2006+ Honda Civic Forum banner

141 - 160 of 16830 Posts

·
A. Senna
8,049 Posts

·
Registered
652 Posts
Στο site της FGA, έχει επιλογή συγκεκριμένη [Honda -> Essence(νομίζω βενζίνη σημαίνει στα γαλλικά) -> Civic 140hp], οπότε νομίζω οτι και στον κινητήρα του TypeS αναφέρεται.

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #145

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #146
Εγω για πολυ πολυ μετα ψηνομαι για carbon καπω!! Ειναι κοκκινο τ αμαξι, εχω και τη μαυρη οροφη και θα δεσει γαματα το καπω!! Εχει περι τα 500Ε:mad:

·
Registered
19 Posts
Στο site της FGA, έχει επιλογή συγκεκριμένη [Honda -> Essence(νομίζω βενζίνη σημαίνει στα γαλλικά) -> Civic 140hp], οπότε νομίζω οτι και στον κινητήρα του TypeS αναφέρεται.

Έχεις δίκιο είναι για τον 1.8 Όμως και τα 16HP μόνο με τόσα λίγα χρήματα είναι κάπως.. έχετε βρει κάποιον που να το έχει επιχειρήσει?

·
Registered
19 Posts
Εγώ, παιδιά, σε λιγότερο από ένα μήνα θα με καλέσει η μαμά πατρίδα να την υπηρετήσω και όταν με το καλό επιστρέψω ένα μαύρο Type S θα με περιμένει..!!
Αλλά σαν σχολαστικός τύπος που είμαι θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος ότι τα 25000Ε θα πιάσουν τόπο.. Τώρα έχω το Jazzάκι και όπως καταλαβαίνεται honda for ever..
Επίσης το tuning κυλά στις φλέφες μου δεν υπάρχει αυτοκίνητο που να μην χρειάζεται βελτίωση..

·
Registered
19 Posts
Εγω για πολυ πολυ μετα ψηνομαι για carbon καπω!! Ειναι κοκκινο τ αμαξι, εχω και τη μαυρη οροφη και θα δεσει γαματα το καπω!! Εχει περι τα 500Ε:mad:
Σίγουρα θα είναι πολύ πετυχημένος συνδιασμός.. Ανέβασε και φωτο να το δούμε :)
Έχεις βάλει Work ζάντες? Αν ναι ποιό μοντέλο :?:

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #151
Σίγουρα θα είναι πολύ πετυχημένος συνδιασμός.. Ανέβασε και φωτο να το δούμε :)
Έχεις βάλει Work ζάντες? Αν ναι ποιό μοντέλο :?:
Αυτές

Attachments

·
Registered
19 Posts
Αυτές
Work XT7.. Τι πλάτος έχουν ? Ξέρεις το βάρος τους?
Εγώ σκέφτομαι για tomason NT1 υπάρχουν πολλά civic που τις φοράνε..
Σαν εναλλακτική, σκέφτομαι τις Work emotion cai 18άρες πάντα..
Θέλω να κάνουν το "ρούφηγμα" στο κέντρο και να είναι ελαφριές..
Από ελαστικά 215/40/18..

·
アレックス
11,177 Posts
Discussion Starter #153
Ειναι πολυ ελαφριες θα σου πω ακριβως ποσο μολις το βρω...
Παντως σε σχεση με τις μαμα μπορει να ειναι και τα μισα κιλα!
Ειναι σφυρηλατες και εχουν 7.5" πλατος.
Λαστιχα 225. Ελεγα και γω για 215 αλλα με απετρεψε και ο λαστιχας και ολοι οσοι τους ρωτησα.

·
Registered
19 Posts
Ειναι πολυ ελαφριες θα σου πω ακριβως ποσο μολις το βρω...
Παντως σε σχεση με τις μαμα μπορει να ειναι και τα μισα κιλα!
Ειναι σφυρηλατες και εχουν 7.5" πλατος.
Λαστιχα 225. Ελεγα και γω για 215 αλλα με απετρεψε και ο λαστιχας και ολοι οσοι τους ρωτησα.
Για τα λάστιχα θα το μελετήσω.. έχω χρόνο ακόμη..
Να σε ρωτήσω, η οροφή λέει? Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά πολλοί λένε ότι δεν μετράει γιατί δεν ανοίγει.. Λες να ζηλεύουν [smilie=tongue.gif][smilie=tongue.gif][smilie=tongue.gif]:?:

ΥΓ 3,5cm κατέβασμα θέλεις και θα είσαι άρχοντας!!!

