2006+ Honda Civic Forum banner

61 - 80 of 16830 Posts

·
Registered
153 Posts
Ημουν βατραχανθρωπος στο στρατο και τις εχω στο πετσι μου τις βομβες [smilie=cheeky-grin:

·
Premium Member
802 Posts
Για οσους Θελουν Προγραμμα!!!για το Νεο civic R18!!!!!!
Σε Συνεργασια ο Σαρακακης και (ενας Βελτιωτης) μεσαζων με ξενη εταιρια ,ετοιμασαν προγραμμα ...REFLASH παρακαλω!!!(δηλ απλα θα κουμπωνει την θυρα oBD2 και θα στελνει νεα δεδομενα στην ecu)Ετσι και πολυ απλα σε κανενα 5λεπτο θα ειναι ετοιμο και δυνατοτερο σε ολο το φασμα και με την εποπτια του Σαρακακη!!!!
Απο Δυναμη (λενε) με πληρη Φιλτρο-εξατμηση θα περναει τα 160 (+ -) καπου εκει!!!
Απο τιμη ακομα δεν ξερω ...αν και θα γινει πασυγνωστο σε περιοδικα και οχι μονο!!!
Αλλα κανενα 1000ρικο θα κανει.
Σιγουρα θα ετοιμασουν και 1ο σταδειο με φουλ ολα.
Οποτε καντε λιγη υπομονη,γιατι ολα ειναι ετοιμα η εταιρια εδωσε το ΟΚ και απλα περιμενουν να ερθει Ελλαδα και να ξεκινησουν!!!
Κατι παρομοιο μου εχει πει και ο δικος μου "βελτιωτης". Προγραμμα απο αμερικη σε συνεργασια με Σαρακακη και προ παντων ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ . Απλα περιμενουμε. Λες να λεμε τον ιδιο "βελτιωτη"?

·
Souvlaki Drifter !
953 Posts
δεν ειναι τσαμπα λεφτα για 20 μόνο άλογα; δεν θα εχει καμμια διαφορα στον δρομο...

·
Greek Subforum Moderator
13,266 Posts
παίδες 20 άλογα μόνο με πρόγραμμα εγκεφάλου σε ατμοσφαιρικό αυτοκίνητο μου φαίνεται πολύ. Αν ήταν τούρμπο γίνεται...θα πρέπει να γίνει μελετημενη βελτίωση που θα ξεπεράσει πολύ τα 1000 ευρώ αφού πρέπει να συνδιαστεί με φίλτρα-εξατμίση κλπ

·
Registered
153 Posts
Δεν ειναι μονο με προγραμμα.Εξατμιση και φιλτρο.Σταδιο 1ο ας το πουμε.
Και το ιδιο πακετο με 1100 ευρω με παραλληλο εγκεφαλο της Greddy φιλτρο και εξατμιση το εχει ο βελτιωτης Νικηφορος.

·
Greek Subforum Moderator
13,266 Posts
δεν μας είπαν όμως...τα παραπάνω άλογα θέλουν και περισσότερο καυσιμο...το θέμα είναι πόσο. 1 λίτρο στα 100 είναι καλά αλλά παραπάνω;;;:confused:
Από την άλλη δεν ξέρω αν θα περνάει κτέο στο μέλλον. Μην ξεχνάτε ότι πλέον περνάνε στα 3 χρόνια.

·
Premium Member
9,595 Posts
Παιδια μηλισα με το γνωστο μου μεσα απο το Σαρακ. Καταρχην απορισε πως διερευσε αυτο. Μου το επιβαιβεωσε και μου ειπε να τον ξαναπαρω τηλ σε ενα μηνα. Δε μου ειπε ομως λεπτομερειες. Καντε υπομονη παιδια....

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #69
Καλα και μενα τα +20 αλογα μου φαινονται λιγο χλωμα! Αν ηταν για 10 μαλιστα!! Βεβαια μακαρι να ειναι 20, δεν με χαλανε καθολου, αρκει βεβαια να μην επηρεαζουν αξιοπιστια και να μην αυξανουν παρα πολυ την καταναλωση!
Παντως επειδη το χω ψαξει το θεμα...και επειδη το μυαλο μας παει σε αμερικη και....hondata....να πω πως η hondata εχει δηλωσει επισημα οτι δεν προκειται να ασχοληθει με τον R18 γιατι δεν αξιζει!! Θελει πολυ δουλεια και τεραστιο κοστος και το αποτελεσμα θα ειναι πολυ μικρο αναλογικα! Αυτα εχουν γραφτει και στο official hondata forum αλλα και στο Νο1 αμερικανικο forum 8th generation honda civic που ασχολουνται πολυ με το μοτορι μας. Εχουν και τουρμπο εκει οι υποαναπτυκτοι!!!
Μακαρι να αλλαξαν μυαλα στη hondata! ΠΟλυ θα ηθελα να ντοπαρα τ αμαξι μου μ ενα προγραμμα απο την συγκεκριμενη εταιρια!
Κατι που αναφερθηκε για νικηφορο....τι ξερετε???Αναλυτικα!!!

