια και εχουμε το κεφαλι μας ήσυχο ή υπάρχουν aftermarket? Τι τιμες παιζουν;

Bonus.

Πετυχα εκει το fd με το σχεδον 1.000.000 km
Μεχρι τα 550000 δεν έκαιγε ουτε λαδια.. Στις 950.000 αλλαχτηκε κινητήρας επειδη τρυπησε κολαρο και ο οδηγος δεν το πήρε χαμπάρι.. Ανεβασε θερμοκρασία και το ειπε το ποιημα..ακολουθούν φωτο..
990000km σημερα.. Ενταξει απο μεσα ο τεμπέλης ειναι λιωμενος και εξωτερικα το βερνικι σπασμενο σαν κατι opel.. Αλλα αν δεν ξερεις, λες 350000 με 400000 εχει αυτο το αμαξι

View attachment 316879

View attachment 316880

MakTheo
View attachment 316881
Και εγώ αυτό το δίλημμα έχω σχετικά με τα αμορτισέρ, kyaba η sachs? δεν έχω αποφασίσει ακόμη, αυτός που σου είπε οτι τα kayaba είναι πιο σκληρά είναι ο μηχανικός που σου έκανε το service?
Τώρα για bump stop αν θέλεις γνήσια ο κωδικός είναι 51722-SMG-E04 τα άσπρα, μην πάρεις τα πορτοκαλί γιατί έφευγαν εύκολα απο το top mount και after market μπορείς να βάλεις δεν είναι το κρίσιμο ανταλλακτικό, ένα κομμάτι λάστιχο είναι.

• Like
Reactions: panpapgtr

·
A. Senna
8,098 Posts
Και εγώ αυτό το δίλημμα έχω σχετικά με τα αμορτισέρ, kyaba η sachs? δεν έχω αποφασίσει ακόμη, αυτός που σου είπε οτι τα kayaba είναι πιο σκληρά είναι ο μηχανικός που σου έκανε το service?
Τώρα για bump stop αν θέλεις γνήσια ο κωδικός είναι 51722-SMG-E04 τα άσπρα, μην πάρεις τα πορτοκαλί γιατί έφευγαν εύκολα απο το top mount και after market μπορείς να βάλεις δεν είναι το κρίσιμο ανταλλακτικό, ένα κομμάτι λάστιχο είναι.
Ναι ο μηχανικος (και παιδικός φίλος) μου ειπε για τα kyb.. Ταυτόχρονα ομως μου ειπε οτι πραγματικά μεταξυ των 2 δεν ξερει τι να μου προτείνει οταν του είπα οτι δεν θελω να κοπαναει.. Συνήθως kyb βαζει ειπε..

Χθες γρασαρε και εσφιξε υποπλαισιο και λοιπα στοιχεια της ανάρτησης και ελεγξε ψαλιδια (που του ζητησα καθως ηταν εκεινα που μου ειχες προτείνει απο Αγγλια για να δουμε σε τι δρομο βρισκόμαστε) και τα βρηκε ολα οκ. Το αμαξι απο χθες δεν κοπαναει και το νιώθω "σφιχτο", ολα οκ..

Για bump stops γνωρίζω το νεο ανανεωμένο κωδικο (λευκα) καθως ειχα και ανακληση/επιλογη τοτε αλλαγης εντος εγγύησης που δεν εκανα για να μην ξηλωνω ολο το μπροστά συστημα για 2 κομμάτια λαστιχο οπως λες.. Την μια τα εβαζα στην θεση τους, μετα τα κολλουσα με σιλικονη, είπα θα μείνουν στην θεση τους.. Μετα τα κολλησα με παμπριζοκολλα και πλέον εχουν χασει την πατουρα που ειχαν και δεν εχουν θεση για να κατσουν.. Το θέμα με τα aftermarket ειναι να μην είναι σαν τα πρώτα μαμά (πορτοκαλί) και μετα απο λιγο βγαινουν απο την θεση τους.
Τιμες απο γνησια bump stops γνωριζεις;

Μεταξύ των 2 (kyb/sachs) είσαι 50-50 ή οριακα σκεφτεσαι κατι?
Και ο jimp σε καποια φαση στο τηλεφωνο που μιλήσαμε και του ανεφερα τον προβληματισμό μου (καθως αλλαξε παμπολες φορες αναρτήσεις και στοιχεια της ανάρτησης) μου ειπε να βαλω sachs γιατι τα kyb είναι σκληρα..

