2006+ Honda Civic Forum banner

81 - 100 of 3627 Posts

·
Registered
4,238 Posts
Και πως έρχονται Ελλάδα αυτα? :confused:
με παραγγελια απο εναν αγγλο στο φορουμ...

αμα πας στο κεντρικο μενου του civinfo πηγαινε στο thread touge distribution...αυτος φερνει απο ιαπωνια ευρωπη!!

·
Premium Member
3,404 Posts
Γιαννη απο εξωτερικο τα εχω βρει γυρω στα 1100 ευρω.

·
Premium Member
5,574 Posts
με παραγγελια απο εναν αγγλο στο φορουμ...

αμα πας στο κεντρικο μενου του civinfo πηγαινε στο thread touge distribution...αυτος φερνει απο ιαπωνια ευρωπη!!
Τα 157,500¥ βγαινουν 1.428,63ευρω :facepalm:

·
Premium Member
3,404 Posts
Παρα πολλα τα λεφτα.Με τοσα παιρνεις και μια πολυ καλη coilover με χιλιες δυο ρυθμισεις.Αλλα οπως και να χει το θεμα τα λεφτα για καλη αναρτηση ειναι πολλα και οι δρομοι στους οποιους θα την κυκλοφορουμε ειναι τρισαθλιοι.Τα KAYABA AGX ξερει κανενας αν μπαινουν στο δικο μας?

·
Premium Member
7 Posts
Καλησπέρα σε όλους,

έχω ένα 1.8 με 70.000 χλμ. και νιώθω πως ήρθε η ώρα να αλλάξω αμορτισέρ. Τι μου προτίνετε αν πούμε ότι δεν θέλω να "σκληρίνω" την συμπεριφορά του αυτοκινήτου?

Με την εγγύηση ξέρεις κανείς τι γίνεται αν βάλω οτιδήποτε άλλο εκτός από τα μανίσια?

·
Premium Member
3,404 Posts
Με την εγγυηση δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα.Ποτε δεν εχω ακουσει κωλυμα σε εγγυηση λογω αλλαγης αμορτισερ.Ειδικα δε αν δεν αλλαξει το υψος του αυτοκινητου,και η σκληροτητα των νεων ειναι ιδια με αυτη των παλαιων.

·
Premium Member
1,211 Posts
Με την εγγυηση δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα.Ποτε δεν εχω ακουσει κωλυμα σε εγγυηση λογω αλλαγης αμορτισερ.Ειδικα δε αν δεν αλλαξει το υψος του αυτοκινητου,και η σκληροτητα των νεων ειναι ιδια με αυτη των παλαιων.
Κανενα προβλημα με την εγγυηση, τουλαχιστον στον Σ Βουλιαγμενης. Το αμαξι εχει χαμηλωσει αρκετα αλλα ποτε δεν εκαναν σχολιο επι του θεματος. Μαλιστα σε μια φαση ειχε ληξει η τριετης, αλλα περασαν το ανταλακτικο κανονικα στην εγγυηση, κατοπιν εγκρισης απο τα κεντρικα.

·
Premium Member
3,404 Posts
Φιλε μου εσυ δεν φορας την d2?

·
Premium Member
1,211 Posts

·
Premium Member
18,715 Posts
Παιδιά έχω κάνει βόλτα με το αμάξι του bako73 και σας βεβαιώνω ότι το αμάξι αλλάζει εντελώς, προς το καλύτερο βεβαίως-βεβαίως!
Όσον αφορά την σκληρότητα, γίνεται ποιοτικά σκληρό, δεν κοπανάει όπως με τα μαμά και έχεις άπειρες ρυθμίσεις για να κάνεις.

·
Premium Member
1,211 Posts
Παιδιά έχω κάνει βόλτα με το αμάξι του bako73 και σας βεβαιώνω ότι το αμάξι αλλάζει εντελώς, προς το καλύτερο βεβαίως-βεβαίως!
Όσον αφορά την σκληρότητα, γίνεται ποιοτικά σκληρό, δεν κοπανάει όπως με τα μαμά και έχεις άπειρες ρυθμίσεις για να κάνεις.
Πανο οταν ειχαμε κανει την βολτα ηταν ρυθμισμενο ως προς την αποσβεση, μπρος πισω στην σκαλα 0. Τα αφησα ετσι για καποια χλμ, για παιξουν λιγο τα εμβολα. Τωρα δοκιμαζω μπροστα 5 κ πισω 10.
Μειονεκτημα της D2 : 1.Mη ευκολη ρυθμιση του camber. Επειδη η διαμετρος της τρυπας πανω απο τα αμορτισερ ειναι μικρη δεν σου δινει χωρο να αλλαξεις το camber αλλα κ την αποσβεση κατα βουληση. Πρεπει να το κανεις πριν τα τοποθετησεις, οπως επισης πρεπει να αφησεις, τα αλενακια που ρυθμιζουν την αποσβεση επανω στις υποδοχες τους. 2. Χαμηλωνει αρκετα το αυτοκινητο κ αυτο γιατι οι 2,5 ποντοι ειναι η μικροτερη ρυθμιση οσο αφορα το χαμηλωμα πισω (προσωπικα εμενα μου αρεσει το χαμηλωμα). 3. Οταν ο δρομος εχει ανωμαλιες (δεν ειναι επιπεδος) το καταλαβαινεις εντονα, σαν να πεφτεις σε μικρα κενα αερος.