·
A. Senna
8,049 Posts
Maktheo, εσένα ποιά είναι η αποψή σου για την πανοραμική οροφή????

Καταρχην το δικο μου δεν εχει πανοραμικη οροφη.. Αλλα πιστευω οτι απο την στιγμη που δεν ανοιγει, ειναι σχεδον αχρηστη, δεν υπαρχει λογος. Ιδιως το καλοκαιρι με τις καψες, θα ειναι μονιμα κλειστη, οπως επισης οτι μακροπροθεσμα ισως εμφανιστουν προβληματα εφαρμογης της..

Παρεπιμπτοντως, αυτες τις ζαντες Tomason Nt1 που αναφερεις τις εχω προσεξει και εγω) σε διαφορες φωτο και εδω στο φορουμ), πραγματικα τελειες, ταιριαζουν πολυ στο civic.
Με προβληματιζει λιγο η μαρκα. Ειναι καλη-αξιοπιστη στον χωρο (οπως πχ ΟΖ και Kosei κτλ) η ειναι κουκου-ρουκου?
Και του Alex, οι Work ειναι super!
Σκεφτομουν και για τις ΟΖ Ultraleggera, αλλα δεν τις εχω δει σε φωτο για να σχηματισω γνωμη, μονο στο Photoshop ειχα κανει ενα μονταζ και φαινονταν ωραια..

·
Registered
19 Posts
Προσωπικά μ'αρέσει η ιδέα της παροραμικής..
Όσο για τις Tomason δεν ξέρω να πω σίγουρα, μόνο ότι δεν έχω δει πιο όμορφες ζάντες για το civic!!!! Σε διάσταση 18x8.5 και offset 40 κάπου είδα ότι είναι 11.3kg η κάθε μία.. Είναι σχετικά ελαφριές, αφού έχουν το ίδιο βάρος με τη μαμα 17άρα..
Η OZ είναι πολύ καλή επιλογή αφού η 18άρα είναι 8,5kg περίπου!!! Είναι 12kg μείον, μεγάλο κέρδος.. Και εγώ με το Photoshop το προσπαθώ με διάφορες ζάντες αλλά σαν τη tomason καμία... Θα κάνω μία προσπάθεια να βρώ περισσότερες πληροφορίες για αυτή.. Τουλάχιστον είναι φθηνές!!!

·
A. Senna
8,049 Posts
Προσωπικά μ'αρέσει η ιδέα της παροραμικής..
Όσο για τις Tomason δεν ξέρω να πω σίγουρα, μόνο ότι δεν έχω δει πιο όμορφες ζάντες για το civic!!!! Σε διάσταση 18x8.5 και offset 40 κάπου είδα ότι είναι 11.3kg η κάθε μία.. Είναι σχετικά ελαφριές, αφού έχουν το ίδιο βάρος με τη μαμα 17άρα..
Η OZ είναι πολύ καλή επιλογή αφού η 18άρα είναι 8,5kg περίπου!!! Είναι 12kg μείον, μεγάλο κέρδος.. Και εγώ με το Photoshop το προσπαθώ με διάφορες ζάντες αλλά σαν τη tomason καμία... Θα κάνω μία προσπάθεια να βρώ περισσότερες πληροφορίες για αυτή.. Τουλάχιστον είναι φθηνές!!!

Παλαιοτερα ειχα ποσταρει ενα thread στο Gallery, που ειχα βαλει 4-5 ζαντες με το photoshop.

Εδω http://www.civinfo.com/forum/gallery/8561-type-s-choose-wheels.html

·
Premium Member
6,235 Posts
Εγώ το αγόρασα με πανοραμική οροφή κ είναι πολύ ωραία, αν κ δεν ανοίγει...δίνει πολύ φως στην καμπίνα, ακόμα κ όταν έχει συννεφιά. Σε ήλιο ακόμα δεν ξέρω πως θα είναι αλλά με τον κλιματισμό θα είναι οκ νομίζω. Το πολύ πολύ να φοράω καπελάκι !

·
Registered
19 Posts
Συμφωνώ, απ'ότι έχω ακούσει όταν βρέχει το αποτέλεσμα είναι φανταστικό!!! Τις ηλιόλουστες μέρες δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα γιατί το κρύσταλο είναι φιμέ (έτσι δεν είναι??) και έχει και το κάλυμα (κάπως πρέπει να το πω). ΑΞΙΖΕΙ!!!
Φίλε mike civic ποιά είναι η δική σου γνώμη για το civic και ποιά άλλα αυτοκίνητα κοίταξες πριν αποφασίσεις γι' αυτό??

141 - 160 of 16830 Posts