MakTheo

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,010 Posts
Εχουν περάσει αρκετά χρόνια και δεν θυμάμαι ακριβώς την τιμή των γνήσιων λευκών bump stop στο περίπου πρέπει να είναι απο 15-20€ το ένα.
Για αμορτισέρ τώρα είμαι κι εγώ 50-50 διότι έχω αλλάξει απο sachs σε kayaba αλλά με την εξής διαφορά, τα sachs είχαν απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη 70000χλμ οπότε δεν τα ξέρω σαν καινούργια, όταν τα άλλαξα στα 120000χλμ και έβαλα kayaba σταμάτησαν κοπανήματα απο λακούβες και είχα την αίσθηση οτι τα kayaba είναι πιο μαλακά, λόγω ίσως του παραπάνω λόγου, για αυτό δεν έχω αποφασίσει ακόμη, βέβαια έχω χρόνο γιατί δεν θα τα αλλάξω άμεσα, βέβαια όταν θα τα αλλάξω στις 230000-240000χλμ θα αλλαχτούν και top mount-ρουλεμάν, bump stop και φυσούνες.

• Like

·
A. Senna
8,098 Posts
Εχουν περάσει αρκετά χρόνια και δεν θυμάμαι ακριβώς την τιμή των γνήσιων λευκών bump stop στο περίπου πρέπει να είναι απο 15-20€ το ένα.
Για αμορτισέρ τώρα είμαι κι εγώ 50-50 διότι έχω αλλάξει απο sachs σε kayaba αλλά με την εξής διαφορά, τα sachs είχαν απο τον προηγούμενο ιδιοκτήτη 70000χλμ οπότε δεν τα ξέρω σαν καινούργια, όταν τα άλλαξα στα 120000χλμ και έβαλα kayaba σταμάτησαν κοπανήματα απο λακούβες και είχα την αίσθηση οτι τα kayaba είναι πιο μαλακά, λόγω ίσως του παραπάνω λόγου, για αυτό δεν έχω αποφασίσει ακόμη, βέβαια έχω χρόνο γιατί δεν θα τα αλλάξω άμεσα, βέβαια όταν θα τα αλλάξω στις 230000-240000χλμ θα αλλαχτούν και top mount-ρουλεμάν, bump stop και φυσούνες.
Με τον Δημήτρη (jimp) που ξαναμιλησα στο τηλέφωνο μου ειπε ξανα sachs, καθως τα kyb λεει σκληραινουν όσο παλιωνουν (;).
Ο μηχανικος μου πάλι λεει οτι τα aftermarket sachs ειναι πιο σκληρα απο τα μαμά sachs.. Αντε βγαλε ακρη.

Επισης πηρα πριν λιγο τιμες 280 τα kyb, 350 τα sachs, ενω τα περιμενα αναποδα (300 περίμενα τα kyb και κανα 50αρι κάτω τα sachs συμφωνα με ψιλοερευνα που εκανα online)

Απο τα kyb που τα εβαλες καινούρια εισαι ευχαριστημένος; αν και ψιλοεκλεινα προς sachs, πλεον λογω τιμης λεω να παω εκει αφου με την διαφορα των 70ε θα βαλω και ακρομπαρα/ημιμπαρα..