Οποιος ενδιαφερεται για Coilover, θα προτεινα να κοιταξει την D2 Street οπως επισης κ την Eibach Pro Street, που ειναι φθηνοτερες λυσεις. Βεβαια αν περιμενετε λιγο ακομα, ισως απο τον χειμωνα να εχετε περισσοτερες επιλογες.

Τιμη της D2 σχεδον 1χρονο πριν, αν θυμαμαι καλα (δεν ειμαι σιγουρος) 1100 ευρω με τοποθετηση κ ευθυγραμμιση.

·
Premium Member
9,217 Posts
παιδια βγάζουν συνέχεια αναρτήσεις για το δικό μας ....
με τις λίγες γνώσεις που έχω βρήκα στην κυβ και αν δεν κάνω λάθος στην κόνι και άλλους κωδικούς για το δικό μας
κάποιος πιό σχετικός στο ψάξιμο ?????

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
η kyb έχει για το σενταν...όχι για το δικό μας!

·
Premium Member
3,404 Posts
Λοιπον περασα σημερα μια βολτα απο τον Πλατανα και ρωτησα για τις BC RACING.Βασικα εχτες εψαχνα στο internet για να δω τι ακριβως παιζει με αυτες τις αναρτησεις και ειδα οτι γενικα παιζουν παρα πολυ καλες κριτικες και μαλιστα απο εφαρμογες σε πολυ σοβαρα και δυνατα αυτοκινητα στο εξωτερικο.Στο θεμα μας τωρα,οσον αφορα την αλλαγη υψους μετα την τοποθετηση,μου ειπε πως το αμαξι θα κατεβει περιπου 1-1,5 ποντο,δηλαδη θα παει περιπου στο μαμα υψος του R.Ειναι πληρως επισκευασιμες,με εγγυηση ενος ετους,με ρυθμιση καμπερ και γενικως ειναι γλυκια αναρτηση απ'οτι μου ειπε.Δηλαδη δεν κοπαναει και δεν κανει το αμαξι κουτσουρο.Του εκανα μια νυξη για ενδεχομενη ομαδικη αγορα και μου ειπε πως κανονικα εχει 1030 ευρω,με μια εκπτωση που κανει αυτος παει στα 950 και πως μπορει να καταληξει για 3-4 αυτοκινητα στα 900 ευρω.

·
Greek Subforum Moderator
13,262 Posts
αν ειναι για τοσα θα ρωτήσουμε και την μομπίλιτι πόσο θα μας το ριξει για να βάλουμε και άλλοι!
900€ είναι πολύ καλή τιμή! Εγώ ειμαι μεσα από τωρα!

·
Premium Member
3,404 Posts
αν ειναι για τοσα θα ρωτήσουμε και την μομπίλιτι πόσο θα μας το ριξει για να βάλουμε και άλλοι!
900€ είναι πολύ καλή τιμή! Εγώ ειμαι μεσα από τωρα!
Σπυρακο η τιμη ειναι ομως χωρις τοποθετηση ετσι?Να υπολογιζεις και κανενα 100ρικο για τοποθετηση-ρυθμιση.Οχι σε αυτον βεβαια.Με τον Μανο που μιλησα μου προτεινε τον Πουπακη που ειναι μανουλα σε τετοιοιυ ειδους αναρτησεις.Επισης τις βρηκα σε ακομα καλυτερη τιμη απο εξωτερικο εδω:
BC Racing Coilover Kit for Honda - larkspeed.com Πιστευω αν μαζευτουμε αρκετοι κατι θα κοψει κι αυτος.Απλα ο Πλατανας δεν καλυπτει την εγγυηση μου ειπε αν την φερω απο εξω....!!

81 - 100 of 3627 Posts