2006+ Honda Civic Forum banner

17161 - 17180 of 17180 Posts

·
Collateral M o d e r ator
4,210 Posts
Άγγελε εγώ τα άλλαξα όλα.. Προφυλακτήρες, τόξα, μασπιέ..

·
Premium Member
3,566 Posts
Καλησπέρα σε όλους μετά από πολύ καιρό. Ελπίζω να είστε όλοι καλά και χαίρομαι που ακόμα κρατάτε αυτό το ωραίο παρεάκι.
Είχε αρχίσει το τιμόνι και είχε διαβρωθεί το χρώμα και το δέρμα είχε αρχίσει από την αριστερή πλευρά να κάνει ραγίσματα. Οι επιλογές που είχα ήταν ή δέρμα από πάνω που έχουν κάνει κάποιοι εδώ με ωραίο αποτέλεσμα απο οτι έχω δει αλλά έχει κόπο ή βάψιμο.
Δοκίμασα το Αυτοκίνητα - Color Glo Hellas στην αργυρούπολη. Έμεινα ευχαριστημένος αν και το τιμόνι απέκτησε μια διαφορετική υφή λόγω της φρέσκιας μπογιάς. To κόστος ήταν στα 40€ προσφορά κανονικά είχε 60€ (υπερβολικό θεωρώ). Είχα σκοπό να φτιάξω και άλλα στα πλαστικά κτλπ αλλά αποφάσισα να το αφήσω για αργότερα γιατί μαζεύτηκε μεγάλο ποσό που δεν ήμουν διατεθειμένος να δώσω.

·
Premium Member
9,217 Posts
Καμια φωτό παίζει;
Δείχνει όπως το νιου ή φαίνεται το βάψιμο;

·
Premium Member
3,566 Posts
Καμια φωτό παίζει;
Δείχνει όπως το νιου ή φαίνεται το βάψιμο;
Γεια σου Κώστα! :D
Θα βγάλω φωτό και θα τις ανεβάσω γιατί πλέον δεν το πολυχρησιμοποιώ το αυτοκίνητο, κινούμε με συγκοινωνία πλέον και έχω βρει την υγειά μου. Έχουμε πάρει και ένα δευτερο μικρό (Polo '04 μην βαράτε παιδιά τσάμπα το πήρα από γνωστό σε άψογη κατάσταση) για την γυναίκα η οποία δεν λέει τελικά να το οδηγήσει και το παίρνω εγώ :). Το τιμόνι δείχνει new αλλά πλέον έχει ένα χρώμα μαύρο ματ και όχι γυαλιστερό όπως ήταν πριν που θυμάμαι (έτσι το θυμάμαι δεν ξέρω αν είχε γίνει λόγω χρήσης αλλά θυμάμαι οτι ήταν λίγο γυαλιστερό)

·
Premium Member
3,566 Posts
Εδώ μερικές που τράβηξα καθ οδόν είχε αντηλιά αλλά θα δεις οτι στο αριστερό μέρος πλέον δεν φαίνεται τίποτα ενώ είχε κάνει ραγίσματα και σκασίματα.
311768
IMG_20200219_084452.jpg
311769
IMG_20200219_084508.jpg

·
Premium Member
3,403 Posts
View attachment 311795
Επόμενο φούσκα και λεβιες skunk2 αν βρω πουθενά φτηνο
Πολύ όμορφο.Μηπως είναι αυτό που πούλαγε ένας στις αγγλικές αγγελίες?

Στάλθηκε από το TA-1033 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
459 Posts
Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος λάμπες Η7 led για τα κλασικά φανάρια με κάτοπτρα;
Έχω δει κάτι λάμπες με μικρό μετασχηματιστή που έχουν τα ledακια στα σημεία που είναι στις αλογόνου ώστε να φέγγουν σωστά. Επειδή είναι πολλές κινέζικες δε ξέρω κατά πόσο είναι οκ.

·
Premium Member
866 Posts
Έβαλα πρόσφατα τις Philips X-tremeUltinon LED gen2 και είναι ότι καλύτερο έχω δει σε led (και έχω δει πολλά).

Όμως κοστίζουν όσο ένα νεφρό στη μαύρη αγορά.

Έχουν δοκιμάσει τα παιδιά και κάτι άλλες από ebay στο 50ρικο, οι οποίες είχαν αξιοπρεπέστατο pattern για LED. Ψάξε και θα τις βρεις.

·
Registered
649 Posts
Παιδιά έχει δοκιμάσει κάποιος λάμπες Η7 led για τα κλασικά φανάρια με κάτοπτρα;
Έχω δει κάτι λάμπες με μικρό μετασχηματιστή που έχουν τα ledακια στα σημεία που είναι στις αλογόνου ώστε να φέγγουν σωστά. Επειδή είναι πολλές κινέζικες δε ξέρω κατά πόσο είναι οκ.

Εχω αυτες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

·
Supporter
1,672 Posts
Αυτό είναι κάτι που θέλω να κάνω και εγώ κάποια στιγμή.
Όμως πάλι πιστεύω και μετά απο όσα έχω διαβάσει σε πολλά φορουμ απο club αυτοκινήτων, χωρίς κάτοπτρο, σε απλό φανάρι είτε έχεις led είτε xenon, στραβώνεις τον κόσμο. μπορει το αποτέλεσμα να μας αρέσει αλλά δεν είναι σωστό.
Τώρα, χωρίς κάτοπτρο στο φανάρι, οι LED στραβώνουν περισσότερο απο τις HID.
Μιλάω πάντα για καλά και ακριβά πράγματα και όχι κινεζιές. Και επίσης πιστεύω ότι τα μαμά φώτα μας είναι πάρα πολύ καλά!

·
Registered
459 Posts
Ισως δε το εγραψα σωστα όχι κατοπτρο, καθρέφτες το κλασικό φανάρι δηλ από το civic 9g.

·
Registered
864 Posts
Φούσκα και sticker εμεινε ο λεβιες skunk2 και τελος
View attachment 311998 View attachment 311999
Αυτοκόλλητα είναι; Εσύ τα πέρασες; Έχω κάνει απόπειρα στο πλαστικό καπάκι του λεβιέ και δε στρώνει με τίποτα.

Επίσης το πλακάκι του λεβιέ είναι του τάπερ αυτό που έχεις; Έχω το ίδιο αλλά μέσα εκεί που είναι η τρύπα του λεβιέ και έχει και τη φούσκα έχει κάτι πλαστικά που βρίσκουν στη βάση μας (fn1,fk2)

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

·
Registered
132 Posts
Αυτοκόλλητα είναι; Εσύ τα πέρασες; Έχω κάνει απόπειρα στο πλαστικό καπάκι του λεβιέ και δε στρώνει με τίποτα.

Επίσης το πλακάκι του λεβιέ είναι του τάπερ αυτό που έχεις; Έχω το ίδιο αλλά μέσα εκεί που είναι η τρύπα του λεβιέ και έχει και τη φούσκα έχει κάτι πλαστικά που βρίσκουν στη βάση μας (fn1,fk2)

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Carbon My Ride απο εδω τα πήρε είχε προσφορα μια μερα τα carbon , οχι δεν ειναι του ταπερ

·
Supporter
1,672 Posts
Carbon My Ride
τραγικά ακριβός μου φαίνεται. κάποια κομμάτια ειδικά...!

·
Registered
132 Posts
τραγικά ακριβός μου φαίνεται. κάποια κομμάτια ειδικά...!
ειναι απλα δεν εχεις αλλη επιλογη στο να κουμπωνουν ακριβως. Μετα πας σε βαψιμο

17161 - 17180 of 17180 Posts