·
Premium Member
802 Posts
δεν μας είπαν όμως...τα παραπάνω άλογα θέλουν και περισσότερο καυσιμο...το θέμα είναι πόσο. 1 λίτρο στα 100 είναι καλά αλλά παραπάνω;;;:confused:
Από την άλλη δεν ξέρω αν θα περνάει κτέο στο μέλλον. Μην ξεχνάτε ότι πλέον περνάνε στα 3 χρόνια.
Φιλε skam απο την στιγμη που καποιος θελει να βελτιωσει τον κινητηρα δεν πιστευω να τον απασχολει το αν η καταναλωση του απο 8λιτρα του παει 10 ή αν απο 600 και κατι χιλιομετρα αυτονομιας του παει 550. Οποιος δεν θελει δεν το κανει αλλα οποιος το κανει πληρωνει το τιμημα. Οσο για θεματα ΚΤΕΟ ε!!!!!!!! ας μην γελοιομαστε κιολας. Ολοι πιστευω γνωριζουν τι συμβαινει.............

·
Registered
153 Posts
Παιδια γιατι να σχοληστε με Κτεο.Η μετατροπη θα γινει απο Σαρακ μερια και οχι απο εξωτερικο μαστορα.Γιατι να μπερδευεστε?Και ποτε αλλαξε το καθεστως τον κτεο και δεν το εμαθα(ο πεθερος μου ειναι προισταμενος)και απο την αλλη τα αμαξια στην Αθηνα θα περνανε σε 3 χρονια εδω σημερα μετα τα 7 πανε και θα καταφερουν να περνανε στα 3.Μην τρελαθουμε.Και οπως ειπε και mkhcts ξερουμε πως να περασουμε απο το κτεο.

·
Greek Subforum Moderator
13,266 Posts
Και ποτε αλλαξε το καθεστως τον κτεο και δεν το εμαθα(ο πεθερος μου ειναι προισταμενος)και απο την αλλη τα αμαξια στην Αθηνα θα περνανε σε 3 χρονια εδω σημερα μετα τα 7 πανε και θα καταφερουν να περνανε στα 3.Μην τρελαθουμε.Και οπως ειπε και mkhcts ξερουμε πως να περασουμε απο το κτεο.
προφανώς δεν είσαι ενήμερος.
Επειδή έχω πρόσβαση στα στοιχεία σου τα παραθέτω...
ΚΤΕΟ το 2008 περνανε όλα τα αυτοκίνητα που ταξινομήθηκαν σαν καινούρια το 2002, 2003,2004.
Ανάλογα με το τελευταίο ψηφίο περνάνε ανά μήνα. Γεναρη το 1, φλεβαρη το 2....Δεκέμβριο το 0.
Αν ένα αυτοκίνητο είχε ταξινομηθεί 12/04 ως καινούριο και η πινακίδα του έληγε σε 1 τότε θα έπρεπε να περάσει 01/2008.
Δηλαδή σε 3 χρόνια...μάλλον ο πεθερός σου προετοιμάζεται για σύνταξη(ο τυχερός θα πάρει...εμείς χλωμό) και δεν στα είπε καλά!;)[smilie=tongue.gif]

·
Registered
153 Posts
Αυτο συμβαινει στην Αθηνα πιθανον.Εδω στην Λαμια που μενω απο το Υπουργειο Συγκηνωνιων μου βαλαν σφραγιδα για Κτεο στα 4 χρονια.

·
Souvlaki Drifter !
953 Posts
áðï ôçí óåëßäá ôïõ Õðïõñãåßïõ Ìåôáöïñþí
Õðïõñãåßï Ìåôáöïñþí êáé Åðéêïéíùíéþí - Ïäçãüò ôïõ Ðïëßôç (ÐéëïôéêÞ ÅöáñìïãÞ)

