2006+ Honda Civic Forum banner

41 - 60 of 2802 Posts

·
Greek Subforum Moderator
13,263 Posts
Discussion Starter #41
Παίδες αναφέρατε το αντιτριβικό πρόσθετο...επεθδή ένας φίλος με κολτ επιμένει ότι είδε διαφορά και εγώ δεν τον πίστεψα θα μου δώσετε μερικές πληροφορίες για αυτό;Στο δικό μας αυτοκίνητο που το piston oil jet ψεκάζει λάδι στο κάτω μέρος του κυλίνδρου μήπως αυτό είναι περιττό;

·
Premium Member
2,573 Posts
το συγκεκριμενο που χρησιμοποιησα εγω ειναι το B11 POWER liquid performance.
οπως εγραψα νωριτερα το δοκιμασαμε μεταξυ δυο δυναμομετρησεων και εδειξε 4,3ps περισσοτερα.

·
アレックス
11,177 Posts
Για τους ταπεραδες!
Το ειχα ζητησει και μολις μου εστειλαν μια δυναμομετρηση απο FN2 που φοραει Injen + Blueflame catback + Hondata Group N! Το ανεβαζω σε λιγο! Τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα!

·
アレックス
11,177 Posts
Με τα παραπανω το αυτοκινητο εβγαλε:
233,8hp/7650rpm
22,9Kgm/7030rpm
Η Blueflame τελικα δουλευει και ειναι τσαμπα σε σχεση με τις υπολοιπες!!!
Το παλικαρι που το εχει μου ειπε (λογικο..) οτι αν το αμαξι ειχε flashpro και οχι την κονσερβα που εχει τωρα + καταλυτη η χταποδι, θα εβλεπαν τουλαχιστον 240 αλογα στις πλυμνες..

Attachments

·
Premium Member
2,573 Posts
τα νουμερα στα δυναμομετρα μερικες φορες μπορει να φαινονται εντυπωσιακα.
ας μην μεινουμε σε αυτο γιατι μπορει και να μην αντιπροσωπευουν την πραγματικοτητα μερικες φορες αφου υπαρχουν πολλες παραμετροι για να βγει ενα αποτελεσμα.

ισως το νουμερο που αναφερεται [τα 233] να αφορα μια πολυ ''αισιοδοξη'' εκτιμηση στροφαλου γιατι για πλυμνες δεν υπαρχει τετοιο νουμερο με φ-π-ε.

τα fn δεν ειναι απο τα αυτοκινητα που βγαζουν ευκολα αλογα αφου ειναι ηδη πολυ τσιτωμενα απο μαμα για να πετυχουν προδιαγραφες euro 4 και να μπορουν να στεκονται καπως στο δρομο εχοντας και κοντα 60 παραπανισια κιλα απο το προηγουμενο ep3.

·
アレックス
11,177 Posts

·
Collateral M o d e r ator
4,210 Posts
Αλεξ...οι ebc για εμας βγαινουν σε μαυρο???
EEE..! Είπαμε (είπες βασικά..! :worms:) ότι είσαι γρήγορος αλλά όχι κ να ποστάρεις σ'αυτό το τόπικ!!!

:worms: :worms: :worms: :worms: :worms::worms: :worms::worms: :worms::worms: :worms::worms: :worms::worms: :worms: :worms:

·
アレックス
11,177 Posts
Αλεξ...οι ebc για εμας βγαινουν σε μαυρο???
Βρε Maik το μαυρο που βλεπεις ειναι μια επιστρωση που στα πρωτα φρεναρισματα φευγει...οποτε δεν εχει νοημα!

·
Premium Member
1,908 Posts
Κριμα .... θα μου αρεσαν σε ποντικι ...μαζι με τα ασιμι στεφανια γυρω απο τους δισκους θα ταιριαζαν γαντι!!!! κριμα

·
Registered
886 Posts
Αμορτισέρ

Παιδιά από αμορτισέρ τι κάνουμε? Εχετε καταλήξει σε κάτι διαφορετικό ή θα συνεχίσετε με τα εργοστασιακά? (που δεν το βλέπω...)

