2006+ Honda Civic Forum banner

181 - 200 of 16830 Posts

·
Registered
652 Posts
Για την οροφή θεωρώ οτι άξιζε με το παραπάνω τα λεφτά της!Πραγματικά φωτίζει φανταστικά την καμπίνα την μέρα,όταν έχει πολύ ήλιο την κλείνω και το βράδυ είναι όλα τα λεφτά, κρίμα που σαν οδηγός δεν μπορείς να χαζεύεις:)!

Σας έστειλα(εκτός κι αν έκανα πατάτα με την επισύνναψη) φωτό από το δικό μου με λίγο πιο σκούρο φιμέ και μαύρες ζάντες, αλλά πριν την προσθήκη της αεροτομής και της μάσκας αλα TypeR.Είναι κουκλί!:p:p:p

Για το kit ανεπίσημα περιμένουν ενημέρωση σύντομα:p. Όντως και εμένα μου είπαν οτι είναι στο στάδιο του τελικού ελέγχου και το περιμένουν.

Καλές γιορτές σε όλους!Καλή Ανάσταση και ακόμα καλύτερο φαγοπότι...
Το σημαντικότερο, εύχομαι καλές και ασφαλείς διαδρομές!

Attachments

·
Registered
153 Posts
Εχθές που πήγα στον Σαρακάκη για service ρώτησα τον άνθρωπο (που μου έκανε την αναβάθμιση στο i-shift) για κάποιο κίτ αύξησης απόδοσης του κινητήρα και μου είπε ότι κάτι παίζεται στην USA και θέλουν να το φέρουν να το δοκιμάσουν εδώ απλώς έχουν επιφυλάξεις λόγω διαφοράς ποιότητας καυσίμου, μου είπε για +20HP είδωμεν........
Όταν ξαναδεις τον ανθρωπο αυτο ρωτατον το κιτ ειναι απο Αμερικη ή ετσι λενε για να μας κοροιδευουν.Γιατι εγω ξερω πως ο Σαρακ εκανε συνεργασια με γνωστοτατο Ελληνα βελτιωτη πανω στα Honda και θα σου κανει επαν/σμο τον εγκεφαλο,αλλαγη φιλτροκουτι με πιο ελευθερας και εξατμιση απο καταλυτες και πισω αυξηση εως 25Ηρ και θα εχεις και εγγυηση Σαρακ.Για ρωτατον αυτα που ειπα.

·
Registered
41 Posts
Γιατι εγω ξερω πως ο Σαρακ εκανε συνεργασια με γνωστοτατο Ελληνα βελτιωτη πανω στα Honda και θα σου κανει επαν/σμο τον εγκεφαλο,αλλαγη φιλτροκουτι με πιο ελευθερας και εξατμιση απο καταλυτες και πισω αυξηση εως 25Ηρ και θα εχεις και εγγυηση Σαρακ.Για ρωτατον αυτα που ειπα.
τι πως που ποτε ποιοσ γιατι θελω και εγω απο που μπορουμε να μαθουμε λεπτομερειες εγγυημενα πραγματα?????????????????

·
Registered
15 Posts
Αντε να γινει το reflash εγω παντως μεχρι 1000 ευρω τα δινω για Φ.Π.Ε για 25 αλογα " << ΜΕ ΤΟ ΟΚ ΤΟΥ ΣΑΡΑΚΑΚΗ >>" παντα !!!

·
Premium Member
9,595 Posts
Ειχε αδεια σημερα ο γνωστος μου στο Σαρακ παιδια. Τη Παρασκευη θα ειναι στη δουλεια. Υπομονη.....

·
Registered
131 Posts
Αντε να γινει το reflash εγω παντως μεχρι 1000 ευρω τα δινω για Φ.Π.Ε για 25 αλογα " << ΜΕ ΤΟ ΟΚ ΤΟΥ ΣΑΡΑΚΑΚΗ >>" παντα !!!
Μετά το πρώτο μου σέρβις των 20.000 χλμ στον εδώ Sara...is Θεσσαλονίκης, έχω να σας ανακοινώσω τα εξής:

Όντως μελετάται το θέμα επαναπρογραμματισμού απο τα συνεργεία τους στο προσεχές μέλλον (σε ένα διάστημα 1 περίπου χρόνου) Το ότι "μελετάται" δεν είναι απαραίτητο οτι και θα γίνει. Το κόλλημα βρίσκεται στο θέμα της αξιοπιστίας το οποίο εξετάζουν ενδελεχώς, προκειμένου να μην επηρρεαστεί η εγγύηση. Τώρα, όπως μου είπε ο υπεύθυνος, το πιο πιθανό είναι να μιλάνε για εξωτερικό εγκέφαλο (παράλληλο) όπως κάναν ήδη στο παρελθόν για τα Μιtsubishi του ίδιου αντιπροσώπου. Η Εκτίμηση είναι ότι θα δίνει πάνω κάτω περίπου 20 άλογα κα θα κοστίζει πάνω κάτω κοντά στα 1000+ Ευρώ.

ΛΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΤΕΕΕΕ!!!!!! :D

·
Premium Member
802 Posts
Σημερινα φρεσκα νεα. Το κιτακι βρισκεται στο σταδιο του δυναμομετρου και σε 2-3 εβδομαδες θα εχουμε καποια νεα. Το κιτ περιλαμβανει--->κιτ εισαγωγης, εξατμιση, επαναπρογραμματισμο εγκεφαλου. Οσο για τιμες (ιππους- ροπη) αναμενουμε οπως αναμενουμε και τελικη τιμη.

·
&#12450;&#12524;&#12483;&#12463;&#12473;
11,177 Posts
Discussion Starter #188 (Edited)
Παντως εγω ειμαι πολυ επιφυλακτικος οσο και να μη το θελω! Εδω σ ολο τον κοσμο και ιδιως στην Αμερικη δεν εχουν καταφερει να κανουν κατι αξιολογο στο μοτερ μας και θα το κανουν εδω??? Μακαρι να το πετυχουν βεβαια...αλλα το μελλον θα δειξει!! Στην Αμερικη το μοτερ μας ειναι παρα πολυ φορεμενο και δεν ειναι τυχαιο οτι δεν εχουν βγαλει ουτε ενα κιτ βελιτωσης παρα μονο κατι μεμονομενα custom turbo εφαρμογες τυπου daras developments οπου τα τουρμπιζω ολα και συμφερει...και σπανε.... Εκτος αν εταιριες τυπου hondata κτλ δεν εχουν τα κοτσια και τις γνωσεις του μαστρομητσου Ελληνα υπερβελτιωτη.... (Εχουν πει οτι δεν αξιζει καν να ασχοληθουν με τον R18 στο επισημο forum της hondata οπου γραφουν και οι ανθρωποι της εταιριας..)
Εδω αν το πετυχουν (τα +20 αλογα μου κανουν για μαρκετινιστικο κολπο....τι ειναι turbo?? απλα βλεπουν τον ανταγωγισμο...) και σπασει τοτε σιγα να μην τηρησουν καμια εγγυηση οι κυριοι....
Ειδωμεν...

·
A. Senna
8,049 Posts
Παντως εγω ειμαι πολυ επιφυλακτικος οσο και να μη το θελω! Εδω σ ολο τον κοσμο και ιδιως στην Αμερικη δεν εχουν καταφερει να κανουν κατι αξιολογο στο μοτερ μας και θα το κανουν εδω??? Μακαρι να το πετυχουν βεβαια...αλλα το μελλον θα δειξει!! Στην Αμερικη το μοτερ μας ειναι παρα πολυ φορεμενο και δεν ειναι τυχαιο οτι δεν εχουν βγαλει ουτε ενα κιτ βελιτωσης παρα μονο κατι μεμονομενα custom turbo εφαρμογες τυπου daras developments οπου τα τουρμπιζω ολα και συμφερει...και σπανε.... Εκτος αν εταιριες τυπου hondata κτλ δεν εχουν τα κοτσια και τις γνωσεις του μαστρομητσου Ελληνα υπερβελτιωτη.... (Εχουν πει οτι δεν αξιζει καν να ασχοληθουν με τον R18 στο επισημο forum της hondata οπου γραφουν και οι ανθρωποι της εταιριας..)
Εδω αν το πετυχουν (τα +20 αλογα μου κανουν για μαρκετινιστικο κολπο....τι ειναι turbo?? απλα βλεπουν τον ανταγωγισμο...) και σπασει τοτε σιγα να μην τηρησουν καμια εγγυηση οι κυριοι....
Ειδωμεν...
Πεσ'τα ρε φιλε! Συμφωνω απολυτα.