Óõ÷íüôçôá Ôå÷íéêïý ÅëÝã÷ïõ

1. Ï ðñþôïò Ýëåã÷ïò ãéá ôá êáéíïýñãéá Å.É.×. êáé ÖïñôçãÜ ìå ìéêôü âÜñïò ìÝ÷ñé 3,5 ôüíïõò, äéåíåñãåßôáé óå ôÝóóåñá (4) ÷ñüíéá (ìå ðåñéèþñéï ± 1 åâäïìÜäá) ìåôÜ ôçí Ýêäïóç ôçò ðñþôçò Üäåéáò êõêëïöïñßáò, ìå åîáßñåóç ôï Íïìü ÁôôéêÞò üðïõ ãßíåôáé óýìöùíá ìå ôï ðñüãñáììá ðñüóêëçóçò ðïõ áíáêïéíþíåôáé áðü ôçí Ä/íóç ÏäéêÞò ÁóöÜëåéáò êáé ÐåñéâÜëëïíôïò ôïõ Õ.Ì.Å.
Ïé åðüìåíïé Ýëåã÷ïé, ôùí ï÷çìÜôùí áõôþí, åßíáé êÜèå äýï ÷ñüíéá (ìå ðåñéèþñéï ôñåéò ( 3 ) åâäïìÜäåò ðñéí Þ ìßá ( 1 ) åâäïìÜäá ìåôÜ áðü ôçí çìåñïìçíßá ðïõ áíáãñÜöåé ôï äåëôßï ôå÷íéêïý åëÝã÷ïõ ), ìå åîáßñåóç ôï Í. ÁôôéêÞò ãéá ôï ïðïßï åßíáé ôñßá (3) ÷ñüíéá (ìå ðåñéèþñéï ôñåéò ( 3 ) åâäïìÜäåò ðñéí Þ ìßá ( 1 ) åâäïìÜäá ìåôÜ áðü ôçí çìåñïìçíßá ðïõ áíáãñÜöåé ôï äåëôßï ôå÷íéêïý åëÝã÷ïõ).

2. Ï ðñþôïò Ýëåã÷ïò ãéá ôá êáéíïýñãéá Å.Ä.×., Ëåùöïñåßá, Áóèåíïöüñá êáé ÖïñôçãÜ ìå ìéêôü âÜñïò ìåãáëýôåñï ôùí 3,5 ôüíùí, äéåíåñãåßôáé óå Ýíá (1) Ýôïò (ìå ðåñéèþñéï ± 1 åâäïìÜäá) ìåôÜ ôçí Ýêäïóç ôçò ðñþôçò Üäåéáò êõêëïöïñßáò.
Ïé åðüìåíïé Ýëåã÷ïé ãéá ôá ï÷Þìáôá áõôÜ, åßíáé êÜèå Ýíá (1) ÷ñüíï ìå ðåñéèþñéï ôñåéò ( 3 ) åâäïìÜäåò ðñéí Þ ìßá ( 1 ) åâäïìÜäá ìåôÜ áðü ôçí çìåñïìçíßá ðïõ áíáãñÜöåé ôï äåëôßï ôå÷íéêïý åëÝã÷ïõ).

·
Greek Subforum Moderator
13,266 Posts
τελικά είχαμε δίκιο και εγώ και ο...πεθερός του φίλου matador;)

·
Premium Member
802 Posts
Sarakakis Tuning

Επιτελους η βομβα εσκασε οσον αφορα την βελτιωση που λεγαμε, μιλαμε παντα εντος εγγυησης. Λοιπον εχουμε και λεμε... κιτ για 1,8 που περιλαμβανει στροφαλο,μπιελες απο 2,2 (μπαινουν κουτι) - προγραμα εγκεφαλου mugen- φιλτροχοανη mugen και ελευθερη εξατμιση απο την mugen.Μιλαμε για μια βελτιωση που φτανει τα 210 αλογακαι απο τιμη.................. πιστευω πως δεν παιζεται. ΜΟΝΟ 3000 ΕΥΡΩσυν 250 εργασια. Το κιτ ερχετε στην Ελλαδα μεχρι τελος Απριλιου το αργοτερο. Για περισσοτερες πληροφοριες μπορω να σας δωσω τηλ. μεσω pm. Εγω παντως ψηνομαι αγρια αφου δεν χανω τιποτα απο την εγγυηση.

·
A. Senna
8,049 Posts
Επιτελους η βομβα εσκασε οσον αφορα την βελτιωση που λεγαμε, μιλαμε παντα εντος εγγυησης. Λοιπον εχουμε και λεμε... κιτ για 1,8 που περιλαμβανει στροφαλο,μπιελες απο 2,2 (μπαινουν κουτι) - προγραμα εγκεφαλου mugen- φιλτροχοανη mugen και ελευθερη εξατμιση απο την mugen.Μιλαμε για μια βελτιωση που φτανει τα 210 αλογακαι απο τιμη.................. πιστευω πως δεν παιζεται. ΜΟΝΟ 3000 ΕΥΡΩσυν 250 εργασια. Το κιτ ερχετε στην Ελλαδα μεχρι τελος Απριλιου το αργοτερο. Για περισσοτερες πληροφοριες μπορω να σας δωσω τηλ. μεσω pm. Εγω παντως ψηνομαι αγρια αφου δεν χανω τιποτα απο την εγγυηση.

:thumpdown: Δεν θα παρω.. Μεχρι το προγραμμα, την φιλτροχοανη και την εξατμιση κατι γινεται, αλλα για να μπει στροφαλος και μπιελες πρεπει το καλο και χρυσο μας μοτερακι να γινει βιδες! Και ποιος θα το κανει?[smilie=nope.gif] Τα σαινια του Σαρακακη?!?!?

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #79
Βασικα οσο εχω ψαξει η mugen δεν εχει βγαλει τιποτα για εμας.....μηπως εκαναν κατι τωρα??

61 - 80 of 16830 Posts