Με απασχολεί το ρίσκο του να βάλω τα λάθος αμορτισέρ στο αυτοκίνητο, από την άλλη όμως υπάρχουν σίγουρα πολύ καλύτερα από αυτά που ήδη φοράει.

Κόστος? Ακούω την άποψή σας

·
アレックス
11,177 Posts
Παιδιά από αμορτισέρ τι κάνουμε? Εχετε καταλήξει σε κάτι διαφορετικό ή θα συνεχίσετε με τα εργοστασιακά? (που δεν το βλέπω...)

Με απασχολεί το ρίσκο του να βάλω τα λάθος αμορτισέρ στο αυτοκίνητο, από την άλλη όμως υπάρχουν σίγουρα πολύ καλύτερα από αυτά που ήδη φοράει.

Κόστος? Ακούω την άποψή σας
Απο το πιο φθηνο στο πιο ακριβο :

Spax RSX
D2 street
D2 track
KW1
Eibach
KW2
KW3
HKS

·
Premium Member
2,573 Posts
ειμαι και εγω στο ψαξιμο σχετικα με την βελτιωση των αναρτησεων ομως πριν αποφασισω για ριζικες αλλαγες οπως ρυθμιζομενες θα δοκιμασω το FRS [fast road setup] απο τον ABP Motorsport που περιλαμβανει καμπεροβιδες για ρυθμιση της γεωμετριας.

οπως διαβαζω ειναι πολυ δημοφιλης αυτη η βελτιωση στην Αγγλια αφου ειναι και οικονομικη και αποδοτικη.....και μετα βλεπουμε.

παντως οι HKS με ετοιμο το σεταπ απο το εργοστασιο για το fn ειναι ισως αυτη την στιγμη η καλυτερη λυση με δευτερη επιλογη την KW.

·
アレックス
11,177 Posts
ειμαι και εγω στο ψαξιμο σχετικα με την βελτιωση των αναρτησεων ομως πριν αποφασισω για ριζικες αλλαγες οπως ρυθμιζομενες θα δοκιμασω το frs [fast road setup] απο τον abp motorsport που περιλαμβανει καμπεροβιδες για ρυθμιση της γεωμετριας.

οπως διαβαζω ειναι πολυ δημοφιλης αυτη η βελτιωση στην Αγγλια αφου ειναι και οικονομικη και αποδοτικη.....και μετα βλεπουμε.

παντως οι hks με ετοιμο το σεταπ απο το εργοστασιο για το fn ειναι ισως αυτη την στιγμη η καλυτερη λυση με δευτερη επιλογη την kw.
Με τις καμπεροβιδες και με τη ρυθμιση toe ειδα και εγω πολυ μεγαλη διαφορα στο αμαξι μου. Αξιζει, αλλα και παλι δεν αντικαθιστα ενα καλο σετακι αναρτησεων. Τα hks ειναι οντως η καλυτερη λυση, απλα ειναι λιγο τσουχτερη...

·
Registered
886 Posts
Με τις καμπεροβιδες και με τη ρυθμιση toe ειδα και εγω πολυ μεγαλη διαφορα στο αμαξι μου. Αξιζει, αλλα και παλι δεν αντικαθιστα ενα καλο σετακι αναρτησεων. Τα hks ειναι οντως η καλυτερη λυση, απλα ειναι λιγο τσουχτερη...
Πόσο τσουχτερή δηλαδή? κάθομαι...

·
Premium Member
2,573 Posts
Πόσο τσουχτερή δηλαδή? κάθομαι...
Εδώ δεν τα φέρνει κάποιος? HKS? Alex?

οποιος θελει φερνει ετσι οπως ειναι η αγορα τωρα ομως περιμενε τιμες στα 1900-2000 ή και περισσοτερα εαν τα παρεις απο εδω + τα περαστικα.

μηπως παρα ειναι πολλα για αναρτησεις;;;

αν δες σε ενδιαφερει το απολυτο στησιμο που μπορει να γινει και εφιαλτης ομως με τοσες ρυθμισεις βαλε κατι πιο απλο οπως KW 1 ή αντε 2 ή Koni FSD που ειναι απλες και οικονομικες.

41 - 60 of 2802 Posts