·
Premium Member
225 Posts
Πάντως, ακόμα και αν (που δε νομίζω) το κιτακι αυτό βγει, θα ήθελα να προτείνω να μη βιαστείτε να το φορέσετε και βασικότερα να το πληρώσετε αν δεν δείτε πρώτα εγγυημένα αποτελέσματα. Και όταν λέμε εγγυημένα, κυρίως εννοώ:

- test drive αυτοκινήτου που το έχει.
- δυναμομέτρηση πριν και μετά, ώστε να φανεί η όποια διαφορά

Αν ακόμα δόσουν σε κάποιο περιοδικό το "τσιπωμένο" civic έτσι ώστε να μετρηθούν οι επιδόσεις και η κατανάλωση, θα ήταν ακόμα καλύτερα.

·
Greek Subforum Moderator
13,263 Posts
Χλωμά τα βλέπω τα 20 άλογα που υπόσχονται...θα χάνει σίγουρα αλλού.
'Αντε και τα πετύχανε τα άτια...τι να τα κάνω αν εμφανίζονται από τις...6000 μέχρι τον κόφτη;;; Δεν μιλάω για κατανάλωση γιατί το διψήφιο θα είναι δεδομένο στην μέση κατανάλωση.
Μόνο το τούρμπισμα δίνει άτια στην περίπτωση μας ή ακόμα καλύτερα ένας κομπρεσσορας...προσωπικά δεν το σκέφτομαι.

·
P R E P A R E D
10,437 Posts
απορω γιατι σας τρωγεται.......

αν δεν σας φτανουν τα 140,και θελατε οπωσδηπωτε civic,ειστε σε θεση να τα σκατε,γιατι δεν παιρνατε το ταπερακι???

·
Premium Member
98 Posts
Γιατί σιγά - σιγά σου ανοίγει η όρεξη, και όταν τα δίνεις λίγα - λίγα νομίζεις πως πληρώνεις λιγότερα!!!

·
Registered
31 Posts
ακριβως μαλλον κοροιδευουμε τον ευατο μας! αν σκεφτεις οτι το αυτοκινητο εφτασε 24500 και εμεις θελουμε την αεροτομη απτο type r + 650 ενα χαμηλωματακι + 700 μεγαλυτερο ζαντικο + 1000 βαψιμο τα σποιλερ στο χρωμα του αμαξωματος + 350 ενα ωραιο φιλτρακι +300 μπακετ καθισματα + 800 ενα χταποδακι + 700 και αλλα 20 αλογακια + 1000 μας κανουν 30000 περναμε το ταπερ και μας εμεναν και για τσιγαρα!

·
P R E P A R E D
10,437 Posts
εδω καλα- καλα δεν εμπιστευεστε ή και τα βαζετε με τον Σ.... και απο την αλλη ζητατε αλλα 20 αλογα αν σας δωσει εγγυηση???

Η΄ μηπως θελετε να μπλεξετε με καθε τυχοντα μαστορα που θα βαλει χερι στη μηχανη???
νομιζω οτι αγοραζοντας ΧΟΝΤΑ ζηταμε πρωτιστως μηχανικη αξιοπιστια και ξεγνοιασια.αλλιως θα παιρναμε κατι αλλο κ 5 ταινιες ΤΣΟΝΤΑ δωρο[smilie=tongue.gif][smilie=cheeky-grin::D.....

140 αλογα για 1.8 αυτοκινητο ειναι παρα πολυ καλα,τη στιγμη που ο μαυρος χρυσος καλπαζει ασταματητα>παραπανω αλογα (πειραγμα)=περισσοτερη καταναλωση...

....εκτος και αν ειστε ΟΛΟΙ πλουσιοπαιδα αρρωστημενα με το σιβικ!!!:cool:

δηλαδη αν ζουσε μαζι σας η Μονικα Μπελουτσι θα λαχταρουσατε την Ατζελινα Τζολι ή τουμπαλιν???
(λεμε τωρα....)

·
Registered
153 Posts
Για να δουμε τι θα προκύψει πάντως ακομα επιμένω να μου φαινεται πολυ περιεργο το γεγονος πως η hondata δήλώνει πως (δέν αξίζει να ασχοληθεί με το moter μας?)

·
&#12450;&#12524;&#12483;&#12463;&#12473;
11,177 Posts
Discussion Starter #199
Για να δουμε τι θα προκύψει πάντως ακομα επιμένω να μου φαινεται πολυ περιεργο το γεγονος πως η hondata δήλώνει πως (δέν αξίζει να ασχοληθεί με το moter μας?)
φαντασου......

·
Registered
19 Posts
Δεν αξίζει? Σοβαρή εταιρία είναι???? Αν δεν κάνουν κάτι που δεν μπορούν να κάνουν οι άλλοι βελτιωτές τότε ΑΞΙΖΟΥΝ....

181 - 200 of 16830 Posts