MakTheo

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,010 Posts
Ναι μια χαρά είναι τα kayaba δεν έχω κάποιο παράπονο αν και όπως έγραψα παραπάνω δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί τα sachs ήταν παλιά με 70000χλμ.

• Like

·
Registered
804 Posts
Εγω μολις το αγόρασα το 17΄ τρεχανε λαδια απο τα μαμα sachs με ουτε ~50.000χλμ.Τα θεωρω και απο αλλη περιπτωση απαραδεκτα.Τα kyb αντικειμενικα αλλη ποιοτητα κατασκευης made in japan.Δεν εχω κανενα παραπονο.Δεν μπορω να πω αν ειναι σκληρα,καθως εχω πανω το κουτσουρο potenza.Θυμαμαι ομως τα 2-3 ταξιδια που ειχα κανει με sachs.το αμαξι ηταν βαρκα γιαλο.

·
Νίκος
civic 2007 1.8 fk2
3,010 Posts
Καλό θα ήταν να γράψουν και άλλοι εμπειρίες - γνώμες για sachs και kayaba ώστε να έχουμε όλοι όσο το δυνατόν ολοκληρωμένη άποψη.

·
Premium Member
2,059 Posts
Καλό θα ήταν να γράψουν και άλλοι εμπειρίες - γνώμες για sachs και kayaba ώστε να έχουμε όλοι όσο το δυνατόν ολοκληρωμένη άποψη.
Το αμάξι το αγόρασα 2008. Το 2011 άλλαξα τα εργοστασιακά Sachs μέσα στην εγγύηση με 25300 χιλιόμετρα. Μου έβαλαν πάλι Sachs & είπαν ότι είναι καλύτερα από αυτά που είχα. Η αλλαγή έγινε γιατί υπήρχε μία αίσθηση να κοπανάει. Μου άλλαξαν αμορτισέρ, βάσεις & λάστιχα, όχι ελατήρια. Έφτιαξε κατά πολύ από πριν! Επίσης επειδή μου αρέσουν περισσότερο οι στροφές να πω ότι για τα γούστα μου όσο μάθαινα το αμάξι, τόσο την χαιρόμουν σαν ανάρτηση γι' αυτό που μπορούσε να δώσει! Το 2017 κοντά στα 60000 χιλιόμετρα περίπου έβαλα coilover & εκεί άλλαξαν όλα προς το καλύτερο, πάλι για τα δικά μου γούστα! Συμπέρασμα. Για τα 35000 χιλιόμετρα περίπου σε πόλη, ταξίδια, ευθείες, στροφές, φορτωμένο & μη, τα Sachs δούλεψαν άψογα! Θα μπορούσα να πω & για την συνεργασία ελαστικών τότε, αλλά ως γνωστόν οι γόμες & οι αντοχές αλλάζουν συνέχεια στα ελαστικά! Τα τότε καλύτερα σήμερα είναι χειρότερα! Αν το οδηγείς μόνος βάλε kayaba, αν το φορτώνεις βάλε Sachs, αν θέλεις παιχνίδια βάλε Monroe, αν θες τα πάντα βάλε BC Racing!!!

Στάλθηκε από το G3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like
Reactions: nestou

·
Premium Member
222 Posts
ετήσιο service σήμερα στο electric madness workshop. Λάδια ενεος 5-40 (50€) + φ. λαδιού (13€) + φ. αέρα (17,36€) + φ. καμπίνας (13,68€) + υγρά φρένων (20€ μαζί με εργασία) + μοτεράκι a/c κρύο-ζέστη (67€) + εργασία αλλαγής μοτέρ (10€) + εργασία service (40€) = 231€ (ανταλλακτικά τα πήρε το συνεργείο.)
χλμ στον civica 104000.
Πρέπει να δρομολογήσω και αλλαγή στο φίλτρο βενζίνης....(30 εργασία και περίπου 40 το ανταλλακτικό)

12141 - 12160 of 12190 Posts